טעות משמעותית בתצהיר עדות ראשית.

עשיתי תאונת דרכים ובה נתבעתי לשלם פיצוי לתובע. התובע הביא למשפט תצהיר עדות ראשית שמצורף אליה חוות דעת של מומחה המעיד על גובה הנזק של הרכב של התובע. המומחה צירף תמונות  וחוות דעת אך התמונות וחווהד הן בכלל של רכב אחר ולא הרכב שבו פגעתי. אני במקביל הגשתי גם תצהיר עדות ראשית, ולדעת השופטת נפלו בתצהירי ליקויים משפטיים( הבעתי דעתי ולא נצמדתי לעובדות בלבד), ועל כן התבקשתי על ידי ביה״מ לתקן את תצהירי ואף נקנסתי על כך. רק בשלב זה התברר לי כי התמונות וחווד של התובע אינן נכונות.ושהוא הציג נתונים של רכב אחר ולא הרכב שבו פגעתי. האם אני יכול לבקש מביה״מ לבטל את התצהיר של התובע שכן היה לו מספיק זמן לתיקון בשעה שאני תיקנתי את תצהירי? ובכלל, מהי ההתייחסות של ביהמ ביחס לתצהיר המציין נתונים שאינם רלוונטיים לתביעה הנדונה, אלא שייכים לתיק אחר? האם ביטול תצהירו יביא אוטומטית לביטול התביעה?

לא בהכרח כדאי לך לבקש מבית משפט להורות לתובע לתקן את תצהיר עדותו הראשית עקב מחדלים שנפלו בו שכן תיקון שכזה ירפא את הטעויות והפגמים . יתכן שעדיף לך להביך את התובע על טעותו זובעצם צירוף תמונות וחוות דעת של רכב אחר  במסגרת חקירתו הנגדית על תצהירו . מאוחר יותר תוכל להתייחס גם לכך בשלב  הסיכומים.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר