אולי הוא קמצן :)

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

אני ממש לא מבין אותך כגבר גם אני עובד המון שעות מחוץ לבית אבל מוצא זמן לעזור לבת הזוג

אני ממש לא מבין כן למה על בת הזוג להפוך משרתת רק בגלל שהיא מורה ועובדת פחות ממך בחוץ? למה לא יחד? שותפות זו המילה להצלחה צריך שותפים ולי נראה נכבדי שאתה לא כל כך שותף אלא אחד שמחפש לברוח מהזוגיות כמה שיותר מהר למה על האישה לבשל או לנקות אם האישה לא מסוגלת שמעת פעם על עוזרת בית? הרי כתבת שאתם מהעשירון העליון אז אני באמת לא מבין האמת שאנחנו יחד אנחנו שותפים את הבית מכינים אוכל יחד וגם קניות היא לא עושה לבד ויש לנו שלושה ילדים לא טינוקות אלא חטיבת ביניים אז אני לא מבין או שאני הטיפש?

השאלה אם גם זוגתך עובדת אותם השעות כמוך

ולא נדייק הכוונה +- אבל אם הוא עשר שעות בעבודה והיא רק חמש שעות אז לא יקרה כלום אם היא תעשה יותר ממנו הרי הוא עובד גם בשבילה ואיננו מבלה בזמן הזה בשופינג או אצל חברים ובכלל בבית אתה עושה את העבודה בזמנך ולא כמו מקום עבודה. אני לא מבין למה צריכים כל הזמן להזכיר שהוא מהעשרון העליון אם כך הוא בכלל לא צריך אותה,הוא יביא מנהלת משק הבית וגם תינוק יביא עם אם פונדקאית למה צריך אישה? וביננו כמה כבר עבודה יש בבית עם תינוק אחד לא מדובר בארבעה ילדים.והוא עדין לא הפך אותה למשרתת.ואתה סוכן 0086 יש לך שלושה ילדים וזה קצת שונה.

לשימי . אני אשה עובדת, משתכרת משכורת גבוהה

גם אני נמצאת מחוץ לבית 10 שעות ביום לפחות גם אני רוצה לחזור לבית שיש בו ארוחה חמה, נקיון וכו' למה זה לא קורה ???? גם אני רוצה רק את הדברים הבסיסיים וגם בעלי רק מורה

כי אולי התחתנת עם אדם לא מתחשב!

ולדעתי זה לא בסדר מצד בעלך.ואם את משלימה עם זה זאת בעיה שלך.

טוב, רק בדקתי אותך

לפחות אתה לא שובינסט כמו שחשבתי עד עכשיו. האמת שאני באלפיון העליון ואין לי כלל צורך לעבוד

טוב האמת האמת

שיש לי כמה חברות מורות והעבודה לא כזאת פשוטה כמו שזה נראה. זה רק מראה כמה הוא לא מבין, לא אמפטי ולא מתעניין בחיים שלה. יש לבנות מערכי שיעור, לבדוק מבחנים, להיות בקשר עם שמונים הורים מודאגים כי רוב הכיתות היום מונות כארבעים תלמידים. למלא את כל ההנחיות הטפשיות של משרד החינוך וכו' טוב שיש לה גם חיים משלה והיא שומרת על עצמה מבלה ונהנית ולא שמה את עצמה מקום אחרון כמו שהוא רוצה. מה רע בלהיות ספונטנית וכיפית ככה הוא רצה אותם שהם הכירו, עכשיו הוא רוצה אותה בוקית ופוצית כמוהו. אני רק מלהכנס לבית הספק של הבן שלי חוטפת כאב ראש בשל ההמולה. לא כל אחד מסוגל להיות מורה, חבל מאוד שמזלזלים בעבודה הזו. ובכלל יש בעיה עם אנשי הי טק שיושבים כל היום מול המחשב בניחותא, מדי פעם קוראים עיתון באין מפריע בשעות העבודה, גולשים להנאתם ואחר כך באים הביתה אחרי יום לא כל כך לחוץ וקשה ומקטרים ...

בעיות בזוגיות עם רעייתי - על סף יאוש רוצה מאוד עצות וחוות דעת

אז ככה, אני ורעייתי נשואים מזה כשלוש שנים ולנו ילד מתוק ומדהים בן שנה ושמונה חודשים. בתחילת הקשר הסתדרנו די טוב על אף שפה ושם היו דברים שלא ראינו עין בעין כגון היא מאוד ספונטנית ולא מתוכננת ואני די מתוכנן וריאלי, היא רוצה להנות בלי חשבון ואני די מחושב ורוצה לחיות בהתאם לאפשרויות הכלכליות (שהן בכלל לא רעות, בעשירון העליון!). בכל זאת חשבנו שאנחנו מתאימים ונישאנו. מזה מספר חודשים יש בינינו מחלוקות עמוקות בהתנהלות הבית ובסדרי העדיפויות - לדוגמה אני מבקש שלפני שהיא יוצאת מהבית שתדאג שיהיה אוכל לילד, לכביסה וכו' ולא דואגת לכך. לציין אני עובד במשרה מלאה כ-10 שעות ביום, היא מורה ועובדת ארבעה וחצי ימים בשבוע עד 14:30. 3 ימים בשבוע אני לוקח את הילד לגן ו3- היא. היא מחזירה אותו כל יום שכן אני מגיע מהעבודה ב- 18:00. היא מעדיפה כל רגע שאפשר להסתובב בחוץ (שופינג, משפחה שלה, להיפגש עם חברות) ומזניחה את הבית - לציין כי היא מאוד מבולגנת ואני סה"כ מבקש שתסדר אחריה (אחרי אין צורך...) כדי שלבית תהיה "צורה" וכדי שהילד לא יגדל בסביבה מבולגנת ויקבל דוגמה שלילית למרחב המחיה שלו. אני מקווה שהאווירה ברורה, לאור הנ"ל מתפתחים בינינו ויכוחים רבים, לעיתים לאוזני הילד, וזה פשוט קורע אותי מבפנים. הילד הוא כל עולמי ומאוד עצוב לי שאני לא מצליח לספק לו תחושת משפחתיות וסביבת מגורים שהייתי רוצה. לאחרונה אני מרבה להגיע מאוחר הביתה ע"מ לחסוך מהילד את המצבים האלה. מאידך איני נוכח מספיק עבורו כאביו וזה שוב כואב לי מאוד. יש לציין שילדי מ א ו ד קשור אלי. אני ממש לא יודע איך לגרום לאישתי תחושת מחייבות גדולה יותר כלפי הבית ע"ח להסתובב בחוץ ולספק את צרכיה ע"ח הקניית סביבה הולמת לילד. יש לציין עוד כי נישאנו כשהיתה בת 34 ואני 38 ונראה כי לא עברה את ההפנמה שעליה לעבור טרנספורמציה מרווקה בליינית לאישה ואמא. עצוב לי. שנינו דיברנו ל זה שאיננו רוצים להתגרש. נא עזרתכם. תודה רבה!

אם גם במיטה היא ספונטנית ...

אז שמע לעצת מי שנשוי למעלה מחצי יובל + חיים יחד קצת לפני החתונה. אין כמו בילוי ספונטני במיטה - וכל השאר זה בוטנים.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

טוב האמת האמת

שיש לי כמה חברות מורות והעבודה לא כזאת פשוטה כמו שזה נראה. זה רק מראה כמה הוא לא מבין, לא אמפטי ולא מתעניין בחיים שלה. יש לבנות מערכי שיעור, לבדוק מבחנים, להיות בקשר עם שמונים הורים מודאגים כי רוב הכיתות היום מונות כארבעים תלמידים. למלא את כל ההנחיות הטפשיות של משרד החינוך וכו' טוב שיש לה גם חיים משלה והיא שומרת על עצמה מבלה ונהנית ולא שמה את עצמה מקום אחרון כמו שהוא רוצה. מה רע בלהיות ספונטנית וכיפית ככה הוא רצה אותם שהם הכירו, עכשיו הוא רוצה אותה בוקית ופוצית כמוהו. אני רק מלהכנס לבית הספק של הבן שלי חוטפת כאב ראש בשל ההמולה. לא כל אחד מסוגל להיות מורה, חבל מאוד שמזלזלים בעבודה הזו. ובכלל יש בעיה עם אנשי הי טק שיושבים כל היום מול המחשב בניחותא, מדי פעם קוראים עיתון באין מפריע בשעות העבודה, גולשים להנאתם ואחר כך באים הביתה אחרי יום לא כל כך לחוץ וקשה ומקטרים ...

אני מוצאת עצמי שוב "נגדך", ולא בגלל שאני רוצה להתנגח איתך........

