איזו שנינות

אז ככה- יסודות זכריים מה שנקרא, פועלים לטווח קצר- על פני השטח וכוללים את המטות והחרבות. יסודות נקביים- הגביעים והמטבעות הם פסיביים יותר. הגביעים- הם החיבור למיים, לעולם הרגש, התקוות והפחדים ומסמלים את מה שמסתתר בנכי נפשו של האדם, מה מרגיש ומה מצבו בעולם הנפש. החרבות- האוויר, זהו בעצם עולם השכל- מחשבות, דרכי פעולה וחשיבה. הלך רוח שמלווה את השואל- מה חושב וכיצד פועל בתחום החשיבה. ולמספרים: 5= שואל שנמאס לו ממה שמייצג מספר 4: נמאס מלחכות / לבנות יסודות- רצון לעשות, להגיב ולפעול. 9=ייצוג של סיום ושלמות- שואל שסיים תהליך בו הוא נמצא ולהגיע למקום של יציבות ושגשוג. כשהתהליך יסתיים- השואל יגיע לסיפוק, שקט פנימי ושלמות..

איך יוצאים מזה ???

"הוראות הפעלה - מה לעשות כשיוצא לך אחד משני הקלפים האלה". קודם כל, להרגע, לשבת, לשתות כוס מים. לאחר מכן, הנה הדרכה יותר ספציפית: לגבי 9 חרבות: כשיוצא לך הקלף הזה, תשאל את עצמך: מדוע אתה כ"כ "קשה עם עצמך"? באיזה אופן אתה מדכא את העצמך, מהו המקור לדיכאון שלך? מה אתה יכול לעשות כדי להרגיש יותר טוב? לגבי קלף 5 גביעים: קטוף שושנה וקח אותה אל חלקת אדמה בחצות... חפור בור קטן. אמור את המילים הבאות, 5 פעמים: "צער - הסתלק מכאן, לב - התרפא, אני קובר את כל הצער שלי כאן". קבור את השושנה, ועזוב, מבלי להסתכל לאחור.

כיוון שגוליה הוציאה לי את המילים מהפה... או מהמקלדת במקרה הזה.....

אומר רק שחמשה גביעים מדבר על מצב רגשי ,הוא מייצג מצב של יאוש ועצב כאשר אין משמעות אם יש אחיזה במציאות ,הוא מתאר נקודת התבוננות במצב נתון ,צער ויגון על משהו שהיה חשוב לנו ואיבד משלמותו....העניין החשוב כאן הוא המהות של הקלף מבחינת תהליך הסדרה , הוא מגיע אחרי הספקות והעכבות של קלף ארבעה גביעים ולפי הנוסטלגיה והזדמניות החוזרות בקלף ששה גביעים. למעשה היאוש בו מגיע ממקום של האשמה עצמית, תולדה של הספק שחלחל בו קודם , אבל זהו גם היופי שלו, כי אם ככה שינוי פרפקטיבה והתבוננות אחרת יכולה לשנות את כל התמונה ולכן שהזדמנות תגיע הוא יכול לשנות. פה מדובר על עשייה בוראת מציאות. תשע חרבות אכן מדבר על מצב חשיבתי, על חרדה ,על מצב איום פנימי גורם לנו לחוסר שקט ולרוב מתבטא בהפרעה בשינה .מחשבות טורדניות שלא מניחות לנו. כיוון שהוא מגיע אחרי שמונה חרבות אני רואה את המחשבות השליליות יותר כתוצאה של ראיית עולם והתיחסות סובייקטיבית לסיטואציה. מה עוד שבעיני הקלף מהווה מעין אזהרה , אני אומרת לשואל שאם ימשיך לחשוב ככה זה מה שיקרה. כמובן מחשבה בוראת מציאות. ברמה הטיפולית כאשר אני פוגשת את שני הקלפים יחד אני מבינה שזה מצביע על פוביות שונות, חרדות לא מציאותיות ומצביע על מקום הדורש טיפול כיוון שהאדם בשל הלופ שלו עם עצמו לא מסוגל להשתלט על החרדות הללו.

איך יוצאים מזה ???

"הוראות הפעלה - מה לעשות כשיוצא לך אחד משני הקלפים האלה". קודם כל, להרגע, לשבת, לשתות כוס מים. לאחר מכן, הנה הדרכה יותר ספציפית: לגבי 9 חרבות: כשיוצא לך הקלף הזה, תשאל את עצמך: מדוע אתה כ"כ "קשה עם עצמך"? באיזה אופן אתה מדכא את העצמך, מהו המקור לדיכאון שלך? מה אתה יכול לעשות כדי להרגיש יותר טוב? לגבי קלף 5 גביעים: קטוף שושנה וקח אותה אל חלקת אדמה בחצות... חפור בור קטן. אמור את המילים הבאות, 5 פעמים: "צער - הסתלק מכאן, לב - התרפא, אני קובר את כל הצער שלי כאן". קבור את השושנה, ועזוב, מבלי להסתכל לאחור.

