למה דוקא הורות משותפת? מה זה בעצם?

הורות משותפת היא גישה מודרנית, אקטואלית מתמיד, שמספקת פתרון הורות מעולה עבור אנשים רבים.

לא כל אחד מתחבר לשיטה וגם אלה שכן קיבלו החלטה ללכת על זה, זה רק אחרי כברת דרך מסויימת, בשלות וקבלת החלטה.

תוכלו ללמוד על הנושא, לקבל הכוונה וכן למצא את השותף או השותפה האידיאלית עבורכם

אכן, מדובר בשאלה חשובה אבל התשובה שלך חלקית בלבד. ובגלל שאני מניח שרצית לעסוק בעניין המהותי עצמו הוסרו הקישורים המסחריים מתוך ההודעה שלך. 

האמת היא, שהורות משותפת כדרך להביא ילד לעולם מבלי להיות בני זוג היא רק מקרה פרטי של נושא ההורות המשותפת כולו. תשאל אלפי הורים מתגרשים מדי שנה, שחולקים את האחריות ההורית לילדיהם בהסדר של הורות משותפת, בדרך כלל עם פסק דין מבית המשפט.

אפשר לראות את ההסבר המלא לנושא בדברי הפתיחה של הפורום. הנה מתוכם:

"הורות משותפת היא הטרנד העכשווי ביותר בתחום ההורות. מדובר בתפיסה שאומרת שהילד זקוק לשני הוריו ושזה באחריותם של שניהם לחלוק את האחריות, הטיפול בו והבילוי איתו. הורות משותפת זה בעניין של אחריות הורית, הדבר הזה שצונח על כתפינו כשהזאטוט נולד ומלווה אותנו עד יומנו האחרון. אהבה, גאווה, דאבה. לפעמים גם מרגישים כמו סחבה. 
מה שחדש בהורות משותפת, היא ששני ההורים נושאים ביחד באחריות ההורית. אבל באמת, לא רק בעיקרון. הורות משותפת זה אבות חדשים, ששמים את הילדים גבוה יותר בסולם החשיבויות האישי שלהם, ומתכננים את יומם כך שיחזרו מוקדם הביתה להיות איתם. הורות משותפת זה אמהות בעלות מוקדי עניין מגוונים בחיים, למשל גם קריירה או מעורבות חברתית, שמכירות בחשיבות הרבה של הקשר של הילד עם שני ההורים שלו. 
הורות משותפת היא גם סוג של חוזה בין הורים, במסגרת שונה מהמודל המשפחתי של אמא-אבא-ילדה-ילד-כלבלב (או דג זהב). הורים גרושים למשל, או הורים בני אותו מין, או הורים שהביאו ילד לעולם מבלי שהם בני זוג. בניגוד למשפחות ה"סטנדרטיות" (אוף, איזה משמעות יש כיום לסטנדרט הזה?), אצל הורים כאלה דרושה מודעות מיוחדת לחלוקת האחריות ההורית ביניהם. הורות משותפת היא הדבר שהם צריכים להסכים לאמץ. "

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורות משותפת
בחר
בחר