שאלה על סדר מסמכים בתצהיר.

חן שלום. אני עובד כרגע על הכנת תצהיר עדות ראשית ומתלבט קצת לגבי סדר המסמכים בקובץ המוגש לביהמ"ש. בתוך התצהיר שלי אני מפנה כל פעם את השופטת למסמכים המוכיחים את טענותי ובסיום הפסקה כותב באותיות שונות (מודגשות אבל קטנות יותר): מצ"ב מסמך זה וזה. נתתי לאשתי לקרוא ולחוות את דעתה ולפי דעתה השופטת תתקשה למצוא את המסמכים בחבילה (אני מכיר אז אין לי בעייה) והיא טוענת שחשוב לסדר את המסמכים לפי הסדר שבו אני מודיע על מציאותם (מצ"ב מסמך זה וזה) בתוך התצהיר שלנו. המסמכים שיש לי: תצהיר המהנדס (שלדעתי צריך להיות מייד אחרי התצהיר שלנו בין היתר כי בדף הפותח כתוב הודעה על תצהירי עדות ראשית ברבים). תמונות (שעליהן אני מודיע בגוף התצהיר יחד עם ההודעה על תצהיר המהנדס). חוזה עם הקבלן. התכתבויות בנינו לבין התובע (שהוא הקבלן) בינינו לבין התאחדות הקבלנים ומכתב של עו"ד הקורא לקבלן לשוב לעבודה. חוזי השכרת יחידות דיור בביתנו (להראות הפסדים שנגרמו לנו מכך שנכנסנו לבית באיחור) תכנית מוקטנת של הבית (שחייבת להיות אחרונה כי היא מודפסת על דף A3 גדול יותר ומקופלת לשניים). השאלה היא אם יש איזה שהוא סדר קבוע שנהוג להגיש בו (למשל לפי סדר ההודעות על מסמכים בתוך התצהיר שלנו) או לפי סדר החשיבות? או שאולי מסמכים קטנים בהתחלה וגדולים בסוף? תודה רבה מראש. יעקב.

עוד שאלה קטנה.

האם במשפט אזרחי (סדר דין רגיל) מותר להוסיף מסמכים לאחר הגשת תצהיר עדות ראשית או שצריך לצרף הכל לתצהיר? לאחר שהתנגדתי להוספת חוות דעת באיחור (בעצתך ובעצת עו"ד נוסף) אני פשוט רוצה לדעת אם אפשר להוסיף מסמכים נוספים כלשהם. הערה: ראיתי בביהמ"ש שעורך דין נותן לשופטת מסמך תוך כדי חקירת עד ואני לא יודע אם זה מותר (לא יודע באיזה סדר דין זה היה) או שהוא נתן פעם נוספת מסמך שכבר הוגש?

תודה מראש (שכחתי לכתוב), יעקב.

תצהירי עדות ראשית

אין חשיבות לסדר צירוף המסמכים, אם כי נראה כי סדר כרונולוגי יקל על כל הצדדים. עקרונית לא ניתן לצרף מסמכים נוספים שלא צורפו לתצהירי העדות הראשית, אולם ניתן במקרים מסויימים להוסיף מסמך, כאשר הנחקר בחקירה בביהמ"ש חתום עליו או ערך אותו. הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

תודה רבה, עזרת לי מאוד, יעקב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר