בעל שלא יודע לתקן כלום בבית

כבר במשך שנים כשמתקלקלים לנו מוצרי חשמל בבית, אני מוצאת את עצמי מנסה לתקן בעצמי כי בעלי איש מחשבים ולא יודע לעשות כלום שקשור לעבודת ידיים. עכשיו מכונת הכביסה שלנו התקלקלה ואני כבר יומיים עושה כביסות ביד!

זה ככה אצל כולם או שאצלי זה באמת חריג?

אצל חלק זה ככה ואצל חלק זה לא.

בגלל זה בדיוק המציא אלוהים את בעלי המקצוע.

את אלה שעובדים עם הידיים, בעלי גישה לתקלות במכונות כביסה ומדיחים ומייבשים ואפילו מייבשי שיער.

וכדי שלא תמצאי עצמך מממנת את החדר הנוסף למאן דהוא הגדיל לעשות אלוהים והמציא גם את חיים הכט שפרסם רשימה של צדיקים שנדמה לי שמופיעה בצורה כזו או אחרת באינטרנט ומתהדרת ב"יצאתי צדיק" הן ברמת האמינות, המחיר והחיוך.

ויש גם המלצות מפה חברה לאוזן רעותה ויש אינסוף פתרונות מלבד לכסח את הגבר כי מלחמות צריך לברור וזו ממש מלחמה מיותרת.

בואי אני אתן לך קצת פרופורציות.

אני בעל ידי זהב מובהק - מתקן כל דבר שאפשר לתקן (לא לדאוג - יש לי חסרונות אחרים).

למרות זאת, אין שום סיכוי שאני אוכל לתקן מכונת כביסה. זה אחת.

שתיים: רוב המכשירים היום בנויים לשימוש חד פעמי ולא לתיקון. הם מגיעים עם סגירה שאי אפשר לפתוח, ובכל מקרה אין להשיג חלפים. 

לכן: מכשיר זול שהתקלקל - מחליפים (קומקום, מאוור וכולי)

מכשיר יקר - מביאים טכנאי.

להבריג דיבל בקיר או לתקן כיסא - זה מה שאני עושה בתכלס.

וכשהחיים לחוצים (והם לרוב לחוצים), גם זה לא בטוח שיש לי סבלנות לעשות.

בעלך עובד בהיי טק? מרוויח יפה? את יכולה להיות גאה בו , ולא לראות את חצי הכוס הריקה.

כבר במשך שנים כשמתקלקלים לנו מוצרי חשמל בבית, אני מוצאת את עצמי מנסה לתקן בעצמי כי בעלי איש מחשבים ולא יודע לעשות כלום שקשור לעבודת ידיים. עכשיו מכונת הכביסה שלנו התקלקלה ואני כבר יומיים עושה כביסות ביד!

אחותי, אם הוא יודע ומבין במחשבים בטח יש לו כמה גרושים לקנות לך מכונה חדשה.

אם לא, שתדעי שזה לא חריג. זה לא שהוא לא יודע פשוט לא אכפת לו, לא הוא עושה כביסה ביד.

תשאירי בגדים בצד ותגידי לו "מאמי, נשמה, תהנדס כאן כמה חולצות....מה זה כואב לי הגב"

סוד כמוס - גם אני כזה... אשתי כל הזמן מסתבלטת עליי בגלל זה ושלחה לי למייל את הפוסט הזה על מישהו כמוני (וכמו בעלך) עם קריצה... 

ולמה כביסה ביד? אין לך אחריות על המכונה? תזמיני טכנאי, חראם על הידים ועל הזמן שלך...

תודה על הפוסט המעניים ולכולם על התגובות:)

שלום לכולם.

מה שצינו כאן לרוב נכון,תארי לך מכל אחד היה עושה הכול לבד,איך היה נירא המשק שלנו?

הבעיה בנשים.
הנשים טוענות כל הזמן שהן שוות לגברים, אז אם אחד מבני הזוג בעל ידי זהב אז שיואיל לתקן.

אני למשל, איש תעשיה ברמ"ח איבריי,  לא רק מתקן אלא בונה ומייצר מכונות,  ולפעמים כאשר אין לי זמן, אשתי לוקחת מברג ומנסה לתקן עד היכן שידה מגעת.

ולפעמים גם אני מזמין טכנאי. 

החשבון פשוט כאשר יש לי פנאי, אז יש לי זמן וסבלנות לפרק את המכונת כביסה, את המיקסר, ושאר מכשירי חשמל, ולתקנם.

אולם אם בעבודתי נניח אני מרויח 100 ש"ח לשעה,  והטכנאי לוקח 50 ש"ח לשעה.   אז ברור שכלכלית כדאי להזמין טכנאי.

אם זו תקלה חשמלית!!! אז הגזמת  ולא פיזית [פילטר ]  כרטיס אלקטרוני אי אפשר לתקן  זו לא בעיה פשוטה רק להביא טכנאי שיבדוק ויחליט מה להביא ואים כדאי.

את מבינה את כותבת שאת מנסה לתקן בעצמך את לא כותבת אני מתקנת אני מצליחה לתקן

אגב כל אלה שיודעים לתקן דברים בעבודת ידיים יודעים לעבוד  במחשבים כמו בעלך  סביר להניח שלא

אז תאספי את עצמך וצאי מהסרט שגבר חייב לדעת הכל לכל אחד יש צדדים חזקים וצדדים חלשים  יש כאלה כמו בעלך שעובדים בהיי טק מרוויחים כסף ךפעמים צריך לשלם לבעל מקצוע

מעניין  איך היית מגיבה לו בעלך פרסם פוסט אישתי לא מבשלת טוב כמו השכנה החמה או החברים

את האמת חשבתי לעצמי למה את מתלוננת תתחילי לתקן בעצמך  יגמרו לך כל התלונות שלא תתצליחי תבואי לספר לנו איך פתרת את הבעיה

את מכירה את הבדיחה על האישה שבקשה מבעלה לתקן את התנור באמבטיה הוא אמר לה מה אני חשמלאי נשברה הרגל לכיסא והוא אמר לה מה אני נגר  הרז במטבח דולף ןהוא שאל אותה מה אני איסטלטור

אחרי יומיים הוא בא וראה הכל מסודר שהוא שאל מי תיקן היא אמרה השכן  הוא שאל כמה זה עלה היא ענתה  שכלום והוסיפה הוא ביקס סקס שעתיים או שאני אשיר לו ירושלים של זהב

נו ושרת לו הוא שואל היא ענתה לשיר מה אני זמרת

בטח הבנת כל אחד טוב במה שהוא טוב

זה ענין של נטיה ותפיסה. אבא שלי מתקן הכל - חוץ מביצה מקולקלת.

אני מתקן כמעט הכל אבל אבא שלי שונא איך שאני עובד. הוא קורא לי מלך האילתורים כי אצלו כל תיקון זה כמו האוריגינל.

אצל אחי - שתי ידיים שמאליות זו מחמאה בשבילו. פעם רצה לתקוע דיבל בקיר (רצה להתקין מתקן לתליית כביסה שקנה בחנות עשה זאת בעצמך) והרס את הקיר ברדיוס של חצי מטר מהמקום שבו צריך היה להיות הדיבל (ואני לא צוחק). כדי להחליף נורה (ומה כבר הבעיה בהחלפת נורה) הוא מחזיק את הנורה ושלושים אנשים צריכים לסובב לו את החדר.

כמו שאי אפשר לבוא לחמור בטענות על זה שהוא לא מסוגל לשיר סרנדות, אי אפשר לבוא למישהו בטענות על מה שהוא לא. אז הוא לא יודע לתקן (או מתחמק מזה - ומה זה משנה). יש בטח שברים שהוא כן עושה לך ואחרים לא יודעים, לא מסוגלים או לא רוצים או שאת לא רוצה (והתלת משמעיות היא מכוונת).

בדיוק לקח לי שני ערבים ללמוד את נושא הניאגרה בשירותים ואיך היא פועלת ומה צריך להחליף

למה ? כי "אני לא אזמין טכנאי אלא אפתור את זה בעצמי"

אז נכון, קניתי את החלפים בעצמי, למדתי הרכבתי, וחסכתי 100 שקל,

אבל לא יותר פשוט היה להזמין אינסטלטור שהיה פותר את הבעיה ב 5 דקות ?

ועוד יש לי מבחן בשבוע הבא..

אין בעיה טלפון אחד ואני בא מה את אומרת?

כמה מוזר?

אישתי דוקא מתלוננת על כך שאני מתקן כל דבר בבית. מתקן, בונה, מחליף ועוד. במקרים בודדים שבהם אני נאלץ להזמין טכנאי אני רואה בכך דמי לימוד.

אולי כדאי להפגיש ביניכן?

אגב לגבי מכונת כביסה? מעטים האנשים שיתמודדו עם זה לבד, כדאי לקרוא לטכנאי.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר