תשלום עבור שעות ייעוץ

שאלתי היא בעניין תשלום עבור שעות ייעוץ. אני עובד שכיר בחברה. נשכרתי ע"י חברה שניה כיועץ חיצוני, לתקופה קצובה של כחצי שנה לצורך פרוייקט. היות ומדובר על כשעתיים - שלוש בשבוע בלבד של עבודה:

1. האם ישנה דרך להיות מועסק ע"י החברה כעובד במשרה חלקית לצורך תשלום עבור שעות הייעוץ באמצעות תלוש שכר כאשר החברה תשלם עבור שעות הייעוץ בלבד?

2. האם תשלום במסגרת כזו כרוך בגדר חובה בעלויות נילוות (פנסיה, חופש, מחלה, ביטוחים וכו'..), או שבמקרה של עובד באחוז משרה קטן אין החברה מחוייבת לכך וניתן לשלם משכורת בלבד?

3. האם ישנה דרך חוקית כלשהיא, במידה ואפשרויות 1 ו-2 אינן אפשריות חוקית, לתשלום עבור שעות הייעוץ, מבלי שאאלץ להרשם כעוסק זעיר / פטור ולעבוד כנגד חשבוניות (היות ומדובר על פרוייקט תחום בזמן קצר ובעלויות חד פעמיות נמוכות)?

שלום רב,

הינך יכול להיות מועסק כשכיר ע"י 2 מקומצות עבודה ויותר. עליך לבצע תיאם מס על מנת שלא ירד לך מס מקסימאלי.

כשכיר הינך זכאי לכל הזכויות להן זכאי שכיר (אין קשר לגודל המשרה)

מלבד תלוש שכר או פתיחת עסק לא ניתן לקבל כספים עבור עבודה שביצעת

בהצלחה

משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה


משה בן מאיר, יועץ מס

בתור עצמאי חשוב שתדאג לתשלום מסים ושתוציא חשבוניות לפי החוק. ל-icount יש שירות שנקרא חשבונית ירוקה. זה בעצם חשבוניות בטחות ומאובטחות באינטרנט. iCount מבטיחה לכם תיעוד של כל חשבונית מס שתוציאו בצורה אוטומטית, כך שתוכלו לאתר אותה בכל רגע נתון ללא קושי ובאופן פשוט. יותר מכך: אתם יודעים שהחשבונית מתועדת ושמורה במערכת, כך שהסכנה של איבוד המסמך כבר לא קיימת יותר. גם לא מסתבכים עם החוק, גם שומרים על הסביבה וגם חוסכים בלאגן בבית או במשרד. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר