צ'ק שקיבלתי חזר והאשה מסרבת לשלם,מה עושים?

יש לי כמה שאלות בנושא: 1.מהי הפרוצדורה כדיי להפעיל הוצאה לפועל על בעלת הצ'ק ולקבל את כספי ? 2.האם ברגע שיש לי צ'ק חוזר זה מבטיח לי לקבל את הכסף ? 3.כמה זמן בערך לוקח ההליך מרגע התחל הפרוצדורה ועד לקבלת הכסף ? תודה מראש,מוטי.

גבייה

עקרונית יש לפתוח תיק בהוצאה לפועל, ולהתחיל לפעול נגדה. הזמן שלוקח עד לגביית מלוא סכום החוב תלוי מאוד בך ובחייבת- כמה מהר תפעל, האם תפעל נכון (תדע להשתמש בכל הפעולות המבצעיות שעומדות לרשותך), ומה יכולת התשלומים של החייבת שלך (האם יש לה תיקים נוספים פתוחים/ האם היא בפשיטת רגל/ האם היא באיחוד תיקים, וכו'). המלצתי היא בטרם פנייה להוצאה לפועל, לפנות לעו"ד על מנת שילח לה מכתב התראה מתאים, (ואף יבצע בדיקות מקדמיות טרם פתיחת התיק), על מנת להרתיע את החייבת ולדרבנה לשלם, ואלי לחסוך את פתיחת התיק בהוצל"פ. הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

את הוצאות העו"ד מי ישלם ?

האם אני אצטרך לשלם לעו"ד בסוף התהליך (אחרי שקיבלתי מהאישה את הכסף) והאם את הוצאות העו"ד האישה תצטרך לשלם ? האם העו"ד יטפל בכל ענייני ההוצאה לפועל במידה ולא יקבל מענה מהמכתב שישלח לאישה ? תודה מראש,מוטי

צ'ק שקיבלתי חזר והאשה מסרבת לשלם,מה עושים?

יש לי כמה שאלות בנושא: 1.מהי הפרוצדורה כדיי להפעיל הוצאה לפועל על בעלת הצ'ק ולקבל את כספי ? 2.האם ברגע שיש לי צ'ק חוזר זה מבטיח לי לקבל את הכסף ? 3.כמה זמן בערך לוקח ההליך מרגע התחל הפרוצדורה ועד לקבלת הכסף ? תודה מראש,מוטי.

זמן גביית שיק , אם הסכום גבוהה, כדאי לפנות לעו"ד.

שיק שהוגש לביצוע בלשכת ההוצל"פ, לשכת ההוצל"פ שולחת מכתב התראה לשולח, לאחר מכן רק אם היתה מסירה של המכתב, סופרים 20 יום, ורק לאחר מכן אפשר לעקל אם יש מה לעקל, לדוגמא: בנקים משכורת, נכסים מכונית ועוד. זמן הגביה הוא הזמן שתוכלי למצוא מה לעקל. על כל פנים, אם הסכום גבוהה, אני ממליצה לפנות לעו"ד המומחה בנושא ההוצל"פ. עם פתיחת התיק בית המשפט מקצה שכ"ט עו"ד א' וב' ע"ח החייב בלבד. רוב העו"ד לא מסכימים להסתפק בשכ"ט זה, כי במקרה שלא ימצאו כספים יעבדו בחינם, וזה לא הוגן.

את הוצאות העו"ד מי ישלם ?

האם אני אצטרך לשלם לעו"ד בסוף התהליך (אחרי שקיבלתי מהאישה את הכסף) והאם את הוצאות העו"ד האישה תצטרך לשלם ? האם העו"ד יטפל בכל ענייני ההוצאה לפועל במידה ולא יקבל מענה מהמכתב שישלח לאישה ? תודה מראש,מוטי

שכ"ט עו"ד

עו"ד יטפל בכל נושא ההוצאה לפועל, ואת שכר הטירחה יש לסכם עימו (כל עו"ד ושיטתו הוא, כאשר ישנם גם עו"ד אשר נוהגים לגבות רק אחוזים מהגבייה בפועל, כך הסיכון של הלקוח קטן). הערה: אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, כמו כן, האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לטיפול פרטני, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי. חן שטיין, עו''ד chenshteinlaw@walla.co.il

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר