איך משחקים עם הילד במולטי קומבינציה.

יש לי ילד בן 6 עם לקות למידה ומאובחן. הוא מבקר בגן טיפולי לימודי שבו הוא עובר הטרמה לכתה א' בקצב שלו. השאלה שלי היא. יש לאחותו משחק, מולטי קומבינציה, של משחקי יצירה, ושם יש מספר רמות והוא דווקא מעדיף את הרמה האדומה, היותר קשה האים להרשות לו למרות שהוא לא מסתדר עם הלוחות, או ללכת איתו ולהסביר. ואיך לעשות זאת. כיוון שבגן שלו וכן גם מורתה של בתי אומרת שהמשחק יותר מידי מתקדם עבורו ויש משחקים אחרים שיכולים לשמשו, ואם כן על איזה משחקי מחשבה אתם ממליצים לי לרכוש לו?

הייתי שמחה לתשובה, אין התייחסות.

משחק מולטי קומבינציה

אינני מכירה את המשחק אולם אוכל להתיחס באופן עקרוני לשאלתך, באשר האם לאפשר לילד לקוי הלמידה לשחק במשחק שהוא מעבר לרמתו (אולי) או להשאר עימו ברמת משחק שהולמת את יכולתו וקשייו. התשובה לכך אינה חד משמעית, באמצעות משחק החשיבה אנחנו מנסים 'לגרות' את הילד לחשיבה מפתחת, מעבר למה שהוא מסוגל להגיע בכוחות עצמו אולם אנחנו איננו מעונינים להביא אותו לרמת תסכול כזו שתמנע ממנו את המגע עם משחק זה או עם דומיו, כפי שתסכול יכול לעשות. מאידך, הרצון שלו להגיע ולשחק דווקא במשחק ה'קשה' מידי עבורו ברור, כיון שזוהי הוכחה ניצחת לניצחונו על קשייו. במלל- הייתי מעודדת אותו ואומרת לו שאני מקבלת ומבינה את רצונו להגיע לשלב כל כך גבוה, אלא שכדי להגיע לשלב זה צריך לעבור קודם כמה שלבים בדרך. מתוך כך את מבינה שלא הייתי חושפת אותו מיידית למשחק מורכב ומתסכל אלא עוברת איתו את שלבי הביניים. באם ז לא יעזור, נסי לחשוף אותו למשחק המורכב (כמובן- תוך שאת נותנת לו הסבריםן, מלווה אותו במשחק ו'עוזרת' לו מעט, כדי להגיע לתוצר ההולם), תוך שאת מגלה רגישות גבוהה למקום שבו התסכול מביא אותו להפסקת הפעילות. במקום הזה הייתי עוצרת ומנסה להמנע מלהגיע לאותו מקום בפעם שאחרי זה.

תודה אני אנסה.

כי הרבה פעמים אני פשוט דוחה ליותר מאוחר. אבל הפעם אנסה לפעול איך שאת מציעה. אני פשוט לא רוצה לתסכל אותו סתם. חבל לי. אבל תודה על העצה ואנסה.

תודה רבה רבה רבה.

יישמתי את הצעתך וזה עבד כמו קסם. הוא מתחיל מלוח מס'1 ואז ממשיך לאט לאט, והוא לא נעצר, יש לו יכולות מדהימות דברים שלא גילתי לפני... וזה כיף. גם שתיקנתי הוא הקשיב לתיקון ומיישם, לא מתייאש, יודע שאם ינסה גם יצליח, גם אחרי הפעם השלישית. לא ידעתי שאצורה אצלו כזו נכונות לנסות בלי להיתייאש, העבודה של הגן פשוט מ ד ה י מ ה!!! הוא פשוט מאד לא אני... שהתייאשתי מהר... חבל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר