קלף התלוי

קלף התלוי בהקשר שלי לשבוע הקרוב, ממשיך את המסר של 2 הקלפים שקדמו לו (יום קודם יצא אביר המוטות - הוציאי את היצירתיות שלך. ויומיים קודם לכן - נער הגביעים - יצירתיות!!!). התלוי רואה את העולם הפוך - המקום בו אנחנו לא נאחזים בראייה המקובלת על הדברים או לצורך העניין - ידע על הקלפים, אלא מסכימים לוותר על הידע לטובת הסתכלות אחרת, הפוכה. כשאני אומרת הפוכה אין כוונה לראות הפוך את משמעות הקלף ברמת הידע: קלף 3 חרבות לא יהפוך במשמעותו לקלף הזוגיות האולטמטיבית. למה הכוונה הפוך, אם כן? ברגע שאנחנו תולים את עצמנו הפוך על עץ (לא לנסות בבית), או עושים עמידת ראש, אנחנו בהתחלה מאבדים אורינטציה על המציאות - לוקח לחושים שלנו זמן למצוא אחיזה במציאות - כפי שאנחנו ריגילים לתפוס אותה בחושים שלנו. ב-- 3-4 השניות הראשונות החושים מאבדים כיוון וברווח הזמן הזה יכולה להכנס "ראייה אחרת" על הדברים, שוב, ראייה יצירתית. התלוי מסכים לוותר על מה שיש לו לטובת מטרה נעלה יותר ובמקרה שלי מדובר בוויתור על ידע - לטובת אותו מרווח קצר בין כמה שניות בו יכולה להכנס "ראייה אחרת" - יצירתית. ועכשיו לקינוח, אני רוצה לצוטט קטע רלוונטי מהמחברת שלי: "בקלף התלוי רואים אדם התלוי על עץ. הקלף מסמל הארה, אדם שרואה דברים הפוך, שמרענן את אופן החשיבה שלו ובכך מגיע להארה". "לחשוב מחוץ לקופסה - יכולת לראות דברים בזווית לא שגרתית" הכוונה כאן היא כמובן, שוב - יצירתיות. אצלי, כרגע היצירתיות מתבטאת בתיקשור של הקלפים. הדרכה מעשית: לא להצמד לידע, לוותר על ידע. הקרקע מסמלת משהו בטוח, ידע. התלוי אינו עומד על הקרקע. לוותר על הידע - לתלות את עצמי ולא לעמוד על הקרקע (שוב, ידע). מי שרוצה לשתף בחוויה שלו את הקלף או בדברים שנאמרו מוזמן
basic_hanged.jpg

קלף התלוי הדרכה מעשית - דידי

דידי גם פה בקלף התלוי, היה מסר וביקשתי הדרכה תכלס. ההדרכה תכלס שנגזרת מהמסר הייתה לוותר על ידע. אז את יכולה לומר תלוי ובאיזה הקשר. את צודקת, לא תמיד זו תהיה ההדרכה המעשית, במצבים אחרים בתוך פריסה לאדם אחר ההדרכה יכולה להשתנות וסביר להניח שהיא תשתנה. לא ביקשתי הדרכה מעשית - אכסיומה, רציתי להשתעשע קצת ולשמוע עוד רעיונות.

מסכימה איתך פה תמי בדוגמא שהבאת

כן הייתי מתחברת לוויתור, לשינוי הפרספקטיבה, להיכנס לראייה אחרת לגמרי, לוותר על הקיים למען מטרה נעלה יותר מסיכמה איתך לגמרי פה בובה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט - לוח הודעות
בחר
בחר