עוסק פטור

שלום רב!

אני שכיר שעקב פרוייקט חדש שאני מועסק בו עלי לפתוח עוסק פטור. בשלב הראשון  אקבל מידי חודש סכום קבוע של כ 3000 ש"ח במשך שנה ולהוציא להם על כך קבלה ולאחר מכן אקבל רק פעמיים-שלוש בשנה עמלות מההכנסות.

1. לגבי פתיחת התיק ב3 הרשויות. אמרו לי שזה עניין פשוט שנעשה בקלות. אז מדוע אצל רו"ח שפגשתי ליעוץ דרש על כך 800 ש"ח ? האם לא ניתן זאת לבצע לבד ללא ידע? הבנתי ממנו שחשוב מה מצהירים בהתחלה ולכן רצוי לא לעשות זאת לבד וכעת אני חושש לעשות זאת לבד כדי לא לגרום לטעות שאצטער עליה:(

2. האם אכן יש צורך ברו"ח באפן שוטף חודשי ולשלם לו שכ"ט מידי חודש? גם עם זה אני מבולבל. הרי במהלך השנה אין לי פעולות שעלי לבצע.  (או שעל ההוצאות יש לדווח כל חודש? )

3. האם המקדמות למס הכנסה מידי חודשיים או ביטוח לאומי מידי חודש, שהבנתי שצריך, אכן חייבות להינתן או שאפשר גם בסוף שנה?

4. האם מספיק להשתמש בקבלה רגילה פשוטה שקונים באפיס דיפו אם לא חשוב לי כל עניין הלוגו וכו'? והאם חייבים בחותמת?

5. אם מתחילים להיות עוסק באוקטובר האם ההוצאות על ביטוח רכב או כל דבר שמשולם באופן שנתי מחושב באופן יחסי כהוצאה? (כלומר רבע שנתי?) ואיך בכלל ניתן לדעת באופן ברור ומסודר אילו הוצאות נחשבות?

סליחה על השאלות הרבות. אני פשוט מבולבל . חשבתי שההתעסקות כעוסק פטור היא פשוטה וכרגע לא ברור לי האם אכן יש צורך ברו"ח לפתיחת תיק ובופן שוטף חודשי או שניתן לעשות זאת באופן פשוט לבד, להסתפק בשרותין רק לדו"ח השנתי.

תודה רבה
אופיר

ננסה להשליט סדר

א- אתה יכול לעשות זאת לבד. ייתכן ואתה לא צריך לשלם בטוח לאומי, אבל לדווח צריך. למה הרו"ח דרש תשלום? כי על עבודה מקצועית מקבלים שכר. גם לך משלמים עבור המקצועיות שלך, לא?

ב- במקרה שלך, כנראה יספיק מייצג פעם בשנה לדו"ח השנתי ואם יש צורך בדברים שוטפים פה ושם (מכתבים וכד') אז זה עדין לא אחת לחודש.

ג- המקדמות למס הכנסה יהיו כנראה אחת לחודשיים. אל תשכח לדאוג לפטור מניכוי מס במקור

ד- הקבלות בחנויות לצרכי משרד בעייתיות מהבחינה החוקית. הדפס או התקן תוכנה (יש גם חינמיות)

תודה רבה לך על המענה. עזרת לי מאד

ערב טוב

ע"פ השאלות שלך, תזדקק להדרכה והסברים , לפחות בשלושת הנושאים העיקריים, מ"ה , מע"מ וב"ל.

וכן למלא טפסים, ובהמשך לטפל בפטור , או ניכוי במקור מוקטן. כל זה לוקח לא מעט זמן.

הסכום שציין סביר לגמרי !

בהצלחה לך  מוטי

חבל לשלם כסף לרואה חשבון על מידע שזמין ברשת או אפילו ברשות המיסים. אפשר ללכת לפגישה  ( לחכות בתור כמו כולם ) פקיד מס שיסביר לך בדיוק מה אתה צריך לעשות על מנת להירשם כעוסק פטור וכל זה ללא עלות.

חבל לשלם כסף לרואה חשבון על מידע שזמין ברשת או אפילו ברשות המיסים. אפשר ללכת לפגישה  ( לחכות בתור כמו כולם ) פקיד מס שיסביר לך בדיוק מה אתה צריך לעשות על מנת להירשם כעוסק פטור וכל זה ללא עלות.

מהניסיון שלי - אפשר לעשות הרבה לבד ולחסוך בהוצאה החודשית, אך בהחלט חובה שיהיה לך רואה חשבון שמלווה אותך בתהליך לאורך הדרך - יחסוך לך הרבה זמן בד"כ וגם יאיר לך דברים שאולי לא ראית בעצמך. חשוב גם לדעת עם איזה רואה חשבון לעבוד. לדוגמא - לי היה עסק עצמאי ולפני שנה וחצי התחברתי עם שותפה והקמנו שותפות. לה גם היה עסק עצמאי והיא היתה מטופלת אצל רו"ח. מה שקרה לה זה שהיא בעצמה לא התעמקה מידי בדברים והרו"ח גם לא, והשנה היא קיבלה חובות ממס הכנסה וביטוח לאומי של 40,000 ש"ח שנפלו עליה פתאום. המזל הוא שכשחיברנו את העסקים שלנו העברנו את כל הטיפול לרו"ח שלי והיא לא המשיכה לצבור חובות קדימה אלא רק על התקופה לפני השותפות. בקיצור - תוכנה לניהול חשבונות פותרת לך את עניין הקבלות, כן כדאי לקחת איזה רו"ח שיטפל לך בניהול ההוצאות ובבדיקה השוטפת מול רשויות המדינה שאתה משלם בדיוק מה שאתה צריך בשוטף כדי להימנע מתשלום יתר, ומצד שני מחובות שיפלו עליך בדיעבד. אם אתה רוצה פרטים רואה חשבון ראובן מור זה מי שמטפל בנו בצורה מעולה היום.

ישנו רואה חשבון אשר יענה לך על כול שאלה שתעורר ותצוץ אצלך בנוגע לראיית חשבון

תגידו בבקשה – לעסק פטור צריך לדווח פעם בשנה או פעם בחודש. הייתי אצל רואה חשבון והוא לגמרי בלבל אותי שמאוד-מאוד כדאי לעשות את זה דרך רואה חשבון. כי אנשים מסתבכים. אני ממש לא טובה בניירת! אבל העסק ,שאני רוצה לפתוח ,הוא מאוד קטן פחות מ1000 שח לחודש (בעזרת ה' יגדל).

שאילות:       

-          דוחות –מידי חודש או פעם בשנה?

-          אפשר שראוה חשבון יפתח לי תיק בב"ל ומע"מ ואחר כך אני יעשה לבד? וזה צריך להיות במחוז שלי – אן לא משנה. נגיד אני גרה בדרום ולפתוח תיקים בירושלים?

-          אין לי מחשב – אז קבלות –רק צריך להזמין? או יש פיטרון יותר זול?

תודה רבה

שלום,

האם כעוסק פטור (שיעורים פרטיים), יש צורך להוציא קבלה על כל שיעור או שיש אפשרות לעשות זאת לאחר מספר שיעורים?

אם אתה עדיין מתקשה הנה מאמר מעולה על פתיחת עוסק פטור מאת רו"ח ארז צבאג

לאחר שניתקלתי בבירוקרטיה קשה וסיבוכים אני נעזרתי בשירותים של רואה חשבון שפטר לי את הקושי בצורה מקצועית ויעילה

אז אם אתה מחפש שירות מיקצועי אז הנה קישור: http://www.s-h.co.il/

לאחר שניתקלתי בבירוקרטיה קשה וסיבוכים אני נעזרתי בשירותים של רואה חשבון שפטר לי את הקושי בצורה מקצועית ויעילה

אז אם אתה מחפש שירות מיקצועי אז הנה קישור: http://www.s-h.co.il/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר