הורות משותפת

שלום לכולם

היום יותר מתמיד, הורות משותפת הופכת להיות אלטרנטיבה מקובלת ורבת חשיבות לשם מימוש הורות.

מדובר בחבירה של גבר ואישה לשם הבאת ילדים וגידולם במשותף ללא זוגיות או רקע רומנטי.

חלקנו מוצאים את עצמינו בגיל מתקדם יחסית בסיטואציה של חוסר זוגיות. הסיבות לחוסר זוגיות יציבה הן רבות ומגוונות. איש איש וסיבותיו הוא. חלקנו מצויים בלופים אין סופיים של דייטים כושלים, בשאיפה מתמדת להתביית על המתאים או המתאימה לקשר זוגי יציב שיוביל לחתונה וכולי. מה לעשות שבעת הזאת יש רבים מדי ש"תקועים" ללא התנאים שמאפשרים הורות "קונבנציונלית" (=משפחה מסורתית של אבא ואמא הקשורים ביחסי אהבה). הגיל ממשיך לרוץ ללא רחם וחלקנו עשויים להחמיץ את חלון ההזדמנויות (אשר בהחלט תחום בזמן) להיות הורה מאושר. לכן, הורות משותפת בשלב מסויים הופכת להיות אקטואלית מאוד ואפילו האופציה היחידה אם הנכם רוצים לגדל את ילדכם עם מעורבות של אבא ואמא בגידול ולא באופן יחידני.

כמובן שהורות מסוג זה רלוונטית לא רק לרווקים, גם לגרושים ללא ילדים (לא רוצים להכנס לפרק ב זוגי), קרייריסטים, גייז ולסביות.

יתרונות משמעותיים לשיטה הן:

פרקטיות, האצת תהליכים, הילד נהנה משני הצדדים, אחריות הורית שווה (הנטל מתחלק בין הצדדים, מותיר זמן להתפתחות אישית) ויש הרואים בחוסר התלות הזוגית (בין גבר לאישה) יתרון.

בשלב מסויים, שווה בהחלט לשקול את האפשרות.

בהצלחה לכולם,

אייל

 

אתה מציג היבט אחד של הנושא (אפשר להבין את זה בהתחשב בקישור המסחרי שהוסר מההודעה שלך)

הורות משותפת היא הטרנד העכשווי ביותר בתחום ההורות. מדובר בתפיסה שאומרת שהילד זקוק לשני הוריו ושזה באחריותם של שניהם לחלוק את האחריות, הטיפול בו והבילוי איתו. הורות משותפת זה בעניין של אחריות הורית, הדבר הזה שצונח על כתפינו כשהזאטוט נולד ומלווה אותנו עד יומנו האחרון. אהבה, גאווה, דאבה. לפעמים גם מרגישים כמו סחבה. 

מה שחדש בהורות משותפת, היא ששני ההורים נושאים ביחד באחריות ההורית. אבל באמת, לא רק בעיקרון. הורות משותפת זה אבות חדשים, ששמים את הילדים גבוה יותר בסולם החשיבויות האישי שלהם, ומתכננים את יומם כך שיחזרו מוקדם הביתה להיות איתם. הורות משותפת זה אמהות בעלות מוקדי עניין מגוונים בחיים, למשל גם קריירה או מעורבות חברתית, שמכירות בחשיבות הרבה של הקשר של הילד עם שני ההורים שלו. 
הורות משותפת היא גם סוג של חוזה בין הורים, במסגרת שונה מהמודל המשפחתי של אמא-אבא-ילדה-ילד-כלבלב (או דג זהב). הורים גרושים למשל, או הורים בני אותו מין, או הורים שהביאו ילד לעולם מבלי שהם בני זוג. בניגוד למשפחות ה"סטנדרטיות" (אוף, איזה משמעות יש כיום לסטנדרט הזה?), אצל הורים כאלה דרושה מודעות מיוחדת לחלוקת האחריות ההורית ביניהם. הורות משותפת היא הדבר שהם צריכים להסכים לאמץ. 
תפיסת ההורות המשותפת מוגדרת היטב באמנת ההורות המשותפת וכולם מוזמנים לחתום על העצומה להורות משותפת, שקוראת לאימוץ ההורות המשותפת בישראל (ראו קישורים בפורום)

מנהל הפורום
1000+

היי עד כאן די חארטה ש להורות משותפת כי לפעמים ועכשיו תצנחו בלי מצנח כן לפעמים אין שותף ישעברה במקום שותף ואז מה ? איזו הורות משותפת ואיזה בטיח ? גברים לא נאורים עושים ילדים זורקים אותם על הגרושה ואחרכך רוצים זכויות נו שוין ולזה אתם קוראים הורות משותפת? יותר נכון הורות שהרווחה משותפת בה בא להקיא

היי עד כאן די חארטה ש להורות משותפת כי לפעמים ועכשיו תצנחו בלי מצנח כן לפעמים אין שותף ישעברה במקום שותף ואז מה ? איזו הורות משותפת ואיזה בטיח ? גברים לא נאורים עושים ילדים זורקים אותם על הגרושה ואחרכך רוצים זכויות נו שוין ולזה אתם קוראים הורות משותפת? יותר נכון הורות שהרווחה משותפת בה בא להקיא

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורות משותפת
בחר
בחר