הריון ועבודה

אישתי בחודש השלישי, וחוששת עדיין לספר על כך במקום עבודתה כדי שלא יפטרו אותה (היא עובדת שם פחות משנה) האם יש חובה לספר או שאפשר לחכות עד שיתחילו לראות בטן? בתודה מראש על תשובתך- זה חשוב לנו מאוד

כדאי שתגיד, אסור לפטר בהריון

כדאי שתגיד, כי אסור לפטר בהריון וגם מס' חודשים אח"כ, אם לא תגיד, עלולים לפטר אותה, ואז יגידו שזה לא בגלל ההריון כי אנחנו לא ידענו שהיא בהריון, ועלולה לאבד את הזכות שלא לפטר אותה בהריון. לכן היא תהיה יותר מוגנת מפיטורים אם כן תגיד. וזה גם יותר הוגן כלפי המעסיק.

חובת היידוע

החוק מחייב אישה ליידע על היותה בהריון רק בחודש חמישי. עם זאת, מן ההגיון לספר מעט לפני שרואים את הבטן, על מנת לחסוך אי נעימות מיותרת. עקרונית, לא ניתן לפטר עובדת בהריון, אלא אם כן פונה ומקבל המעסיק מראש אישור משר העבודה והרווחה, וחשוב לציין כי לשר אין סמכות להתיר פיטורים אם אלו נעשים בקשר להריון. לידיעתך- בפסיקה תקדימית שניתנה לפני כחודשיים, בה פוטרה אישה רק לאחר 5 ימי עבודה במפעל בשל הריונה, פסק בית המשפט פיצויים בגובה 100,000 ש"ח לערך, מתוך הראציונל שאין לפטר נשים בהריון רק מעצם היותן בהריון.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.ilאין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

תודה רבה!

עו"ד שטיין תודה רבה על התשובה המקצועית והמפורטת!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר