האם זה סימן ללקות למידה??ו

או דיסלקציה? אני כותבת פה בקשר לחבר שלי, הוא בקרוב מתחיל לשפר פסיכומטרי ואני חושבת שיש לו לקות למידה ולא סתם קשה לו בעברית ואנגלית. הוא אוהב מתמטיקה וישב המון על מתמטיקה אך יש לו שגיאות כתיב בעיקר בSMS והוא מתרץ את זה על זה שאין לו זמן ובעצם לכתוב את המילה "בא" בפלאפון זה יותר מהיר מלכתוב "בה" כמו שהוא כותב... ולא תמיד הוא ממהר. גם יש לו בעיות לדעתי, קצת בריכוז 3 פעמים אומרים לו שם כלשהו והוא לא מבין ולא זוכר ולא מקשר מלים באנגלית לפירוש... כמו שם של מוסך טסט קאר (מבחן אוטו) לדוג'... האם שווה ללכת לאיבחון? כי הוא מצידו די מכחיש. הוא גם מאבד מהר מאוד עיניין בספרים באנגלית. גם עיברית הוא בכלל לא קורא. האם זו סתם בחירה של ללכת על מה שקל יותר? בחירה של התיכון שבו השקיעו במתמטיקה יותר ?? או בעיות דיסלקציה ואולי ריכוז? (גם הרבה פעמים אומרים לו שמות של אנשים והוא שנייה אחרי זה אומר שלא זכר, שמע אבל לא זוכר...) מחכה לתשובה כי מצד אחד איבחון זה המון כסף.. ומצד שני זה גם יכול להשתלם... האם אלו סימנים??? אני אשמח לתשובה!!

ככה: הכל ענין עד כמה זה מפריע לו בלמידה. בענין הכתיבה: -בלימודים הגבוהים מרבית המבחנים הם על בסיס שאלות סגורות (אמרקאיות). - בענין העבודות- אם הוא יודע היטב להשתמש במחשב... אז מעבד תמילים יכול לעשות נפלאות בכתיבת עבודות (חוץ מזה את מרבית העבודות מדפיסים אז...) אהה דרך אגב יש לי ידיד דיסלקט (חמד של בחור) שלומד בהצלחה רבה בפקולטת הנדסקת חשמל ורוב העבודות שהוא מתבקש לעשות לא מתבססת על כתיבה...לכן זה תלוי מה הוא לומד הבעיות יצוצו אולי בתחומים אחרים.... כמו קשב וריכוז: תראי מבחינת נורמות זה מתחלק בצורה הבא- יש 10% שיש להם הפרעת קשב ויש את ה- 25% מתוך כלל האוכלוסיה שמתנדנדים בין היכולת להתרכז ולהיות ממוקדים ובין האי יכולת לתפקד ברמה לימודית אופטימלית. הכל שאלה עד כמה זה מפריע לו בחיי היום יום את מבינה כדי לאבחן קשב וריכוז צריך לבדוק ממדים (קרי סימפטומים)נוספים כמו וויסות רגשי (איך הוא מגיב במצבי לחץ למשל) האם קיימת בעיה רגשית המונעת קשר עם אנשים. את צריכה לשאול אותו כיצד הוא מתמודד עם זה ועד כמה זה מפריע לו. במידה וזה באמת פוגם בתפקוד האקדמי שלו שיגש לאיבחון רק חשוב לציין שבמידה והוא לומד באוני יש לעשות את האיבחון במכון שהאוני מכירה בו- או באוני עצמה (למיטב ידעתי כל אוני מציעה שירותים לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים) קחו בחשבון שעלות האיבחון הדידקטי היא כ- 1450 אולי יותר תלוי איפה הוא נעשה ועלות איבחון קשב וריכוז (קרי מבחן טובה וכ"ו) יעלה בסביבות ה- 650 שוב זה לא זול לכן אני ממליצה לבדוק לעומק עד כמה הסו קול בעיות פוגמות בתפקוד חיי היום יום ובלימודים יום טוב.... וסליחה על אי הקפדת הניסוח

ואי...

וואי שמתי לב רק עכשיו איזה סימן שמתי- זה היה אמור להיות יד שמצביעה! לא משהו אחר סורי...

עריכת אבחון

אני מסכימה לנאמר בתשובתה של הנ"ל, אלא אוסיף ואומר שבכל מקצוע ומקצוע במסגרת האוניברסיטה או במכללות השונות, קיימות התאמות שונות הניתנות לסטודנטים שאובחנו כלקויי למידה. התאמות אלה חשובות ומשמעותיות עבור הסטודנטים הנדרשים להן ואכן, מבחן הגישה לאבחון צריך להיות- עד כמה ההפרעת מפריעה בחיי היום יום, בתפקוד השוטף, בלמידה, בעבודה וכו'.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר