ביצוע פסק דין

בפסיקה של בית המשפט לפני יותר משנה שנתנה בהעדר הנתבעים(החברה והבעלים) נפסק שהם ביחד ולחוד ישלמו כ 20000 שח.

החברה נסגרה והבעלים ירד למחתרת(יתכן שהוא בחול) עוד לפני המשפט. כל הניסיונות לאתרו לפני המשפט ואחריו לא צלחו גם לפי הכתוב ברשויות. על חשבונותיו הידועים, הדירה והמכונית ישנם עיקולים ושיעבודים של בנקים. ידוע גם שהם חייבים הרבה כספים לנושים אחרים.

מה נשאר לי לעשות עם הפסיקה? האם יש טעם לפנות להוצאה לפועל? הרי הם לא יצליחו לאתרו כי גם אני לא הצלחתי, איזה משימות אני יכול לבקש מההוצלפ? האם להפעיל איסור יציאה מהארץ (בתנאי שאדע שהוא כאן)?

האם יש התיישנות על ביצוע פסק דין ?

אכן הסיכויים שלך לבצע את פסק דין אינם גבוהים אם החברה שניתן כנגדה פסק דין נעדרת נכסים ובעליה ירד למחתרת.

יחד עם זאת, מאחר וכבר התחלת תהליך משפטי שהתסיים בפסק דין אני כן ממליץ לך לפתוח תיק הוצל"פ לצורך ביצועו.

האגרה שתדרש לשלם בפתיחה אינה גבוהה והיא בשיעור של כאחוז מסכום פסק הדין ויתכן שדבקות שלך במטרה ונקיטת הליכים ממושכים תביא תוצאות. אכן אחת המשימות החשבות לפני שפותחים תיק הוצל"פ זה לאתר את מקום מגוריו של החייב .לעניין זה ישנם  משרדי חקירות רבים שגובים עבור שרות של איתור כתובת חייב על בסיס הצלחה. ( סדר גודל שנע בין 200-300 ש"ח).

כלל  ההתיישנות על פסקי דין היא 25 שנה כאשר כל פעולה שתנקוט בהוצל"פ תאריך את מירוץ ההתיישנות.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר