אשמח לעזרה...

היי, לפני כחודש רכשתי רהיט מחנות רהיטים ב-3 תשלומים, הובטח שהרהיט יגיע אלי תוך שבועיים מיום הקניה, עברו שבועיים, הרהיט לא הגיע, וכשהתקשרתי לברר קיבלתי כל מיני תירוצים והבטחה שעוד שבוע יגיע... לפני כמה ימים בעל החנות התקשר ואמר שלמחרת יגיע הרהיט... לא הגיע... עבר חודש מהקניה ובימים האחרונים ניסיתי להתקשר לחנות ואין תשובה בשלושת הטלפונים, נסעתי היום לחנות וגיליתי שנשארו בחנות מספר רהיטים בודדים, לאחר בירורים באיזור התגלה שהחנות נמכרה ושהרבה אנשים מחפשים את בעל המקום. 2 צ'קים כבר ירדו נשאר עוד צ'ק אחד. יש לי את שם בעל החנות, את שם החנות ואת הח"פ.. למי ניתן לפנות? האם נראה לכם שמשהו יעזור להחזרת הכסף? תודה על התשובות והעזרה.

תבטל את השיק הנותר

ראשית לדעתי תבטל את השיק הנותר, ואם יפתח לך תיק הוצל"פ תתען מייד לפני עבור 20 יום, כי לא קבלת תמורה "קשל תמורה". תשמור את כל המסמכים שיש לך בנדון, אתה תצטרך אותם. לדעתי (אני לא עו"ד) אם השיק ניתן לחברה בע"מ, ולא מדובר בכסף גדול, לא כדאי להלחם עליו.

למה לא כדאי להילחם על הכסף?

אין חוק שבא לטובתי, אם קניתי מוצר ושילמתי עבורו ולא קיבלתי אותו? לפי רשם החברות החברה פעילה ולא פשטה רגל...

מה תעשה תמנה כונס נכסים??!

לפעמים טוב יותר כשהחברה פושטת רגל אז יש כונס נכסים לפנות איליו, הכי גרוע המצב שקרה לך, אגב, גם לי קרה דבר דומה קניתי שלמתי חמש מאות שקלים (בזמנו היה הרבה כספ), באתי וראיתי חנות סגורה, לא נגשתי אפילו למשטרה, לא רציתי לבזבז עוד משאבים חבל על הזמן לפעמים מפסידים. לשאלתך, יש חוק, אך מה יעזור החוק אם אין ממה לגבות? אלה אם כן אתה יודע שלחברה יש נכסים...

אי אפשר להגיש תביעה לבעל החברה?

והסכום הוא בסביבות 5000 ש"ח

אשמח לעזרה...

היי, לפני כחודש רכשתי רהיט מחנות רהיטים ב-3 תשלומים, הובטח שהרהיט יגיע אלי תוך שבועיים מיום הקניה, עברו שבועיים, הרהיט לא הגיע, וכשהתקשרתי לברר קיבלתי כל מיני תירוצים והבטחה שעוד שבוע יגיע... לפני כמה ימים בעל החנות התקשר ואמר שלמחרת יגיע הרהיט... לא הגיע... עבר חודש מהקניה ובימים האחרונים ניסיתי להתקשר לחנות ואין תשובה בשלושת הטלפונים, נסעתי היום לחנות וגיליתי שנשארו בחנות מספר רהיטים בודדים, לאחר בירורים באיזור התגלה שהחנות נמכרה ושהרבה אנשים מחפשים את בעל המקום. 2 צ'קים כבר ירדו נשאר עוד צ'ק אחד. יש לי את שם בעל החנות, את שם החנות ואת הח"פ.. למי ניתן לפנות? האם נראה לכם שמשהו יעזור להחזרת הכסף? תודה על התשובות והעזרה.

כשלון תמורה

ראשית, אכן מומלץ לבטל באופן מיידי את השיק השלישי, שטרם נפרע. שנית, ובמידה ואין ערבות אישית של בעל החברה, ולחברה למיטב ידיעתך אין כסף או נכסים מהם ניתן לפרוע את החוב, ככל הנראה, לדאבון הלב, הכסף אבוד. לכן, על מנת לעשות הכל בטרם מרימים ידיים, תנסה לבדוק היטב האם החברה בשלבי פשיטת רגל, או שאולי פשוט עברה מקום, או כל סיבה אחרת והיא עדיין "חיה" (בעובדה כי ברישומים היא עדיין מופיעה כפעילה אין ממש כוון שעדכון רשם החברות לוקח זמן) אני ממליץ לך לבצע בדיקה כאמור.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

אי אפשר להגיש תביעה לבעל החברה?

והסכום הוא בסביבות 5000 ש"ח

כדאי רק אם יש לחברה נכסים או זכויות

אם ידוע לך כי לחברה יש נכסים שאפשר לעקל או חייבים לה כספים שתוכל אתה לעקל אותם, לפני אחרים יעקלו, כדאי ואפשר להגיש תביעה ולקבל פסק דין לטובתך, אך מה יצא לך מפסק דין, זה עוד נייר שאי אפשר לממש אם אין לחברה נכסים כאמור. אתה תוציא הוצאות משפט, ואח"כ הוצאות הוצל"פ, ואין לך מה לעקל. נסה לטלפן אליו, אולי בעתיד יפתח חנות במקום אחר, ותוכל לקבל ההזמנה.

כשלון תמורה

ראשית, אכן מומלץ לבטל באופן מיידי את השיק השלישי, שטרם נפרע. שנית, ובמידה ואין ערבות אישית של בעל החברה, ולחברה למיטב ידיעתך אין כסף או נכסים מהם ניתן לפרוע את החוב, ככל הנראה, לדאבון הלב, הכסף אבוד. לכן, על מנת לעשות הכל בטרם מרימים ידיים, תנסה לבדוק היטב האם החברה בשלבי פשיטת רגל, או שאולי פשוט עברה מקום, או כל סיבה אחרת והיא עדיין "חיה" (בעובדה כי ברישומים היא עדיין מופיעה כפעילה אין ממש כוון שעדכון רשם החברות לוקח זמן) אני ממליץ לך לבצע בדיקה כאמור.

איפה בודקים מה מצב החברה?

בדיקת מצב החברה

מאחר וכבר בדקת את מצבה הרישומי של החברה, הרי שלא נותר לך אלא לעשות "עבודת שטח" ולנסות ולברר בעצמך מעט פרטים על החברה, מצבה, מדוע סגרה את החנות (האם עברה מקום או פשטה רגל?), וכו'. ניתן כמובן לפנות לחברות חקירות על מנת שיבצעו את הבירורים עבורך. במידה ויתברר כי החברה לא פשטה רגל, או שיש לה נכסים מהם ניתן להיפרע, הרי שתוכל להגיש נגדה תביעה.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

תודה על התשובות והעזרה... לפי בירורים...

לפי בירורים באזור החנות נאמר לנו שבעל החנות חלה בסרטן ולכן סגר את החנות, מטלפונים שעשיתי למישהו בשם דומה (לאחר חיפוש ב 144) מסתבר שהוא לא הבנאדם שאותו חיפשתי ושמתקשרים אליו הרבה אנשים לחפש את בעל החנות... נעלם... בכל אופן תודה על העזרה ועל התשובות המהירות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר