חוסר התחשבות במצב הכלכלי

אנו נשואים כבר 30 שנים עם ילדים חלקם נשואים וחלקם עדיין בבית.אני עובדת ומפרנסת יחידה.מצב הכלכלי לא פשוט וקשה.הבעל שלי הוא אבא נפלא ובעל תומך ועוזר אבל העניין שהוא לא עובד מקשה עלינו ביותר,הוא לא עובד כי אינו מוצא עבודה. מלבד הבעיה הכלכלית הקשה כל ערב אנו מתווכחים בעניין הדלקת המזגן.כל ערב הוא מדליק את המזגן לחום בגלל הקור בחוץ.גם בבית קר והוא נורא סובל מקור.אני חושבת שבימים סתווים אלו אפשר עוד להתאפק ולא להדליק מזגן.הקושי הוא בתשלום החשמל היות ואין לנו אפשרות לשלם סכום גדול לחברת חשמל ואני חושבת שאפשר עדיין להסתדר בלי וככה כל ערב אנו בוויכוחים .כיצד לנהוג במצב זה?

בעסה. פעם ראשונה שאין לי תשובה לעיניין.

בעיה כלכלית היא בעיה של כולנו הבעיה היותר קשה היא שיש גבר בבית שהוא לא עובד ומצב הרוח שלו גם ככה ירוד. ואז באה האישה בבית שהיא בעצם הגבר בבית נכון לעכשיו ואומרת לו מה לעשות. אני לא מקנא בך. אולי אם הוא יקבל חיזוק ממקום אחר (ממך) אצלך אז הוא יקשיב לבקשה שלך (שלא תבוא ממקום של פקודה). אני מאחלת לכם לעמוד על הרגליים כמה שיותר מהר בהצלחה .

מריבות בדרך כלל פורצות על שטויות ועל דברים קטנים שמכסים על הבעיה העיקרית שהיא אינה הדלקת המזגן אלא ירידת הערך העצמי עקב היות הגבר מובטל והאישה עובדת ומפרנסת יחידה.

נסי ללכת לפתרונות מעשיים כמו - קח שמיכה, קניתי אותה בזמנו כשמיכת טלויזיה לערבים האלה שעוד לא קר כדי להפעיל מזגן אבל כבר לא חם כמו בקיץ......

אחרת את מוציאה את האגרסיות כתוצאה מעייפות פיסית ונפשית והוא מוציא את האגרסיות כתוצאה מתסכול והתוצאה - פיצוץ.

לתלות את אי הדלקת המזגן בחוסר היכולת לשלם חשמל רק מחריף את התסכול כי זה כמו להצביע עליו ולומר לו: בגללך....

כתבת שקר לו, נסו להפעיל תנור קטן בסביבתו המידית. פחות אנרגיה והחום נעים יותר. דרכים יותר יצירתיות שיכולות גם להוסיף לאוירה: חבקי אותו, התעטפו יחד בשמיכה מול הטלויזיה למשל. גם אחרי 30 שנה אינטימיות יותר נעימה מכל מזגן.

צר לי לאכזב אבל אני רואה את זה כחוסר התחשבות מצידו.

נכון שהוא לא עובד (גם כששני בני הזוג עובדים זה לא קל ועדיין מנסים לחסוך).

ואת מרגישה "זעם״ ולא בכדי.מעניין אם הוא יודע ומודע למצב ההכנסות לעומת הוצאות.

אני כמעט בטוחה שאם הממב היה הפוך ,הוא היה מעיר לך באותו אופן.

בקצרה אני מציעה שיחה מלב אל לב - ובעדינות!

(זה בנוסף לעיצה של אלה עם השמיכה;)

ולא לשכוח!להמשיך לדרבן ולחזק את רוחו כדי שימצא עבודה.

זה ממש חוסר התחשבות... אני חושבת שהצדק איתך וגם אני הייתי רבה על זה !

כתבת שקר לו, נסו להפעיל תנור קטן בסביבתו המידית. פחות אנרגיה והחום נעים יותר. דרכים יותר יצירתיות שיכולות גם להוסיף לאוירה: חבקי אותו, התעטפו יחד בשמיכה מול הטלויזיה למשל. גם אחרי 30 שנה אינטימיות יותר נעימה מכל מזגן.

מה שנכון - נכון......

30 שנה, ואינטמיות....חחח קרוב לליבי...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר