איך מטפלים בסירוב שכן לתקן נזילה?

שלום לך עו"ד חן שטיין הנכבד, לפני חודשיים נכנסנו לדירת מגורים, אחרי שעשינו בה שיפוצים. עד לפני שבועיים לא היה בדירה שום פגם. לאחרונה הופיע על התקרה של חדר שירותים כתם רטיבות (לא היה גשם ימים רבים לפני זה). באותו המקום נמצא צינור ביוב שירותים של הדירה העליונה לנו. פניתי לבעל הדירה העליונה לנו בבקשה להזמין אינסטלאטור ולתקן את הנזילה. הוא סירב בתוקף להזמין אינסטלאטור בתאנה שהרטיבות באה ממקום אחר מאשר דירתו. שאלתי את בעל הדירה הקודם והוא הזכיר שבעבר השכן שיפץ את דירתו, נזילה התחילה אז במקום זה והוא תיקן אותה. תוך ימים הכתם בדירתי גדל בצורה משמעותית, פניתי לשכן שוב ושוב, אך נתקלתי בהתקפה מילולית גסה של השכן שכוללה גם יומיים לחיי שהודיע לי שהוא לא מתכוון לבצע שום תיקון וסירב להמשיך לדבר איתי ללא עורך דין. האים בית משפט לתביעות קטנות יכול לחייב את השכן לבצע תיקון צנרת בדירתו? מה ההמלצה של עו"ד הנכבד, איך מטפלים בסירוב שכן לתקן נזילה?

אחריות לנזילה

ראשית, נראה כי עלייך להיות משוכנע כי המקור לנזילה הינו השכן. תוכל לפנות לביהמ"ש בעניין זה, אולם לא לביהמ"ש לתביעות קטנות היות ואתה מעוניין בצו עשה (צו אשר יורה לשכן לשאת בתיקון), וביהמ"ש לתביעות קטנות אינו מוסמך ליתן צו זה. המלצתי היא כי ראשית תפנה לעו"ד על מנת להוציא מכתב התראה לשכן, ורק במידה שזה לא יביא לפתרון הבעיה תפנה לביהמ"ש. הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.ilאין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

מודה לך על היעוץ.

לפני מס' חודשים נכנסו להתגורר בדירה מעליי דיירים בשכירות מיום כניסתם לדירה הם אינם מפסקים לגרום לרעשים ביום ובלילה

כל הפניות אליהם לא הועילו !!

האם לפנות לביהמ"ש על מנת להוציא צו למניעת הטרדה ?

האם לפנות לבעל הדירה ?

ואוא אחר ?

אשמח למענה .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר