קשה קשה קשה

מהשבתות שלאעוברות וכל היום רק חיכוכים ומריבות ....... שיבוא עלי שבוע טוב ומבורך אמן ! 

היי לילך,

האם את רוצה לשתף במה כל כך קשה לך? אולי נוכל לעזור במשהו.

אני אמא לשני מקסימים בני שש ושבע שבאו לי אחרי הרבה שנים והרבה מאמצים . לפני ההריונות עבדתי במשרה מלאה פלוס והרווחתי יפה מאוד ,עם הטיפולים וההרמוניות נאלצתי לצמצם את משרתי . בארבע השנים האחרונות אני מנסה לחזור לעבודה ומאוד קשה לי למצוא משרה חלקית באיזור הצפון . אין עבודה . הילדים כבר בבית ספר , כבר אין הוצאות צהרונים אבל כמובן שיש הוצאות אחרות ואי אפשר לחיות על משכורת אחת . בעלי ואני כל הזמן מתווכחים על הנושא הזה למרות שהוא יודע שאני משתדלת מאוד ומחפשת . אני יודעת שהמצב שלי זהה אצל עוד הרבה משפחות אך זה כמובן לא מנחם . אני חייבת משהו שיהיה משלי , בשבילי , לצאת לפאני שימושים . כל היום אני בין הניקיונות בכביסות והבישולים . שיעורי בית וחוגים . אני מרגישה שכבר שכחתי איל לדבר עם מבוגרים . קשה לי התקופה הזאת !

כן, היא באמת תקופה קשה מאוד.

אבל אם תתמידי בחיפושים אחרי עבודה במשרה חלקית, ובעיקר אם תהיי גמישה ויצירתית, את תצליחי.

"גמישה ויצירתית" למה הכוונה? יכול להיות שמה שאת מחפשת לא קיים, או כמעט לא קיים, ועליך לחפש משהו מעט שונה.

למשל, אישה שעבדה בהייטק במשרה מאלה פלוס, תתקשה למצוא מקום עבודה חדש, באותו מקצוע בדיוק, בהיקף של חצי משרה. אבל אולי היא יכולה למצוא תעסוקה דומה ולא זהה, או לעבוד כעצמאית מהבית, או אולי לקחת משרת הוראה, וכלי וכולי. בקיצור, צריך לפתוח את אופקי החשיבה - ואז בדרך כלל מוצאים.

בוקר טוב לילך,

את מתארת שתי תקופות,הקו המפריד בינהן הוא תקופת ההריונות.

לפני כן עבדת במשרה מלאה, מאמצי ההריונות הולדת וגידול התינוקות - תקופה שמבחינתך הייתה גדושה ומילאה את כולך.

והנה היום, לאחר שהשגת את מטרתך העיקרית והילדים נמצאים בבית הספר, את מרגישה פתאום בחוסר מסויים שאת מרגמת אותו כתקופה קשה. אבל, חדשות טובות: ניתן לצלוח תקופות קשות ואף לצאת מהן מחוזקים.

ראשית, שבי עם בן זוגך ויחד בנו תוכנית עסקית לכלכת הבית בהתאם למצבכם הכלכלי היום.

שנית, גם אם את לא מצליחה למצוא מקום תעסוקה (ואני יודע שבפריפריות יותר קשה), תנסי לפתח משהו משל עצמך ותבני קריירה עצמאית (חוג יצירה, הכנת עוגות למכירה ועוד כל מיני רעיונות).

ככול שתמצאי לך עיסוקים רבים יותר ומטרות כך תחושי שהתקופה לא כל כך קשה.

בהצלחה!

תודה על התגובות שלכם אנשים טובים , אני יודעת שיש רצון לעזור . אני אכן גרה בפריפריה , ניסיתי ליצור משהו עצמאי אך לאנשים סביב לא היה את העודף לרכוש את המוצרים שאני מייצרת . כמוני יש עוד הרבה וקשה לכולם . פניתי גם לבתי ספר ותור ההמתנה למשרה הוא מאוד ארוך . אני מחפשת חצי משרה בכל תחום ולא מתפנקת רק על תחום ההתמחות שלי . מקווה לטוב .

זה נשמע לא קל ואין שום פיתרון קסמים אבל אם כבר עשית את כל מה שאת יכולה ואת לא מצליחה לשנות את המצב אני לא מציעה להפסיק לחפש עבודה אלא ללמוד לראות את הטוב בכאן ועכשיו ממליצה לך לקרוא את "לאהוב את מה שיש" של קייטי ביירון את יכולה למצוא את עצמך נהנת גם כאן ועכשיו בהצלחה!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר