שאלה לגבי חישוב משכורת

שלום,

התחלתי לעבוד כמזכירה מהבית עבור עמותה מסוימת. אני עובדת עבורם כעוסקת פטור (לא הייתה מבחינתם אפשרות אחרת. פתחתי תיק עוסק פטור לראשונה). 
נאמר לי כי השכר הוא 2000 ש"ח בחודש, לפי חישוב של 40 ש"ח לשעה, כאשר העבודה נאמדת לדעתם כ- 12 שעות בשבוע (עכשיו שאני עושה חישוב זה בעצם יוצא 1920 ש"ח). 
התחלתי לראשונה לעבוד ב- 28 בפברואר. אם כי נסעתי במיוחד נסיעה רחוקה על מנת לעבור חפיפה בשבוע האחרון של פברואר, לפני ה- 28).
שאלתי את הרכזת, שהיא הממונה הישירה עלי, איך לחשב את שכר פברואר והיא אמרה שהיא לא יודעת, שאשאל רואה חשבון. אני חשבתי להגיש קבלה עבור השבוע האחרון בלבד - 500 ש"ח. בעלי אומר לי שלא כך, שאני אולי צריכה אף לבקש יותר כי אני פרילאנסרית, נותנת שרות, ונתתי שרות עבור פברואר. לי לא נשמע כל-כך הגיוני. אנחנו שנינו גם לא רוצים להישמע גרידיים. השרות שנתתי עבור פברואר, גם ביום האחרון לחודש, נתן בעצם מענה לעיקר העבודה. עיקר העבודה הוא הקלדת דוחות שעות של עובדים, התחלתי ב-28 וסיימתי ארבעה ימים אחרי. 
אודה מאד לדעתך, כמה עלי לבקש עבור פברואר.

שלום מיכל,

שכר משולם על עבודה שבוצעה. אם עבדת בחודש פברואר שבוע אחד X שעות את זכאית לתמורה עבור X שעות כפול השכר השעתי שסוכם (40 ש"ח לשעה). כולל כל שעות החפיפה!! 
להערכתי, אם תגיע ממך דרישה לסכום גבוה מזה, אז היא לא תתקבל בברכה מצד מקבל השירות.
מעבר לזה אני רוצה להסביר לך משהו ומקווה שתקבלי מכך תובנות להבא.
שיטת עבודה שבו מעסיק מבקש מעובדת לפתוח תיק עצמאי הנה שכיחה, אבל לא תקינה מבחינה משפטית כיוון שמתקיימים יחסי עובד מעביד מלאים.
המעסיק עובד בשיטה זו (מקבל שירותים ונותן שירותים) כדי לחסוך את כל העלויות הנלוות להעסקת עובדים שהן בעיקר- ביטוח לאומי וסוציאליות.
העלויות הסוציאליות שנחסכות ממך בגלל שיטת עבודה זו מסתכמות בכ- פי 1.3 משכר הבסיס ולכן מלכתחילה היית צריכה לקחת את הנושא בחשבון ולדרוש לשעה המוסכמת 40 ש"ח כפול כ- 1.3=52 ש"ח. 
לזה יש להוסיף כמובן עלויות של נסיעות. 
מקווה שעזרתי, בהצלחה!
אמנון בן שושן, רואה חשבון

תודה רבה ובברכה,


 


אמנון בן שושן, רו"ח

אמנון בן שושן ושות' רואי חשבון


"בית השתתפויות בנכסים"


דרך מנחם בגין 44, תל-אביב 6618360


טלפון: 03-6050606


פקס:   03-6050607    


 www.bshcpa.co.il


 


עקבו אחרינו גם ב-FACE

תודה רבה רבה על המידע המפורט והרצון הטוב. עזרת מאד ! חג שמח emo_39.png

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר