תלוי איזה מים מינרליים

הקשיות של המים הם תוצאה של כמות הסידן והמגנזיום שיש במים- נביעות ועין גדי נחשבים מים קשים ואילו מי עדן נחשבים מים רכים- יש בהם מעט סידן ולכן לא יוצרים אבנית כמו יתר המים. וליתר דיוק תמי 4 לא מטפל באבנית - לכן לא מומלץ באותה מידה של המים הקשים למכונות קפה

כל סוגי המים המינרלים מלאים באבן יותר מכל מים אחרים

מים מינרלים כשמם כן הם: מלאים במינרלים. מי עדן וכל יתר החברים הינם מי מעמקים ולכן הם עתירים באבן. ראיתי בדיקות נייר לקמוס שהחרידו אותי מכמות האבן. אני רק לא מבין, למה כל אחד שאינו מבין בתחום וגם לא טרח לחקור קצת, כותב שטויות? קודם כותבים שתמי 4 חסרי אבן, אחר כך מי עדן נחשבים כמים רכים? ממש בורות ועדיף לא לכתוב אותה ולא לבלבל אנשים אחרים. המצחיק הוא שבחיים לא ראית נייר לקמוס מהו, אז מספיק לקבוע "עובדות".

פתרונות למניעת אבנית

אין כל קשר בין תמי 4 לבין אבנית. בשביל מניעת אבנית יש צורך באחד משני הפתרונות: 1. פילטר בריטה - הפשוט והזול מבין השניים. עושה עבודה טובה, למרות שיש שטוענים שעושה טעמי לוואי למים. 2. מרכך מים - היום יש מרככים לא יקרים ו"נקודתיים". בד"כ מחוברים למכונות קפה עם הזנת מים ישירה אבל ניתנים לחיבור גם לברז יחיד על השיש ואז אפשר להשתמש במים שלהם גם למכונת קפה קטנה. כמובן שאפשר גם להתקין מרכך מים מרכזי לכל הבית (בעיקר בבתים פרטיים) וכך למנוע נזקי אבנית מכל המכשירים והצנרת בבית (דוד שמש, מכונת כביסה, מדיח כלים וכו') לגבי פילטרים שמתחברים למיכל המים של המכונה - קיימים למספר מכונות, לעתים מצריכים החלפה של מיכל המים לכזה עם מתאם. הדעות עליהם חלוקות מאחר ושמעתי על מקרים שחלקיקים מהפילטר הגיעו לתוך המכונה. גלעד

ניתן גם להוסיף פילטר סיליפוס שלא עולה הרבה ונותן תוצאות מדהימות

לחבר פילטר כזה לברז הראשי של הבית וניפטרים לחלוטין מאבנית לא רק במכונת הקפה אלא גם לכל המכשיריפ החשמליים בבית, כרומגן מוכרת את הפטנט עבור דודי שמש במחיר גבוב מאוד ניתן פשוט להיכנס לחנות חומרי בנין גדולה ואיכותית לבקש פילטר סיליפוס גדול ולהרכיב מספיק לשנה שלמה מדהים כמה שזה עובד טוב

תמי 4 או בריטה למכונת קפה

מניסיון עדיף מיי ברז רגילים אך להקפיד פעם בחודש לפחות לנקות את המכונה במסיר אבנית מסוג דורגול של יעקובי

דורגול מסיר אבנית ויחד איתה עוד חלקים מהמכונה....

אבן במי תמי 4

קח נייר לקמוס לבדיקה של קושי המים וטבול אותו במי תמי 4. אחר כך טבול נייר דומה במים של בריטה ותבין על מה מדובר. גלעד אינטרפרק - קפה, מכונות ושירות 09-8301020

קפה

אני פרפקציוניסטית עם הקפה שלי. טיפ מס' 1 לוודא ניקיון של המיחם. שבוע הבא גט יביא טיפ:)

מכונת נספרסו

ראשית אציין שאיננו מוכרים מכונות של נספרסו. לדעתי אם אתה משלם הרבה כסף על מכונה אין שום הגיון להתחייב לספק קפה אחד... קח בחשבון שעם מכונת קפסולות אתה מתחייב לספק הקפסולות ואף קפסולה אחרת לא מתאימה (ב-99% מהמקרים - לאחרונה צצו קפסולות תואמות Lavazza). אם זה המצב, לפחות שהמכונה תהיה זולה. לזכותם יאמר שיש להם קפה טוב.

מכונת קפה

זה אחלה קפה. סחתיין. והמחירים לא יקרים.. ניתן לקנות כאלה בחנויות ריהוט יד שניה זה בא עם שעון מים.

אני אישית שמחה עם בר מים של תמי 4.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קפה
בחר
בחר