דכאון היא מילה כבדה מידי לתשע חרבות,

תשע חרבות הולך למקום המחשבתי יותר, חרדה . ומכאן העיצה צריכה להוא ממקום של התארגנות מחדש. לבדוק האים באמת יש לי ממה לדאוג וכיצד זה עוזר לי הדאגה. האים יש משהו שאני יכול לעשות בכדי להיות פחות חרד? לדוגמא אים אפגוש קלף כזה אצל מישהו שעומד לפני ניתוח, עסקה חשובה, מטלה גדולה או כל דבר אחר אבקש ממנו ללמוד יותר על הסיטואציה , ידע יוצר תחושה יותר של וודאות ומפחית חרדה... ועוד ועוד.... כיוון שחמישה גביעים מדבר על תחושת יאוש ,צער וכדומה או כמו שאוהבים לכנות אותו "הסתכלות על חצי הכוס הריקה " אמליץ לשואל לעשות בדק בית אולי לעשות רשימה של דברים חיובים ושלילים בסיטואציה בכדי להיות מסוגל להבחין בהם. בטיפול הייתי מתשאלת אותו מה לדעתו הוא עשה לא נכון שגרם למצב, האים היא ראלית , מה ניתן לשנות בהתנהלות וכ"ו.... קלפי המיינור לרוב מתארים סיטואציה... יש בהם פחות עומק מקלפי החצר או קלפי המייגור . את רוב העצות לשינוי ניתן לשאוב מקלפי החצר דווקא, ואת הלמידה והתהליך אפשר להבין מהמייגורים.

אהבתי את הוראות ההפעלה שלך תמי...

ביחוד את אלו לגבי ה5 גביעים. :)

דכאון היא מילה כבדה מידי לתשע חרבות,

תשע חרבות הולך למקום המחשבתי יותר, חרדה . ומכאן העיצה צריכה להוא ממקום של התארגנות מחדש. לבדוק האים באמת יש לי ממה לדאוג וכיצד זה עוזר לי הדאגה. האים יש משהו שאני יכול לעשות בכדי להיות פחות חרד? לדוגמא אים אפגוש קלף כזה אצל מישהו שעומד לפני ניתוח, עסקה חשובה, מטלה גדולה או כל דבר אחר אבקש ממנו ללמוד יותר על הסיטואציה , ידע יוצר תחושה יותר של וודאות ומפחית חרדה... ועוד ועוד.... כיוון שחמישה גביעים מדבר על תחושת יאוש ,צער וכדומה או כמו שאוהבים לכנות אותו "הסתכלות על חצי הכוס הריקה " אמליץ לשואל לעשות בדק בית אולי לעשות רשימה של דברים חיובים ושלילים בסיטואציה בכדי להיות מסוגל להבחין בהם. בטיפול הייתי מתשאלת אותו מה לדעתו הוא עשה לא נכון שגרם למצב, האים היא ראלית , מה ניתן לשנות בהתנהלות וכ"ו.... קלפי המיינור לרוב מתארים סיטואציה... יש בהם פחות עומק מקלפי החצר או קלפי המייגור . את רוב העצות לשינוי ניתן לשאוב מקלפי החצר דווקא, ואת הלמידה והתהליך אפשר להבין מהמייגורים.

9 חרבות כקלף כיוון - מומלץ?

למשל - האם נכון לי לעבוד במקום x? 1. עזוב, תוותר, אל תכניס ראש בריא למיטה חולה או 2. למה אתה כ"כ מודאג? יש אתה לא רואה נכון את המציאות. במציאות הכל בסדר. לך על זה, אבל תעשה "הרקה מחשבתית" - אחרת תייצר מציאות עגומה. כן, כן, תלוי בקלפים ליד, נכון?

פרושים לא תואמים

שאלה בעודי עוברת על המחברות הספרים והאינטרנט כדי לרענן את הידע שלי, אני כמובן מוצאת לעיתים פרושים סותרים של מפרשים שונים. הנה דוגמא, לא טובה במיוחד, אבל זה פשוט קלף שאני עובדת עליו עכשיו, שרציתי להתייעץ איתכם במישור העקרוני איך ליישר סתירה. למשל קלף 9 חרבות. יש האומרים שהחרדות בקלף הן מוצדקות: "מצב של כאב, סבל ודאגה על רקע מוצדק – חששות שמתממשים קלף 9 חרבות הוא קלף קשה. בשונה מקלף 3 חרבות ששם עוד היה אפשר להבין מה לא בסדר ולתקן, כאן המצב כל כך מורכב שפשוט עדיף לוותר ולא להכניס ראש בריא למיטה חולה". (שגיא) יש פרוש אחר שטוען (מיכל): "תשע חרבות מדבר על מצב חשיבתי - דאגה, חשש, חרדה, הגורם לנו לחוסר שקט ולרוב מתבטא בהפרעה בשינה. הקלף מהווה מעין אזהרה - אם תמשיך לחשוב ככה זה מה שיקרה". כלומר - פרוש פחות קשה. כשאתה לומד מספרים ונחשף למורים שונים בלימוד שלך (מי שעשה קורס אצל מורה אחד, או מסתמך על ספר אחד - אין לו את הבעיה הזאת), מה "נכון לעשות"? 1. לבחור את הפרוש שמדבר אליך, ולסמוך על הקלפים שיצא תמיד הקלף שמשקף את האופן בו אתה רואה אותו - כמו חוזה לא כתוב בינך לבין הקלפים? למיכל - יצא הקלף הזה כשיבוא אליה אדם חרד - כשאין ממש במציאות, ויהיה נכון להגיד לו, הכל בסדר - אין לך סיבה אמיתית לחשוש. אם אותו אדם היה מגיע לשגיא - הקלף הזה לא היה יוצא , אלא קלף 5 גביעים, אותו שגיא רואה כ"ייאוש לא מוצדק". 2. דרך אחרת היא לא לבחור פרשנות אלא לקחת את כולן - ולסמוך על האינטואיציה שתדע להכריע כשיוצא קלף כזה - האם נכון לומר שהדאדה מוצדקת או לא. מה אתם אומרים?

9 חרבות - סיכום

תודה לכל מי שתרם את הידע שלו. קראתי, ולמדתי. סיכמתי לעצמי את הקלף, לפי ההבנה שלי, הנה סיכום שלי - לכל המעוניין: קלף 9 חרבות: מחשבות טורדניות שלא מניחות לנו, עד שאיננו יכולים לישון בלילה תשע חרבות מדבר על מצב חשיבתי - דאגה, חשש, חרדה (חלום בלהות), הגורם לנו לחוסר שקט ולרוב מתבטא בהפרעה בשינה. בעיה שמדירה שינה מעייננו. השואל צופה בדאגה וחושש מן הבאות. מרוב דאגות וחרדות – אינה מסוגלת לראות את המציאות. חרדה שמשתקת אותנו למיטה. כמו כן, השואל דואג לבד ואינו משתף אחרים, לכן חש גם בדידות. חשוב להדגיש שמדובר בתחושה, ולאו דווקא בבעיה אמיתית הקלף מהווה מעין אזהרה - אם תמשיך לחשוב ככה זה מה שיקרה. לעיתים, שפשוט עדיף לוותר ולא להכניס ראש בריא למיטה חולה. הדרכה מעשית: להתמודד עם המציאות הקלף מזמין אותך לראות את המציאות כפי שהיא ולהתמודד איתה לפי הצורך. אם יש סיבה אמיתית לדאגה, מומלץ לשואל לפעול, במקום להשקיע אנרגיה בדאגות המדירות שינה מעיניו. האם יש משהו שאתה יכול לעשות בכדי להיות פחות חרד? לעיתים מומלץ להזמין את השואל ללמוד יותר על הסיטואציה. ידע יוצר תחושה של וודאות ומפחית חרדה. בנוסף, יש להזמין את השואל, אולי, לשתף אחרים ולרמוז לו כי הדאגות אינן ריאליות, אינן עוזרות לאיש ולא מקדמות את המצב.

יפה !!!

סוף סוף - לימוד כאן בפורום

לי זה ממש ממש תורם - אשרי תודה לכולם. מדי פעם - העלה קלף חדש - לשיחה. עדין לא סגור לי ה-3 מוטות, אעדכן בהמשך

בקשה להבהרה - שוב - 3 מוטות

אם תוכלו, במילים שלכם, איש איש וההבנה שלו. 3 מוטות (שבא אחרי - 2 מוטות, ציור דומה), מה המשמעות. בשפה פשוטה - 2 מוטות = 3 מוטות = אני לא יודעת, זה לא מובן לי

כתבתי לך תמי יקירה

2 מטות= חיפוש הפוטנציאל הגלום בנו 3 מטות= מימוש אותו פוטנציאל שמצאנו בנו.. לטעמי כן. מקווה שעזרתי

5 גביעים מול 9 חרבות

מה ההבדל בין השניים? 5 גביעים - להסתכל על חצי הכוס הריקה בעוד שבמציאות הכל בסדר, יש 2 כוסות מלאות מאחוריו. קלף 9 חרבות - מצב של להתעורר מסיוט, דאגה, חרדה שמשתקת אותנו למיטה. מצב בו המחשבות האובססיביות משתלטות עלינו עד שאנו איננו יכולים לישון בלילה. כל המפרשים אותם קראתי אומרים על 9 חרבות: חשוב להדגיש כי בקלף אין שום רמז לאסון או למשהו חיצוני שיש לדאוג בגללו, לכן הדאגות הינן סובייקטיביות - פנימיות אצל השואל. אם כך 2 הקלפים אותו הדבר? בשנהם יש הזהרה - אם תחשוב שלילי - בסוף תברא את המציאות הזאת. מה ההבדל?

9 חרבות

השאלה היא [ ואחרי שקראתי את ההסבר על 9 חרבות המדאיג ] שאלתי האם תהיה לבעלי פרנסה טובה השנה ? ויצא לי פריסה כזאת - 1. 7 מטבעות 2. הצדק 3. אביר מטבעות 4. 4 חרבות 5. 3 גביעים 6. השטן 7. 9 חרבות מה הפירוש ? אני דואגת . מזל בעלי-שור ואני תאומים רחל
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טארוט - לוח הודעות
בחר
בחר