מצ"ב מאמר המתחקה אחר מצב האבות בישראל אל מול ההוצל"פ בנושא גביית דמי מזונות

(58.65 KiB) עדיין לא הורד

מאמר נאה (למרות כמות לא סבירה של שימוש בתואר "הזוי")

בעניין הלכת אוחנה אני כמובן לא מסכים אתך, אבל כבר מיצינו את העניין. החלק המעניין בעיני היה הדילמה שאתה מציג בתחילת המאמר (זכות הקניין מול זכות כבוד האדם). האמת כידוע בעיני המתבונן, ואני מסיק מהדילמה הזו מסקנה ברורה: הזכות לכבוד האדם היא זכות אבסולוטית, ואין צורך להוכיח דבר לגביה. זכות הקניין דורשת הוכחה, כי אכן בקניינך מדובר. ובעיני פסיקת מזונות מופרזת היא היא הבעייה, שכן היא מעניקה לאחד הצדדים קניין שאינו שלו, או לפחות אין זה צודק שזה יהיה קניינו. ולכן הדילמה אינה באמת מאוזנת. מה שמחזיר אותי לטענה היסודית שלי בענייני מזונות: תמיד מישהו מההורים ישלם להורה האחר את חלקו במזונות הילדים. השאלה היחידה היא "כמה?". אם הסכום הוא סכום צודק, אין סתירה בין שתי הזכויות לעיל. אם הסכום אינו צודק, נוצרת הסתירה. ומהו סכום צודק? לשם כך הוקמה וועדת שיפמן שאתה מזכיר אותה במאמר, וכולנו תקווה שתוציא צדק מתחת ידיה. החלק השלישי במאמרך, שעוסק ביכולת לעצור חייב מזונות ללא הוכחת יכולת וכו', הוא ידוע ומקומם מאין כמוהו. אבל בניגוד לעקרונות החשובים שדיברת עליהם קודם, כאן מדובר בפוליטיקה מהסוג הנחות והכוחני ביותר. אם ארגוני אבות יצברו מספיק תמיכה פוליטית הם יוכלו לשנות את לשון החוק. כל עוד ארגוני נשים מהלכות אימים על המחוקק, מספר החוקים המפלים לרעה גברים ילך ויגדל, והכל כמובן בשם תיקון העוול ההיסטורי של אפליית הנשים המתמשכת.
מנהל הפורום
1000+

מאמר מצויין ונכון לחלוטין

גם אתה סבור שהלכות "אוחנה" ו"צינובוי" חסרות חשיבות?

מנהל הפורום
1000+

הנה פס"ד מקרי שניתן השבוע ששוב מאזכר את צינובוי ואוחנה

אז אמנם האב לא קיבל את בקשתו להפחתת מזונות, אבל השופטת חוזרת ומציינת את החובה לבחון את יכולתה הכלכלית של האם ורק על בסיס שתי היכולות היא פוסקת את פסיקתה. ושוב: התוצאה הסופית כנראה לא מספקת במקרה דנן, אבל זה בגלל שאין בנמצא נוסחה שמנחה את השופטת איך לחשב את המזונות. איך אמר ג'ורג' ברנרד שאו? על העיקרון כבר מסכימים בתי המשפט. נשאר להתמקח רק על המחיר.
מנהל הפורום
1000+

חשיבותם טושטשה לחלוטין בפסיקה שבאה בעקבותיהם.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורות משותפת
בחר
בחר