אז אלף, מזל טוב. בית, אולי תוכל לענות לי כאן:

לפני מספר שנים קיבלתי דו"ח חניה. הגיע גם דו"ח כפל. פתאום, אחרי למעלה משנה שלא שילמתי כי פרח מזכרוני (הייתי בחו"ל) הגיעה הוצאה לפועל עם גובה ודרישה להוצאות גביה. שאלתי היא: זה לא קצת קפיצה מהירה מידי ל"פתרון הסופי"?? (חוץ מזה: הזהירו אותי שיש לי שבעה ימים. זה לא 20 יום על פי החוק?) איזה מן דבר זה? לא שולחים קודם מכתב שמודיע שאם ואם ואם, אז יינקטו נגדי הליכים? מה זו האגרסיביות הזאת? ככה עובדות היום העיריות? האם יש דרך לבטל את הוצאות הגביה, שהן גבוהות פי שתיים מהדו"ח? מה אני יכול לעשות בנדון? איך לפחות מבטלים את הוצ' הגביה? האם העיריה יכולה לבטל אותן ולהותיר רק את הקנס והכפל? תודה

ברכות ראשונים לך, והנה תשובתי לשאלתך

ראשית, יש לחדד את העובדה כי אין מדובר בהליך הוצאה לפועל רגיל, שכן לעירייה סמכויות מיוחדות המעניקות לה כח רב יותר, והיא אינה נזקקת להליכי ההוצל"פ הרגילים על מנת לגבות חובותיה. שנית, יש לראות בדו"ח החנייה עצמו וכן בהודעת כפל הקנס כמעין מכתבי התראה ודרישה. על מנת לנסות לצמצם את חובך, המלצתי היא לנסות ולנהל מו"מ עם הגורם המוסמך (העירייה או עורך הדין אליו הועבר הטיפול המשפטי- בדוק מי חתום על גבי המכתב האחרון שקיבלת בעניין). מנסיוני, ברוב המקרים תהייה נכונות להתפשר במידת מה כנגד תשלום אחוז מסויים מהחוב במזומן. הערה: האמור בפורום אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית מלאה יש לפנות לעו"ד. כמו כן, אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, בשל העובדה כי בעת מתן התשובות אין בפני את מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

ומה לגבי הוצאות הגביה?

האם הם יכולים לוותר לי עליהם? מדובר על חוב של 165 ש"ח והוצאות גביה של 320 ש"ח. האם יש בסמכות העיריה לוותר על הוצאות הגביה? (נניח שאני מוכן לשלם את כל 165 השקלים במזומן). תודה :-)

הוצאות הגבייה

בתשובתי התייחסתי לחוב הכללי, הווה אומר: סכום הקנס המקורי + הוצאות הגבייה שהפכו זה מכבר למקשה אחת. אין תשובה חד משמעית לשאלתך, היות ונכונות העירייה להגיע לפשרה משתנה מעירייה אחת לאחרת, וממקרה למקרה, על כן ניתן לומר כי הכל תלוי בכישורי המו"מ שלך, ובנכונות העירייה ללכת לקראת התושב... שיהיה בהצלחה

בברכה,
חן שטיין, עו''ד

www.hamishpat.co.il

אין האמור בפורום חף מטעויות קולמוס או טעויות אחרות, וכן האמור בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. לקבלת סיוע מקצועי מלא יש לפנות לטיפול פרטני, בפריסת מכלול הנתונים של המקרה הספציפי.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תביעות כספיות והוצאה לפועל
בחר
בחר