האם אפשר להפעיל עיקולים ללא התראה בדאר רשום ?

לפני שנה או שנתיים קיבלתי מכתב מעורך דין - שככל הנראה עובד עם מד"א ובו אני נידרש לשלם חוב בן כ 500 שח. ככל הזכור לי - מעולם לא השתמשתי בשירותי מד"א כאלה או אחרים, ועורך הדין לא טרח לציין מאיין וממה נובע החוב. כיוון שהדרישה לתשלום והשובר הגיעו בדאר רגיל ולא בדאר רישמי - העדפתי להתעלם. עתה - שוב קיבלתי מכתב + שובר תשלום מאותו עורך דין ומד"א והפעם אני נידרש לתשלום בן כ 800 שח. גם הפעם המכתב הגיע בדאר רגיל ולא רשום, גם הפעם מאיים אותו עורך דין בעיקולים ובהוצאה לפועל. שאלתי - האם יכול אותו עורך דיו או מי שהוא פועל בשמם - במקרה זה מד"א - לבצע עיקולים מחשבון הבנק שלי או ממקור אחר בלי שזימנו אותי לדיון משפטי ובלי לשלוח לי דרישה בדאר רשום. למותר לציין שאם אכן הם יבצעו את האיום - אתבע אותם ואפעל בכל דרך חוקית כנגדם. אך אני מעדיף להיות חכם ולא פיקח ולא להכנס לצרה שיתכן והחוק יאפשר לי לצאת ממנה. אודה לכם אם אקבל תשובה אמוץ רובין

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

כבר דרשו ממך לשלם 500, למה אתה לא מברר?

פנה למד"א וברר למה אתה חייב (אולי אכן נפלה טעות, אבל בנתיין, יש להם אותך). למה לפעול רק אחרי שיעקלו לך? אתה יודע שמשהוא "רע" בדרך, אז תתחיל לעשות משהוא.

התראה לפני תביעה משפטית

המכתב הראשון שקבלת לפני מס' שנים היה תזכורת. המכתב העכשוי שקבלת מעו"ד, זה התראה לפני תביעה משפטית על סכום קצוב. אם התעלמת אז אל לך לבוא בטענות עתה. מה שאתה צריך לעשות, זה לפנות למד"א לשם בירור העניין אחרת תוגש נגדך תביעה משפטית בלשכת ההוצל"פ, דבר שיגדיל את הוצאותיך וחבל. עדיף עכשיו לברר מאשר לבכות אח"כ ולשלם פי 4.

חוב למ.ד.א.

חכמה לאחר מעשה, אתה כבר לא יכול לשאול האם צריך דואר רשום אתה מודה שההתראות הגיעו לידיך וראית אותן במו עיניך עובדה אתה מציין שקיבלת אותן ולפי הסכומים פעם 500 ש"ח ופעם 800 ש"ח. תראה בכללי מי שמזמין אמבולנס בשעת חירום מישהו אתה ומי מטעמך היו אמורים לחתום לנהג האמבולנס או למי מהצוות בחתימה כי אמנם אתם מאשרים את הזמנתו של האמבולנס מצוין שם מתי בוצעה ההזמנה תאריך ושעה מדוייקים ולאיזה מוסד, בית חולים או מרפאה בוצעה הנסיעה. אם דבר כזה לא קיים ולא מוצג בפניך אין לך צורך לשלם וניתן להתמודד עם ההוצאה לפועל ובית המשפט על ידי הצגת טענותיך ואף אחד לא יוכל לחייב אותך על משהו שלא היה ולא נברא. אבי. כל טוב.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר