הפרת צו איסור פרסום

שלום, הואשמתי בדבר עברה הודיתי וקיבלתי עונש מבית המשפט (עסקה עם הפרקליטות). בזמן המשפט היה צו איסור פרסום על שמי. גם בתום המשפט עורך הדין שלי אמר שמשום מה הפרקליטות השאירו את צו איסור הפרסום , אך אם עיתון כלשהוא יבקש להסיר את צו איסור הפרסום סביר להניח שיענו לבקשתו. לפני כשבועיים כאשר צו איסור הפרסום בתוקף ועיתון מקומי כלשהוא - לא - ביקש להסיר את הצו, פרסם את שמי המלא. האם יש לי עילה לתבוע את העיתון המקומי על הנזק שנעשה לי בפרסום שמי למרות צו האיסור פרסום שבתוקף? (למרות שאם העיתון המקומי היה פונה לפרקליטות סביר להניח שהיו מתירים לו לפרסם את שמי?) תודה . במידה ויש עילה לתבוע האם אתם מכירים עו"ד שמתמצא בנושא??

צו איסור פרסום

ראשית אציין כי צו איסור פרסום הינו החריג לכלל פומביות הדיון. אם היה צו איסור פרסום בתוקף, הרי שאין רלוונטיות לעובדה כי "ניתן היה להסירו לו ביקשו". מדובר בעבירה פלילית, ועלייך לפנות למשטרה על מנת שזו תפתח בחקירה האם העיתון אכן הפר את הצו (לשם הדוגמא, אציין כי מקרה דומה ארע בפרשת הריגול התעשייתי של הסוס הטרוייאני, כאשר נטען כי עיתון ארצי הפר את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה, ונפתחה חקירה פלילית בעניין). לאחר שתסתיים החקירה הפלילית, ובאם ייקבע כי אכן הופר הצו ע"י העיתון, הרי שתוכלי לתבוע את העיתון בפן האזרחי.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר