עוסק זעיר מורשה ושכיר

שלום לכם, כמה שאלות: 1) אני שכירה ורוצה לפתוח "עוסק זעיר/פטור". האם הסכום המקסימלי שעלי לקבל בתור עוסק פטור כולל בתוכו את הסכום אותו אני משתכרת בתור שכירה או שזה משהו נפרד? ואיך הולכת ההתחשבנות שלי מול ביטוח לאומי במצב כזה (מעורב)? 2) האם יש לי כמה חודשים "להריץ את העסק" לפני שאני מתחילה להתחשבן מול מס הכנסה או שזו רק פריבילגיה של עוסק מורשה? 3) האם בתור עוסק זעיר יש לי הוצאות מוכרות? 4) מתי משתלם לי להכיר בעצמי בתור עוסק מורשה? תודה, עינת

עוסקת חדשה

לעיניין מעמ - במידה ותכריזי כי המחזור השנתי הצפוי יהיה עד 64000 ש"ח תסווגי כעוסקת פטורה , מעל תסןןגי כעוסקת מורשה וזאת בהתאם לסייגים .( יש מקצועות שמסווגים כבר מההתחלה כעוסקים מורשים ). אין זמן להריץ את העסק יש להרשם מיידית. כל הוצאה בייצור ההכנסה תוכר לך במסגרת העסק וזאת בהתאם להוצאות מעורבות כגון : טלפונים ניידים , דלק וכדו , בהצלחה

תשובה לעינת- עוסק זעיר מורשה ושכיר

1- עוסק שמחזור עסקאותיו אינו עולה על 65,721 ש"ח יכול לבחור להיות עוסק מורשה או עוסק זעיר. מלבד רשימה סגורה של בעלי מקצוע שחייבים להיות עוסק מורשה. כמובן שהמחזור עסקאות לא כולל את ההכנסות ממשכורת. לעניין ביטוח לאומי יש הגדרה מיהו עובד עצמאי תלוי במספר שעות העבודה ובסכום הרווח מהעסק. 2- כיום חייבים לדווח באופן מידי למע"מ ומ"ה על פתיחת ההעסק ללא קשר עם כעוסק זעיר או מורשה. 3- אין הבדל לעניין הכרת ההוצאות למ"ה בין עוסק זעיר למורשה. 4- העדיפות לעוסק מורשה שיש קיזוזי מע"מ גדולים כגון ברכישת ציוד בהקמת העסק שעולה על סכום המכירות . טיפ נוסף לפעמים עסק רוצה להיראות גדול מטעמים שונים ואז נרשם כעוסק מורשה. בהצלחה בעסק החדש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ראיית חשבון ומיסוי
בחר
בחר