הנושא של ניצולי השואה בכותרות.

טומי לפיד אמר לפני כמה ימים כי אין זה נכון ש-70% מניצולי השואה נמצאים מתחת לקו העוני. כספי השילומים הועברו באופן מסודר מגרמניה אך הם מסתובבים בין הבנקים בישראל. צאו וראו מה קורה כאן? הגרמנים עשו את שלהם בצורה מוקפדת. כך גם ההולנדים במידה מסוימת. אבל מי לא מעביר את הכסף? הבנקים. בעלי ההון. מי הם? דור שני או שלישי לשואה. מה זה אומר לכם? שדווקא הם משחיתים כל אמות מוסר במדינה הזו. משחיתים את המידות במדינה. בין היתר מפקירים את ניצולי השואה. תמיד אמרתי שמדינת ישראל כיום משלמת מחיר מאוד מאוד כבד על השואה.

זה אולי המקום לציין את ההפגנה שתתקיים מחר ב20.00 ברחבת מוזיאון תל-אביב

אין לי כל כוונה להגיע להפגנה הזו. זה משחק. זו צביעות לשמה.

כל בעלי התפקידים שהם דור שני ושלישי אמורים לקחת אחריות, לקבל החלטות ולשחרר כספים לטובת ניצולי השואה אבל הם בכלל לא מעניינים אותם. במקום זאת זורקים אותם אל העוני. יש מהם כאלה שכל כך קשה להם להתמודד עם העוני שהם מאשפזים את עצמם בבתי חולים פסיכיאטריים. צר לי לומר לכם אולם אצל בני העדה הספרדית זה בשום אופן לא היה קורה. (אני אשכנזיה בדם). מי שהמציא את בתי האבות זה האשכנזים. הספרדים שומרים על הקשישים שלהם בבית. בושה וחרפה. אני מתביישת. הדוגמא העלובה ביותר היא טומי לפיד. ממרום מושבו הוא בז לניצולי השואה.

תשובה לשרה

ההפגנה להבנתי היא כנגד מי שעושק רת ניצולי השואה. אשר לבתי אבות: היום אפילו במגזר הערבי ישנם בתי אבות. עקרונית,אני עו"ס בתחום הקיש,אני נגד סידור בבתי אבות ועדיף סידור בבית עם מטפלת. לא תמיד זה מתאפשר והיום אין הבדלים בין אשכנזים לספרדיםבאחוז הנכונות לסדר את הורה הקשיש בבית אבות. מה עוד שלעיתים ההורים עצמם הם אילו שרוצים ללכת. נחזור לענינינו: ההתרשמות שלי היא שההפגנה היא בדיוק כנגד ההתעלמות של המימסד מהניצולים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דור שני לשואה
בחר
בחר