תביעה קטנה כנגד נתבע שנמצא בחו"ל

שלום, האם נכון הדבר כי הפרוצדורה של הגשת תביעה קטנה נגד אזרח ישראלי הנמצא בחו"ל היא מסובכת ויקרה עד כדי כך שלא שווה לתבוע

היתר המצאה לחו"ל

עקרונית זה נכון, אלא אם הנתבע רשום בארץ, ושוהה בחו"ל לפרק זמן מסוים מסיבות כאלו ואחרות, הרי שניתן לבצע מסירה לבני משפחתו המתגוררים עימו והנחזים להיות מעל גיל 18. במידה ואינו רשום בארץ, הרי שהפרוצדורה אינה מוצדקת, אלא אם מדובר בתביעה בסכום גבוה. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, הן בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.ilאין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

שלום

 

באותו נושא, האם יש חובה על אזרח ישראל, השוהה בחו"ל ובבעלותו דירה בארץ, להתייצב לבית משפט לפי קביעת תאריך הדיון, ולא משנה מה הן הסיבות הימצאות אותו אדם בחו"ל?

אני מניח שאם בבעלותו דירה בארץ, הרי שגם חשבונותיו נמצאים בארץ , האם ניתן להקפיא את חשבונות עד שיתייצב בבית משפט?

המון תודות על תשובות..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר