משפחות חד הוריות מתוך בחירה:

http://www.alternativit.co.il/Mishpaja.htm מה דעתכם\ן? עכשיו כשאתם יודעים מה זה אומר לגדל ילדים לבד,ממליצים\ות?בעד?נגד? באילו נסיבות?

להיות במשפחה חד הורית זה מבאס. לא יעזור.

אמנם השאלה היא קצת אחרת ומופנית להורים לעתיד, אבל בכל זאת רציתי להגיב ולומר שיש שילדים מסוימים במשפחות כאלה שמתבאסים שאין עוד הורה. תמיד משהו חסר.

את בת למשפחה חד הורית?

מצד אחד את צודקת. מצד שני,ילדים למשפחות "רגילות" מתבאסים מאינספור דברים אחרים... נראה לי שכהורים בכל מקרה,מה שלא נעשה,תמיד הילדים יאשימו אותנו במשהו... לא?...

כן, הא?

אבל אי אפשר להשוות בכלל. כשאין הורה מסתובבים עם תחושה כאילו שחסר איזה חלק מהלב שלך, משהו בסיסי שמאוד חסר, אי אפשר להסביר את זה אפילו.. אבל הצד האופטימי פה זה שכל אדם מקבל את זה קצת אחרת- אולי יש שפחות מרגישים את החוסר. למרות שלדעתי, כולם מרגישים -כל הילדים לחד הוריים- רק שלא חושבים על זה יותר מדי. כי זה מבאס.

שרית החיים, זה לא תכנית כבקשתנו

יש מצבים בחיים שאין לנו שליטה עליהם, צריכים לדעת להפיק את המיטב מהקיים, תתנחמי שאת נמצאת בחברה טובה של כ40% מהאוכלוסיה בישראל,ובעולם המערבי כבר יותר, יחד עם כך נצלי את הזכויות המוקנות לך בחוק, כחד הורית,מה שכן אני מציע לך לפנות לארגוני נשים כדי ואם רצונך לקבל יעוץ נוסף.

להנות היום מה שתפסידו למחר

מוטי,שרית דיברה...

על נקודת המבט של הילדים.היא גם לא אמרה שהיא חד הורית...

משפחות חד הוריות מתוך בחירה:

http://www.alternativit.co.il/Mishpaja.htm מה דעתכם\ן? עכשיו כשאתם יודעים מה זה אומר לגדל ילדים לבד,ממליצים\ות?בעד?נגד? באילו נסיבות?

השאלה למי לילדים או להורים

במיוחד שילד אומר לך הלוואי שהבית הזה ישרף כדי שתעבור לגור עם אמא או אתמול היתי במסיבת סידור של הילדה והיה פרויקט תפילת יחיד שכל ילד כותב תתפילה שלו ובין כל התפילות להצלחה בלימודים ושלום ושאבא ואמא יקנה לי התפילה של הילדה שלי היתה שאבא ואמא יחזרו ואתה שואל למה ילדה צריכה להתמודד עם זה והרי עשינו את זה בשביל השלווה שלנו ועד כמה התחשבנו באושר של ילדנו

תראה...

ברור שילדים להורים גרושים רוצים שהוריהם יחזרו,על זה אין ויכוח. אבל מצד שני אני חושבת שלחיות בגהינום רק בשביל הילדים זו אפשרות איומה.נכון שהלב מתכווץ במקרים כמו שתיארת אבל גם החיים שלנו חשובים,ואסור לנו לבטל אותם,אפילו למען ילדינו. אבל אני יותר התייחסתי לבחירה של הבאת ילדים לעולם לבד.לבחור להביא ילד מתרומת זרע למשל,או כל אופציה אחרת. גירושין זו לא תמיד בחירה.אף אחד לא מתחתן במטרה להתגרש. וכן,אני מתכוונת מנק' המבט של הורה.כי הבאת ילד לעולם נעשית תמיד מתוך מניעים אגואיסטיים. הרי אנחנו עושים אותם בשבילנו...

אמיר..

מתוך ההכרות שלי איתך אני יודעת שכדאי שתסביר לבת שלך שאבא ואמא לא יכולים להיות ביחד מסיבות שלהם. נכון.. הילדים רוצים את אמא לידם וזה טבעי.. גם אצלי רוצים את האבא.. כשהוא בא. לבקר. מידי פעם שמתחשק לי "לראותם" אבל.. אתה עשית את זה למענך ועבורך ואל תשכח את זה אף פעם.. ושלא ישחכו שיש להם סבתא נהדרת.. ששומרת עליהם.. בזמן שאתה עובד. ומשפחה טובה. שאוהבת אותם אז... הילדה תבין ותתבגר.. אל תדאג. הכל יסתדר.

כן, הא?

אבל אי אפשר להשוות בכלל. כשאין הורה מסתובבים עם תחושה כאילו שחסר איזה חלק מהלב שלך, משהו בסיסי שמאוד חסר, אי אפשר להסביר את זה אפילו.. אבל הצד האופטימי פה זה שכל אדם מקבל את זה קצת אחרת- אולי יש שפחות מרגישים את החוסר. למרות שלדעתי, כולם מרגישים -כל הילדים לחד הוריים- רק שלא חושבים על זה יותר מדי. כי זה מבאס.

מתוקה שלי..

שמעי.. לי יש ילדה בדיוק כמוך אבל אני לא מסתובבת כאילו חלק חסר בי. אולי כן בגלל משהו אחר שלא יהיה לי כי בחרתי כך אבל... הילדים שלי מקבלים תחושה שללל החיים הם הכי יפים עבור אמא בלי אבא.. שלהם.. וטוב לה והיא מאושרת. קחי את זה כך. אבל אני מסכימה איתך שאם זה בא במודע של תרומת זרע כן מסתובבים אם חוסר. מה לעשות.. סה לה וי

מוטי,שרית דיברה...

על נקודת המבט של הילדים.היא גם לא אמרה שהיא חד הורית...

היא גם לא אמרה ש..כן

מתוך הדברים הבנתי שהיא מעלה בעיה שלה, כאשר היא לבד מגדלת את ילדיה

להנות היום מה שתפסידו למחר

תראה...

ברור שילדים להורים גרושים רוצים שהוריהם יחזרו,על זה אין ויכוח. אבל מצד שני אני חושבת שלחיות בגהינום רק בשביל הילדים זו אפשרות איומה.נכון שהלב מתכווץ במקרים כמו שתיארת אבל גם החיים שלנו חשובים,ואסור לנו לבטל אותם,אפילו למען ילדינו. אבל אני יותר התייחסתי לבחירה של הבאת ילדים לעולם לבד.לבחור להביא ילד מתרומת זרע למשל,או כל אופציה אחרת. גירושין זו לא תמיד בחירה.אף אחד לא מתחתן במטרה להתגרש. וכן,אני מתכוונת מנק' המבט של הורה.כי הבאת ילד לעולם נעשית תמיד מתוך מניעים אגואיסטיים. הרי אנחנו עושים אותם בשבילנו...

אם היתה לי תאפשרות להחזיר תגלגל אחורה

לא היתי מביא בכלל ילדים וזה לא קשור להיותי גרוש וחד הורי

למה?

כלומר אני יכולה לחשוב על המון סיבות.מה הסיבות שלך?

האמת אף פעם לא רציתי

פשוט הנסיבות גרמו לכך אחרי שראיתי תקושי שיש בלגדל ילדים ויש עוד סיבות שאני לא יכול להסביר אותם אז היה עדיף פשוט לוותר

אמיר

לפי נקודת ראותי אם היית פוגש בזמן הנכון והמתאים את הבחורה שתתאים לך באמת אז לא היית מדבר כך. לפעמים צריך לחשוב מהראש ולא מהלב גם אם זה הכי כואב. כי שלפעמים חושבים מהראש.. מגיעים לתוצאות יותר טובות בחיים אני לא מאמינה שאף פעם לא דמיינת לעצמך את האבאהות שלך.. אבל רק שהיא באה בזמנים שלא מתאימים לך. זה הכל.
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
משפחות חד-הוריות
בחר
בחר