עוד מעט או עכשיו?

לאחרונה התחלנו לחשוב על עוד ילד. מחשבה קצת מעודדת וקצת מפחידה, בעיקר כלכלית אבל לא רק.

הוא רוצה שזה יקרה עכשיו, שנתחיל לנסות כי אולי יקח זמן (הוא הפסימי - ריאלי בין שנינו) ואני רוצה לחכות קצת, עוד קצת, לפני שנכנסים עוד פעם למירוץ הזה עם תינוק נוסף.

אחרי דיונים ווויכוחים החלטנו שנדחה בכמה חודשים את ההחלטה. הוא טוען שאני צריכה להפסיק את הגלולות עכשיו כי הגוף צריך להגיע לנסיונות שלנו נקי כדי שנצליח. אני טענתי שלא ולא רוצה לקחת ריסק ו/או להתשמש בקונדום.

זה הפך ממש לאישיו בינינו והוא מאשים אותי וכועס שאני בכוונה פוגעת ביכולת שלי להכנס להריון בהמשך. 

מה עושים?

יושבים ומנסים להגיע לסיבה האמיתית שעומדת מאחורי האישיו.

מה את באמת רוצה ומה הוא באמת רוצה ואיפה הרצונות האלה מסתנכרנים אם בכלל.

כי ילד עושים מרצון ואהבה או לא עושים בכלל, ולמרות הדמיון לפרסומת לחומוס - ילד הוא הרבה הרבה יותר כידוע לך.

כבר אמרו מזמן שאם יש ספק - אין ספק, ואם את דוחה ומתרצת אז כנראה שאת לא רוצה ואם את לא רוצה והוא רוצה - מגיע לו שתשבי אתו ותסבירי לו ואולי בדרך גם לעצמך למה באמת את לא רוצה כדי ששניכם תגיעו להחלטות מושכלות על מה עושים ואיך ממשיכים במקום להרעיל את האויר והאוירה ולהגיע למצב בו, חלילה, תסכימי להרות וללדת כדי לרצות אותו ובכך את עלולה לדון את תינוקך שעוד לא נוצר לחיים של אומללות כשתתלי בו את הסיבה לכל מה שלא יילך לך חלק בחיים.

ולתינוק הזה שטרם נוצר מגיע הרבה הרבה יותר מכך, מגיע להיווצר מרצון ומאהבה ולא מחוסר ברירה, מריב והאשמות ומגיע לו לחיות בהרגשה שהוא רצוי ואהוב ולא בהרגשה של תסכול שבחייו הוא מנע ממך חיים כפי שרצית בם.

תודה, אלה, מגייסת כוחות לשיחה כזאת...

טוב, מזדהה כי אנחנו עמדנו בפני אותו אישיו ועדיין שם...

בקרוב חתונה וכבר יש לחץ לילדים ולחץ שאני אפסיק עם הגלולות כי בטח הם השפיעו על הגוף ויקח זמן עד שיתנקה ושנוכל ושכדאי שנתחיל לנסות כי להמון חברים לוקח זמן וכו'.

אני עוד לא הפסקתי כי רוצה לעבור את החתונה חלק ובלי שהלחץ יחרפן לי את העור או את הגוף ושהסדר במחזור יישמר לפחות עד אחרי החתונה והירח דבש.

אני הרגעתי את בעלי לעתיד בזה שנתתי לו לקרוא על זה שזה מיתוס שגלולות פוגעות בפוריות. זה השיג לי שקט לאיזה שעה שעתיים ואח"כ הלחץ חזר... מצרפת לך את הקישור כאן.

בכל אופן, יש לך ילד אז את יודעת מה המשמעות ועד שלא תרצו שניכם, חושבת שכדאי לדחות את זה כי באמת כמו שכתבה אלה - ילד עושים באהבה או לא עושים בכלל...

גם אני מסכים עם הנאמר למעלה, אם את מרגישה שאת עדיין לא מוכנה לזה, מכל סיבה שהיא, אל "תיגררי" אחריו בניסיונות לרצות אותו.

מה שיותר מטריד אותי, זה למה את מתחמקת מזה. לא מהשיחה (אני מבין שזה יכול להיות מורכב), אני מתכוון לסיבה בגינה את לא מעוניינת כרגע בילד. לכל אורך ההתכתבויות למעלה, לא ציינת את הסיבה ונדמה כי אפילו את לא יודעת מהי.

אני חושב ששיחה בינך לבן בעלך חייבת להתבצע, אבל בשביל שהיא תהיה מוצלחת ולא רק תחריף את המצב בניכם, את צריכה להיות מסוגלת גם להשיב לשאלותיו (שסביר שיכללו את החיפוש אחר הסיבה האמיתית לעיכוב עם ההריון הנוסף..).

ידידה קרובה שלי, הייתה במצב דומה עם בן זוגה כשהיא לא ידעה לשים את האצבע על הסיבה בגינה היא לא רוצה לקנות בית משותף עם בעלה (הם גרו 5 שנים בשכירות), המצב התדרדר לכך שהוא ממש הרגיש שהיא לא מוכנה להתחייב לו עד הסוף, והוא ממש התדכדך ונפגע. היא שלא ידעה מה להגיד או לעשות, ואפילו לא ידעה לשים את האצבע על הסיבה ה'אמיתית' שלה, פנתה אלי והתייעצה עימי.

נכון שזה לא מקרה קלאסי של ייעוץ זוגי, כי ברור לכולנו שעליהם לשוחח, ושניהם יודעים זאת ומעוניינים לעשות זאת, אבל עצם כך שהיא לא ידעה את מקור הסיבות שלה, נתן תחושה שהיא זו שצריכה לעבור קודם תהליך בירור עם עצמה ורק אז יוכלו השניים לפנות במידת הצורך אל ייעוץ זוגי (צירפתי לך קישור כדי שתביני מה זה ייעוץ זוגי). אך למרות זאת כן המלצתי לה לפנות אל ייעוץ זוגי עם בעלה (בעיקר כי הוא כבר הרגיש שהנישואים שלו נגמרים, ורצינו להעביר לו את המסר שלא מוותרים, מנסים לתקן, להבין ולשפר), ושניהם יחד הבינו את הסיבות לבעיה שהייתה להם.

היום? הם מאושרים בבית החדש שלהם..

אוו.. קצת חרגתי מהנושא שלי.... מה  שרציתי להגיד זה, שאת חייבת להיסגר בינך לבין עצמך על הסיבות שלך ואז להסביר את זה יפה לבן זוגך. אל תשאירי אותו בעלטה. אם את לא יודעת מה הסיבות שלך, תיעזרי באיש מקצוע, העיקר - תתני לבן זוגך את התחושה שאת רוצה שזה לא ישפיע על הזוגיות שלכם. ושזה משהו ששניכם צריכים להבין אותו ואת מקורותיו ולהתמודד איתו בצורה טובה.

בהצלחה .

*** ההודעה נערכה והלינק הוסר. אני מזכיר לא בפעם הראשונה שעפ"י תקנון וואלה, פה לא המקום לפירסומת ישירה או סמויה. ***

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר