תמ"י 4 מספק או שצריך בריטה?

שלום לטובת שימוש במכונת אספרסו האם מספיק להשתמש במים מתמ"י 4 או שצריך גם להוסיף פילטור בבריטה?

תמי 4 או בריטה למכונת קפה

מניסיון עדיף מיי ברז רגילים אך להקפיד פעם בחודש לפחות לנקות את המכונה במסיר אבנית מסוג דורגול של יעקובי

מה זה העצה הזאת?

איזו מין עצה להכניס מים עם אבן ולנקות כל כמה זמן??? כמובן שעדיף מים שסוננו בפילטר בריטה, כיוון שהם אינם מכילים אבן. היום כבר ניתן לקנות פילטר בריטה מיוחד למכונת קפה, שמרכיבים אותו במיכל המים(לא לכל סוגי המכונות).

תמ"י 4 מספק או שצריך בריטה?

שלום לטובת שימוש במכונת אספרסו האם מספיק להשתמש במים מתמ"י 4 או שצריך גם להוסיף פילטור בבריטה?

פתרונות למניעת אבנית

אין כל קשר בין תמי 4 לבין אבנית. בשביל מניעת אבנית יש צורך באחד משני הפתרונות: 1. פילטר בריטה - הפשוט והזול מבין השניים. עושה עבודה טובה, למרות שיש שטוענים שעושה טעמי לוואי למים. 2. מרכך מים - היום יש מרככים לא יקרים ו"נקודתיים". בד"כ מחוברים למכונות קפה עם הזנת מים ישירה אבל ניתנים לחיבור גם לברז יחיד על השיש ואז אפשר להשתמש במים שלהם גם למכונת קפה קטנה. כמובן שאפשר גם להתקין מרכך מים מרכזי לכל הבית (בעיקר בבתים פרטיים) וכך למנוע נזקי אבנית מכל המכשירים והצנרת בבית (דוד שמש, מכונת כביסה, מדיח כלים וכו') לגבי פילטרים שמתחברים למיכל המים של המכונה - קיימים למספר מכונות, לעתים מצריכים החלפה של מיכל המים לכזה עם מתאם. הדעות עליהם חלוקות מאחר ושמעתי על מקרים שחלקיקים מהפילטר הגיעו לתוך המכונה. גלעד

מה זה העצה הזאת?

איזו מין עצה להכניס מים עם אבן ולנקות כל כמה זמן??? כמובן שעדיף מים שסוננו בפילטר בריטה, כיוון שהם אינם מכילים אבן. היום כבר ניתן לקנות פילטר בריטה מיוחד למכונת קפה, שמרכיבים אותו במיכל המים(לא לכל סוגי המכונות).

מאז שאני משתמש בתמי 4.....

אין לי אבנית ביכלל וטעם הקפה השתפר פלאים

אתה נוהג כמו יען...

תמי 4 אינו מסנן אבנית! החברה אינה מתימרת לזה ובטוח שהמכשיר שלך אינו מפיק מים חסרי אבן. היחידי שמסנן אבנית זה בריטה. לי יש מסנן אבנית לכל הבית וזו גם אופציה.

מה זה העצה הזאת?

העצה מניסיון

מניסיון רב שנים וניסיונות של סוגי מיים החל ממי עדן ועד בריטה מיתברר שאין מיים ללא אבנית לכן היגעתי למסקנה שמיי ברז טובים יותר ואפילו טעימים לדעתי המיים המסוננים מפחיתים מטעם הקפה ולא נורא לנקות את המכונה פעם בכמה חודשים עים מסיר אבנית באיכות טובה ממליץ על דורגול של יעקובי

כל מים עדיפים על מים מינרלים

מבחינת אבנית, כל מים עדיפים על מים מינרלים. חבל שאין לי תמונה אבל יש לנו במעבדה "ניפל" ממכונה שעבדה שבוע (!!!) עם מים מינרלים. הוא סתום לחלוטין מאבנית. מים מינרלים הם הקשים ביותר, עדיף מי ברז (בהנחה שטעמם סביר) ולנקות אבנית באופן קבוע. שוב, הכי טוב ופשוט - בריטה גלעד אינטרפרק - קפה, מכונות ושירות טכני 09-8301020

גילעד אני בדעה שלך בדיוק כל הכבוד דרך אגב מה דעתך על מכונות קפה של נספרסו

אתה נוהג כמו יען...

תמי 4 אינו מסנן אבנית! החברה אינה מתימרת לזה ובטוח שהמכשיר שלך אינו מפיק מים חסרי אבן. היחידי שמסנן אבנית זה בריטה. לי יש מסנן אבנית לכל הבית וזו גם אופציה.

תנסה להרתיח במשך חודש....

מי תמי 4 וא"כ מי ברז בקנקן חשמלי ותבין שאתה לא רציני.

מכונת נספרסו

ראשית אציין שאיננו מוכרים מכונות של נספרסו. לדעתי אם אתה משלם הרבה כסף על מכונה אין שום הגיון להתחייב לספק קפה אחד... קח בחשבון שעם מכונת קפסולות אתה מתחייב לספק הקפסולות ואף קפסולה אחרת לא מתאימה (ב-99% מהמקרים - לאחרונה צצו קפסולות תואמות Lavazza). אם זה המצב, לפחות שהמכונה תהיה זולה. לזכותם יאמר שיש להם קפה טוב.

אבן במי תמי 4

קח נייר לקמוס לבדיקה של קושי המים וטבול אותו במי תמי 4. אחר כך טבול נייר דומה במים של בריטה ותבין על מה מדובר. גלעד אינטרפרק - קפה, מכונות ושירות 09-8301020

העצה מניסיון

מניסיון רב שנים וניסיונות של סוגי מיים החל ממי עדן ועד בריטה מיתברר שאין מיים ללא אבנית לכן היגעתי למסקנה שמיי ברז טובים יותר ואפילו טעימים לדעתי המיים המסוננים מפחיתים מטעם הקפה ולא נורא לנקות את המכונה פעם בכמה חודשים עים מסיר אבנית באיכות טובה ממליץ על דורגול של יעקובי

מים מינרלים אסורים בתכלית האיסור.

מעולם לא אמרתי להשתמש במים מינרלים, ההפך: אמרתי להשתמש במים מסונני אבן מפילטר בריטה. לידיעתך: תמי 4 מסנן בקטריות ולכלוך ממי ברז רגילים. מכאן ולהגיד שתמי 4 זה מים מינרלים-יש לך חוסר הבנה רציני ביותר. תמי 4 אינו מסנן את האבן ולכן אינו שונה ממי ברז רגילים. למכונות קפה צריך מים מסונני אבנית בכדי לשמור עליהן לאורך שנים.

תלוי איזה מים מינרליים

הקשיות של המים הם תוצאה של כמות הסידן והמגנזיום שיש במים- נביעות ועין גדי נחשבים מים קשים ואילו מי עדן נחשבים מים רכים- יש בהם מעט סידן ולכן לא יוצרים אבנית כמו יתר המים. וליתר דיוק תמי 4 לא מטפל באבנית - לכן לא מומלץ באותה מידה של המים הקשים למכונות קפה

הבורות שלך מדהימה!

יש לי תמי 4 במשרד ויש אבן בקנקני המים ובמגש איסוף נוזלים של המכשיר. איך אתה מסביר את זה? יתרה מזה, מי תמי 4 בהרתחה של פינג'אן מביא אבן בדיוק כמו מי ברז. (בדקתי) אתה מנסה להציג את המכשיר בצורה שאפילו החברה לא מתיימרת להציגו.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קפה
בחר
בחר