טיפול בסוכרת אצל בת 47

הייתי מעוניינת להתחיל טיפול באינסולין כיוון שהבנתי שהוא מאפשר לשמור על אורח חיים רגיל יחסית, ורציתי לשאול מה ההבדל בין לנטוס לבין לבמיר והאם משהו מהם עדיף לסוכרת מסוג 1? תודה

להתחיל באינסולין

שלום רב, ההחלטה הראשונית שצריך לבצע היא אכן אם עוברים או לא עוברים לטיפול באמצעות אינסולין. ההחלטה חייבת להתקבל בשיתוף פעולה בינך לבין הרופא, ולהביא בחשבון גורמים שונים, וביניהם: משך הסוכרת, מידת איזון/חוסר איזון הסוכר בדם, תגובה לתרופות קודמות, משקל גוף, מידת ההקפדה על תזונה נכונה, תפקוד כליה ועוד. אם ההחלטה נופלת על אינסולין, יש היגיון רב להתחיל באינסולין ארוך טווח, כלומר בעל משך פעולה פוטנציאלי של כיממה, ושני האינסולינים אשר ציינת - לנטוס ולבמיר - מתאימים בהיבט זה. בברכה, ד"ר זילבר הערה: המידע הוא הסבר כללי בלבד, ובשום פנים ואופן אינו מחליף פגישה אישית עם רופא.

טיפול בסוכרת

לפי מה שהבנתי עם לבמיר צריך להזריק פעמיים כי בניגוד ללנטוס הוא לא פועל במשך יום שלם ולכן אולי פה הפגיעה באורח חיים של לבמיר עם לנטוס מזריקים פעם אחת ביום. אני מאוזנת עם לנטוס כבר מס' שנים ומנסיון שלי לא משמינים איתו, הוא עוזר למנוע היפוים וגם פחות הזרקות ויש פחות פגיעה באורח חיים

אני לא ממש סמכות בתחום אבל

אני משתמשת בלנטוס כבר תשעה חודשים והרבה יותר מרוצה מהלוימיר פשוט בגלל שצריך לקחת אותו במינונים יותר נמוכים. אני מניחה שיעילות התרופותהן דומות משום שעם שניהן לא היו תסמינים אך אורח החיים שלי עם הלנטוס השתפר.

טיפול באינסולין ארוך טווח

גם לנטוס וגם לבמיר הם אינסולינים ארוכי טווח, ההבדל הוא שלנטוס מזריקים פעם ביום ולבמיר ברוב הפעמים פעמיים ביום.

שני התכשירים לגיטימיים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סוכרת ואנדוקרינולוגיה
בחר
בחר