לגבי תביעה בגין תיק וחוק התיישנות

שלום ושאלה: יש נגדי תיק בהוצאה לפועל שנפתח בנסיבות לא חוקיות (הזוכה בתיק אינו האדם שלו הוסבו הצ'קים ואשר מחשבונו הם חזרו וכן מעולם לא ניתנה תמורה בעד הצ'קים שלא לדבר שהוצא ממני באיומים ובכוח) ושאלתי היא זו: התיק בן 10 שנים ולא נעשה בתיק דבר במשך אותם 10 שנים ואילו היום כאשר החלו הגזרות החדשות שלא אתבייש כלל אם אכנה אותם חוקי נירנברג...עוד מעט גם יצא חוק שלחייבים (בצדק או שלא בצדק) אסור לנשום, אבל לא לשם כך פניתי לפורום. פתאום אחרי 10 שנים התיק הפך ל120אלף שח והוטלו עליי הגבלות וצו יציאה וכל הנאציזם הזה ושאלתי היא האם אוכל להגיש תביעה משפטית כנגד הזוכה בתיק שפגע בי ופגע במשפחתי בעבר והוציא דיבת משפחתי ופעל שלא כחוק לאורך כל הדרך מיום פתיחת התיק שאגב, הייתי בטוח שנסגר שנה אחרי שנפתח לאחר שיחה אם הזוכה. (עובדה ש10 שנים לא הייתה שום פעילות) האם יש כאן חוק התיישנות?

חוק ההתיישנות

בעיקרון, חוק ההתיישנות הוא 7 שנים, מלבד מקרים בהן התקופה קצרה יותר. לכן, כפי הנראה אתה לא יכול לתבוע את הזוכה. מנגד, ובמידה שיש לך טענות הגנה טובות לעניין תיק ההוצל"פ, אולי אתה יכול להגיש בקשה להארכת מועד להתנגדות, ובכך בעצם לפתוח את התיק לדיון (בעניין החוב שלך בלבד!). בברכה, חן שטיין, עו''ד www.hamishpat.co.il הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, הן בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.ilאין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר