דור שני-תביעה להכיר בניצולים דור ראשון ושני...

שלום לך יונה ניצן! אני פונה אליך באופן אישי,ורוצה להפנות אותך לכתבה שהתפרסמה היום בידיעות אחרונות.(13.04.07 ). בעקבות יוזמה להגשת תביעה ייצוגית משותפת לבני הדור השני מישראל,מגרמניה ומארצות הברית נמצאת קרן פישר ע"ש מלי ויוסף פישר ז"ל במגעים מתקדמים עם גורמים בכירים בממשל הגרמני לקבלת מימון לטיפולים נפשיים לבני הדור השני לשואה הזקוקים לכך. קרן פישר נוסדה לפני כשבע שנים ע"י עורך הדין גדעון פישר,ששני הוריו מלי ויוסף ז"ל היו ניצולי שואה. הקרן,גוף נדבני,עצמאי ובלתי תלוי,מעניקה מלגות ומסייעת במקומות שגופים אחרים אינם נותנים מענה. כבן להורים ניצולי שואה מכיר ע"וד פישר היטב את ההשפעות על בני הדור השני.לפני כשנה וחצי,בעקבות פניות מרובות בנושא, הקים במשרדו את מחלקת "דיני שואה" המטפלת בתביעותיהם של מאות בני דור ראשון ודור שני לשואה. בני הדור השני הזקוקים לסיוע ומעוניינים להצטרף להליך וכן גופים הרוצים לסייע לבני הדור השני יכולים להתקשר ולקבל פרטים בטלפון:077-200-9798 אני מוצאת את הנושא נכון וראוי ליידע אותך כמנהלת פורום דור שני לניצולי שואה. וחושבת שבכתבה זו נוכל כולנו להעזר בדרך לתביעה ייצוגית. מקווה שאת סולחת לי על ההתפרצות למייל האישי שלך... אך היה לי חשוב מאד ליידע אותך לפני שאעלה זאת בפורום. שלך ברגשי כבוד לפורום ...

טוב עשית. ראי המייל ששלחתילך עכשיו

למה שניצולי השואה לא יגישו תביעות נגד הבנים והנכדים שלהם? הם אלה שגונבים את

כספם. ראה אדון הירשנזון. קשה לניצולי השואה להודות שהבושה הגדולה יוצאת מקרבם. המציאות המרה היא שהדור השני והשלישי עושים שואה חדשה בניצולים. על כך המדינה צריכה לתבוע אותם לדין. אולם מי יתבע אותם? הם עצמם גם יושבים בבתי המשפט. פשוט טרגדיה. מסתבר שאינך צריך שיהיה לך דם כחול כדי שתנהג באכזריות כלפי בני אדם.

תגובה

שרה,אסור להכליל. סביר להניח שבין ילדים עושקי הוריהם יש גם בנים של ניצולי שואה. בגדול זה שייך לתופעה רחבה יותר של אלימות נגד קשישים.ניצול כלכלי בהחלט מוגדר כאלימות.

שלום לך יונה ניצן! אני פונה אליך באופן אישי,ורוצה להפנות אותך לכתבה שהתפרסמה היום בידיעות אחרונות.(13.04.07 ). בעקבות יוזמה להגשת תביעה ייצוגית משותפת לבני הדור השני מישראל,מגרמניה ומארצות הברית נמצאת קרן פישר ע"ש מלי ויוסף פישר ז"ל במגעים מתקדמים עם גורמים בכירים בממשל הגרמני לקבלת מימון לטיפולים נפשיים לבני הדור השני לשואה הזקוקים לכך. קרן פישר נוסדה לפני כשבע שנים ע"י עורך הדין גדעון פישר,ששני הוריו מלי ויוסף ז"ל היו ניצולי שואה. הקרן,גוף נדבני,עצמאי ובלתי תלוי,מעניקה מלגות ומסייעת במקומות שגופים אחרים אינם נותנים מענה. כבן להורים ניצולי שואה מכיר ע"וד פישר היטב את ההשפעות על בני הדור השני.לפני כשנה וחצי,בעקבות פניות מרובות בנושא, הקים במשרדו את מחלקת "דיני שואה" המטפלת בתביעותיהם של מאות בני דור ראשון ודור שני לשואה. בני הדור השני הזקוקים לסיוע ומעוניינים להצטרף להליך וכן גופים הרוצים לסייע לבני הדור השני יכולים להתקשר ולקבל פרטים בטלפון:077-200-9798 אני מוצאת את הנושא נכון וראוי ליידע אותך כמנהלת פורום דור שני לניצולי שואה. וחושבת שבכתבה זו נוכל כולנו להעזר בדרך לתביעה ייצוגית. מקווה שאת סולחת לי על ההתפרצות למייל האישי שלך... אך היה לי חשוב מאד ליידע אותך לפני שאעלה זאת בפורום. שלך ברגשי כבוד לפורום ...

מקפיצה...

ואני מתגעגעת

לסבתי ולסבי ....נרצחו בגיל 49 שניהם לסבי ולסבתי נרצחו שניהם לדודותי ולדודי ולבני ןבנות דודי אין להם קבר לבכות עליו ואני מתגעגעת ולא יודעת מה עושים עם הגעגוע חלפה עם הרוח

מה עושים עם הכעס??

כולנו נושאים את הגעגוע לסבא וסבתא שלא הכרנו. אנחנו דור חתוך,חלק משמעותי של משפחה מעולם לא היה לנו

למה שניצולי השואה לא יגישו תביעות נגד הבנים והנכדים שלהם? הם אלה שגונבים את

כספם. ראה אדון הירשנזון. קשה לניצולי השואה להודות שהבושה הגדולה יוצאת מקרבם. המציאות המרה היא שהדור השני והשלישי עושים שואה חדשה בניצולים. על כך המדינה צריכה לתבוע אותם לדין. אולם מי יתבע אותם? הם עצמם גם יושבים בבתי המשפט. פשוט טרגדיה. מסתבר שאינך צריך שיהיה לך דם כחול כדי שתנהג באכזריות כלפי בני אדם.

ירפת הרעב של הדור הראשון

אינני מסכימה עמך שצאצאי הניצולים אשמים במצבם, בוודאי לא באופן גורף. אבל המדינה אשמה גם אשמה. המדינה קיבלה עבורם כספים ולא עשתה דבר.כך שנים רבות. הגוף שפועל הוא"הקרן לרווחת ניצולי שואה" בתחום החומרי ו"עמך" בתחום הנפשי. מי שילך אחורה בפורוום עד יום השואה שעבר ימצא את מספרי הטלפון של 2 גופים אלו

המצב של דור שני לתביעה במקום עבודה

אני היום היתקשרתי למשרד עו"ד גדעון פישר רציתי לדבר עם מר פישר, ראיתי אותו רק פעם אחת וזה היה במיפגש של דור שני תביעה להכיר בנו, מהסיבות הנכונות יש לנו בעיות קשות וכרגע אני לא יכולה לפרט. אמי היתה ניצולת שואה, פגועה נפשית ןאני סבלתי מאד. המזכירה של העו"ד פישר ביקשה שאכתוב לה אבל משום מה קשה לי לכתוב למה רציתי לפגוש אותו זה קשור לכל כך הרבה דברים,איך אפשר לכתוב על 60 שנה של סבל מתמשך, של ניצול בעבודה שעבדתי, קטונתי להילחם אני זקוקה לאדם חזק אני חושבת שמר גדעון פישר ניכן בכוחות אלה והלואי והא היה יכול לעזור לי ולהיפגש איתי, עם כל המיטען שאני נושאת עלי מיום שנולדתי.

ציפורה יקרה

אני בהחלט חושבת שעו"ד פישא יכול לעזור לך בפן מסויים והוא הפן הכספי. לי נראה שאת מדברת על סבל אחר שפיצוי כספי יעזור אבל הייתי ממליצה גם על עזרה אחרת,כגון קבוצת תמיכה

אני ציפורה הלל לוין דור שני לשואה

אכן דייקת באבחנה המוזר בדבר שאדם נושא איתו מטען שנים ולא מוצא את הכתובת הנכונה להוצא החוצה את מה שמעיק עליו, והסיבה היא בושה פנימית מכל המצב המיוחד שעברתי, איפה לשים את האצבע את מי להאשים, כי כאן מדברים על תוצאה של מצב נתון שאין לנו שליטה, אבל התוצאה היא הרסנית.

בדיוק לשם כך יזמתי את הפורום הזה

שלום

ברצוני לברר האם יש התקדמות בנושא התביעה מטעם קרן פישר אשמח אם מישהו יעדכן אותי ב0529968881 או בדוא"ל peac12@walla.co.il תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר