שאלות נבואיות - האם אי אפשר לפרש אחרת

שלום וברכה רציתי לומר משהו בענין שאלות נבואיות. לטעמי שאלות רבות אף שנשאלות בנוסח נבואי, 'האם בן זוגי ואני נחזור'? 'האם מצבי הכלכלי ישתפר' 'האם אמצא עבודה בחצי השנה הקרובה' 'האם אעבור את המבחן בתושבע וכו' וכו'. השאלות הללו נשמעות נבואיות וכך גם אפשר לענות עליהן אבל לטעמי אפשר גם 'לקרוא בין השורות' ולמצוא שם מסר. נאמר - האם אמצא עבודה בחצי השנה הקרובה. על פי רוב הקלפים לא יענו בתשובה של כן/לא, הרי הקלפים יותר עמוקים ומתוכחמים מזה. ובכלל הטארוט לא עונים בכן/לא. לדעתי כמעט ב90 אחוז מהמקרים הקלפים יענו על השאלה - מה על השואל/ת לעשות כדי שזה יקרה. אפשר למצוא הרבה מאד פריסות שבהן הקלפים עונים איך להתנהל כדי שתקבל תשובה חיובית לשאלתך, במקום להגיד לשואל 'כן, תמצא עבודה בתוך 4 חודשים בתפקיד מנהל מכירות אזורי'. הרי הטארוט לא נועדו לזה ולכן לדעתי גם לא יענו על זה. וליתר דיוק, גם תשובה חיובית לשאלה 'האם אמצא עבודה' משקפת התנהלות מסוימת. ניבוי העתיד מבוסס על ההתנהלות שלנו בהווה, ולכן גם תשובה חיובית היא בעצם מסר התנהלות שאומר - אם תמשיך להתנהל כמו עכשיו, בצורה - נאמר אחראית שקולה וחרוצה, תמצא עבודה. ולכן יש בעיני קשר כמעט ישיר בין התנהלות לבין ניבוי. הניבוי הוא הקשה מתוך התנהלות מסוימת, ואת ההתנהלות הזו לטעמי אפשר למצוא בפריסה. יש שאלות שבהן באמת אין אפשרות להקיש על התנהלות, ואלו בעיקר שאלות של צד שני, בהן השואל פסיבי. האם יורם יתקשר מחר? האם הוא יצרף אותי לפייסבוק? האם אקבל מייל מפרס ישראל? אלו שאלות שלא תלויות בשואל ולכן אין מה לדבר על התנהלות. אבל שאלה על עצמי, האם אתקדם בעבודה למשל, האם אמצא חתן, וכד', תלויה במעשיי, ולכן אני לא חושבת שזה נכון להתעלם מפריסות כאלו ולהגיד ' זה ניבוי ואיננו עונים על כך'. תודה על תשומת הלב אפשר לחתום בתחתית מגילת העצמאות שכתבתי כאן יעל

היי יעל

מנצלת את ההזדמנות הזו לומר לך שאני אוהבת את חוש ההומור שלך! ולענינינו - את צודקת! על פי רוב כשהשאלות הן לא משהו בסגנון - שלחתי לו מכתב - האם יענה לי? או האם אמא של סבתא של דודה של אחות שלי תבוא לאסוף אותי היום מהבית בין שתיים לארבע ושתיים עשרה דקות או האם כדאי ללכת להתקלח עכשיו אז אנחנו ככה באמת עונות, או לפחות (כדי לא לדבר כאן בשם כולם) אני עונה על שאלות שמעבירות מסר להתנהלות, אבל נמנעת מלתת תשובה של חיזוי מבטיח כשהקלפים לא מדברים על זה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט - לוח הודעות
בחר
בחר