איחוד תיקים

הגדרה:איחוד תיקים של החייב מאפשרת לפרוע את החובות לכל הנושים באופן של גביה קולקטיבית, בתשלומים אשר נקבעים בהתאם ליכולת הכלכלית של החייב. מרגע הינתן צו איחוד תיקים הופכי נושיו של החייב לשותפים להליך גביה קולקטיבי אחד.מטרת איחוד תיקים- להקל על החייב בתשלומים מול מספר נושים ולשלם על פי הסדר תשלומים בהתאם ליכולתו.

 

היכן מגישים את הבקשה? את הבקשה ל איחוד תיקים מגישים בלשכת הוצאה לפועל בה נפתחו מרבית תיקים נגדו.

מסמכים שנדרש להציג: 1.כל מידע אודות נכסים מחמש השנים האחרונות. 2.פירוט כל החובות העומדים נגד החייב. 3.כל התביעות המשפטיות. את הבקשה יש להגיד במספר העתקים כמספר תיקי הוצאה לפועל ועוד עותק נוסף.

תנאי הסף ל איחוד תיקים: 1.החייב נדרש לשלם 3% מסך כלל חובותיו שלו על מנת להתחיל בהליך האיחוד. 2.זימון לחקירת יכולת על ידי הוצאה לפועל בה ייבדקו כלל הכנסותיו והוצאותיו (לרבות הוצאות שוטפות) של החייב. 3.החייב צירף תצהיר לבקשתו המאמת את הפרטים הכתובים בבקשה.

האם לכל תיק ניתן לבקש איחוד? קיימים מספר סוגי תיקים בהם לא ניתן לבקש לפתוח בהליך של איחוד תיקים, כמפורט: 1.תיקי משכנתא. 2.תיקי מזונות 3. תיקי פסק דין בעניין שאינו כספי.

רון אביטל, עו"ד ומגשר


http://www.ronavital.co.il/Default.aspx


המידע שלהלן מוגש כמידע כללי, אינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות ואינו בא במקום יעוץ משפטי.המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל