לבמיר

עוד שאלה ברשותך, התעניינתי באינסולין לבמיר. האם הוא מחזיק 24 שעות כמו הלנטוס או שיהיה צורך להזריק אותו פעמיים ביום? והאם יש לו יתרונות על הלנטוס?

LEVEMIR

שלום שירי, LEVEMIR הוא תכשיר חדש בארץ, בהשוואה ל-LANTUS הקיים כבר מס' שנים, כך שהנסיון איתו מועט יותר. בכל אופן, LEVEMIR פועל בצורה דומה ל-LANTUS מבחינת משך פעולה (כ-24 שעות עבור זריקה בודדת). יש לציין כי קיימים דיווחים אודות ירידה במשקלם של מטופלים ב-LEVEMIR (כשמרבית סוגי האינסולין אינם מעודדים ירידה במשקל, אלא דווקא להיפך), אך עדיין מוקדם מכדי לקבוע שזו תופעה גורפת --> העתיד יאמר. ככלל - מי שמאוזן תחת LANTUS - לא הייתי ממליץ לו לעבור לתכשיר אחר... בברכה, דר' זילבר הערה: התשובה היא ייעוץ כללי בלבד, ובשום פנים ואופן אינה באה במקום פגישה אישית עם רופא.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים

האם חולה סכרת יכול לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים ככל ממושקף אחר?

הסיכון בניתוח

שלום עירית, הסיכון לסיבוכים לאחר ניתוח (כל ניתוח) - גבוה יותר בקרב חולי סוכרת בהשוואה לאנשים לא סוכרתיים! במקרה של ניתוח שאינו "כורח רפואי" (כמו הניתוח שאת מתארת) - השיקול הזה רלוונטי פי כמה וכמה! בכל מקרה - אני ממליץ לך להתייעץ עם רופא שמבצע ניתוח מסוג זה (רצוי לבחור אחד שיש לו נסיון רב) ולשאול אותו באופן מכוון וספציפי לגבי חולי סוכרת אשר ניתח בעבר והסיבוכים אצלם. בברכה ובהצלחה, דר' זילבר *** שימו לב: התשובות בפורום זה הן בגדר הסבר כללי בלבד, ואינן מחליפות בשום פנים ואופן מפגש אישי עם רופא. ***

לבמיר

עוד שאלה ברשותך, התעניינתי באינסולין לבמיר. האם הוא מחזיק 24 שעות כמו הלנטוס או שיהיה צורך להזריק אותו פעמיים ביום? והאם יש לו יתרונות על הלנטוס?

לבמיר ולנטוס - מנה בודדת או כפולה

שלום שירי, ברמת העקרון - שני סוגי האינסולין הללו די דומים, בכך ששניהם אמורים להיות פעילים במשך כיממה. לבמיר קיים בארץ מס' שנים, כך שהנסיון עימו גדול, אך לבמיר הוא די חדש. בדרך-כלל די במנה בודדת של לנטוס (וכנראה גם לבמיר) ביממה, וכמובן שלעתים קרובות יש צורך להוסיף לכך גם אינסולין "קצר-טווח" עם הארוחות (אבל זה כמובן תלוי מאד בסוג הסוכרת ובגורמים נוספים). מנסיוני האישי, רק במיעוט המקרים יש צורך לפצל את המנה היומית ל-2 כדי להשיג אפקט טוב יותר, אבל זאת ניתן לקבוע אך ורק תוך כדי מעקב אישי וצמוד של הרופא אחר המטופל. בברכה, דר' זילבר *** שימו לב: התשובות בפורום זה הן בגדר הסבר כללי בלבד, ואינן מחליפות בשום פנים ואופן מפגש אישי עם רופא. ***
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סוכרת ואנדוקרינולוגיה
בחר
בחר