אבל רבאק, למה? שום עבודה לא כזו פשוטה כמו שזה נראה, גם לא של אנשי הייטק שיושבים כל היום מול המחשב וקוראים (או לא) עיתון וגולשים (או לא) להנאתם וחוזרים אחרי יום לא כל כך לחוץ וקשה ואולי מאד לחוץ וקשה ומקטרים (או לא)....... לא כל אחד מסוגל להיות מורה - אמת ויציב. לא כל אחד מסוגל לשבת מול המחשב - אל תאמיני לי אבל גם זו אמת צרופה. ולמתוח עליו כזו ביקורת קטלנית זה לא לעניין. הוא טיפוס בעל אופי מסויים והיא הפוכה ממנו. אחלה. הוא רוצה שהיא תהיה יותר לכיוון שלו ופחות לשלה והיא לא רוצה. אחלה. לא זה רע ולא זה רע. הבעיה מתחילה במקום שהוא לא יכול לקבל אותה כמות שהיא, כמו שהוא הכיר אותה, ורוצה שהיא תשתנה ותולה את הצורך שלו בשינוי שלה בכל מיני תירוצים שאינם ממש ממין העניין ופתירים לחלוטין ברגע שמבינים שכל אחד הוא טיפוס אחר ומוכנים לקבל את זה. וחוסר הקבלה הזו שלו בעייתי. וזה מראה שיש פער עצום בין תפישת המציאות שלו לבין המציאות עצמה. ואת הפער הזה וסיבותיו ואיך אפשר להסתדר איתו אם בכלל צריך לבדוק באופן יסודי. אבל מכאן להסיק עליו נחרצות שהוא אדם שלילי/לא מבין/לא אמפטי/לא מתענין? ויכול להיות אגב שאת הכי צודקת בעולם מכיוון שלא להגיע הביתה כדי לבלות עם הילד ולתרץ את זה בה ובהתנהלותה ולא לקחת אחריות על החלק שלו בזוגיות זה באמת נשמע די רע. אבל תני לו קרדיט שיש בו עדיין איזושהי רגישות כי עובדה שהוא מבין שיש בעיה.

טוב האמת האמת

אף אחד לא זלזל בעבודת ההוראה

נהפוך הוא,לעבוד עם ילדים צריך המון סבלנות אני לא הייתי מסוגל ועוד עם הילדים של היום. כאיש היי טק אני יכול לומר לך שלשבת מול מסך שעות זה כלל לא פשוט וצריך כמובן גם להפעיל את הראש.נכון שאפשר לקחת פסק זמן מתי שרוצים אבל כמה אפשר הרי העבודה צריכה להתבצע. גם בת הזוג שלי עובדת בכירה בהיי טק מכורך עבודתה היא לרוב חוזרת מאוחר ממני.אבל אני לא הולך לשופינג ולא לחברים אלא מארגן את הבית ואם צריך להכין אוכל לילדיה אני עושה זאת בשמחה.כי בסופו של יום יש לה יותר זמן להיות גם עם ילדיה וגם איתי,יתרה מזאת אני מבין באיזה לחץ היא נתונה בעבודה וכשהיא חוזרת אני מכריך אותה לשבת על כורסת הטלביזיה עם רגלים למעלה לפחות לעשרים דקות זה מחזיר קצת אנרגיה. ולבסוף אני בדעה שאם אחד עובד פחות שעות ומגיע הביתה מוקדם יותר רצוי שיארגן את הבית ולא יחכה לבן הזוג לתועלת שניהם. מענין אם המקרה היה הפוך מיודענו היה חוזר מוקדם והולך עם חברים ולשופינג מה הייתם אומרים אז.

שמהות העניין אינו שופינג ואינו בילוי עם חברים................

ושאם רוצים להתייחס לנושא צריך לקרוא את כל מה שנכתב ולא רק את מה שמתאים לתשובה כלשהי.

בעיות בזוגיות עם רעייתי - על סף יאוש רוצה מאוד עצות וחוות דעת

אז ככה, אני ורעייתי נשואים מזה כשלוש שנים ולנו ילד מתוק ומדהים בן שנה ושמונה חודשים. בתחילת הקשר הסתדרנו די טוב על אף שפה ושם היו דברים שלא ראינו עין בעין כגון היא מאוד ספונטנית ולא מתוכננת ואני די מתוכנן וריאלי, היא רוצה להנות בלי חשבון ואני די מחושב ורוצה לחיות בהתאם לאפשרויות הכלכליות (שהן בכלל לא רעות, בעשירון העליון!). בכל זאת חשבנו שאנחנו מתאימים ונישאנו. מזה מספר חודשים יש בינינו מחלוקות עמוקות בהתנהלות הבית ובסדרי העדיפויות - לדוגמה אני מבקש שלפני שהיא יוצאת מהבית שתדאג שיהיה אוכל לילד, לכביסה וכו' ולא דואגת לכך. לציין אני עובד במשרה מלאה כ-10 שעות ביום, היא מורה ועובדת ארבעה וחצי ימים בשבוע עד 14:30. 3 ימים בשבוע אני לוקח את הילד לגן ו3- היא. היא מחזירה אותו כל יום שכן אני מגיע מהעבודה ב- 18:00. היא מעדיפה כל רגע שאפשר להסתובב בחוץ (שופינג, משפחה שלה, להיפגש עם חברות) ומזניחה את הבית - לציין כי היא מאוד מבולגנת ואני סה"כ מבקש שתסדר אחריה (אחרי אין צורך...) כדי שלבית תהיה "צורה" וכדי שהילד לא יגדל בסביבה מבולגנת ויקבל דוגמה שלילית למרחב המחיה שלו. אני מקווה שהאווירה ברורה, לאור הנ"ל מתפתחים בינינו ויכוחים רבים, לעיתים לאוזני הילד, וזה פשוט קורע אותי מבפנים. הילד הוא כל עולמי ומאוד עצוב לי שאני לא מצליח לספק לו תחושת משפחתיות וסביבת מגורים שהייתי רוצה. לאחרונה אני מרבה להגיע מאוחר הביתה ע"מ לחסוך מהילד את המצבים האלה. מאידך איני נוכח מספיק עבורו כאביו וזה שוב כואב לי מאוד. יש לציין שילדי מ א ו ד קשור אלי. אני ממש לא יודע איך לגרום לאישתי תחושת מחייבות גדולה יותר כלפי הבית ע"ח להסתובב בחוץ ולספק את צרכיה ע"ח הקניית סביבה הולמת לילד. יש לציין עוד כי נישאנו כשהיתה בת 34 ואני 38 ונראה כי לא עברה את ההפנמה שעליה לעבור טרנספורמציה מרווקה בליינית לאישה ואמא. עצוב לי. שנינו דיברנו ל זה שאיננו רוצים להתגרש. נא עזרתכם. תודה רבה!

כמה שאלות אליך

אתה נשמע כאילו מופתע,אשתך תמיד הייתה כזו? האם זה משהו שפתאום אחרי החתונה הגיע? אני לא בטוח שחייבים פה טיפול זוגי, אולי רק אישתך צריכה ללכת לטיפול או אבחון נשמע שהיא עוברת משהו בינה לבין עצמה ואתה זה שעם רגליים על הקרקע, אני צודק?

ובקיצור הוא חתיכת פוץ אידיוט

והיא שמה עליו זין בינתיים זה רק שופינג ואולי זה יתדרדר ליותר והוא ימשיך לילל

לבעל שאישתו לא יודעת גבולות...

אני כאישה מצדיקה אותך בהחלט אין שום פסול במחשבה וברצון שלך שאישתך תהייה קצת יותר אשת בית מאשר פרפר רחוב היא רעייה ואם וצריכה להפנים את הידיעה כי צריך לנהל חיי משפחה תקינים וזה ממש לא סותר ועדיין יכולה לבלות לקנות ולהינות, אני אם ל-3 ילדים ועדיין מוצאת זמן לבית למשפחה לנקיונות לבילויים וליציאת אמנם לא כמו ברווקות אך לא מרגישה שפחה של אף אחד אם לא רוצים מסגרת לא מתמסדים במוסד הנישואין, כך שכל הירידות עלייך אינן מקובלות כלל כאשר הכל נעשה במינון הנכון החיים זורמים בלי הרבה בעיות מהסוג הזה, אז מותק תדאג ליישר את הבליינית שלך אחרת אין דרך חזרה אמנם לא בכעס ובאלימות בוודאי שלא להתגרש אם אתם אוהבים הדבר הבא לעבוד עליו זה הבנה והפנמה תצליחו ......

אני ממש לא מבין אותך כגבר גם אני עובד המון שעות מחוץ לבית אבל מוצא זמן לעזור לבת הזוג

אני ממש לא מבין כן למה על בת הזוג להפוך משרתת רק בגלל שהיא מורה ועובדת פחות ממך בחוץ? למה לא יחד? שותפות זו המילה להצלחה צריך שותפים ולי נראה נכבדי שאתה לא כל כך שותף אלא אחד שמחפש לברוח מהזוגיות כמה שיותר מהר למה על האישה לבשל או לנקות אם האישה לא מסוגלת שמעת פעם על עוזרת בית? הרי כתבת שאתם מהעשירון העליון אז אני באמת לא מבין האמת שאנחנו יחד אנחנו שותפים את הבית מכינים אוכל יחד וגם קניות היא לא עושה לבד ויש לנו שלושה ילדים לא טינוקות אלא חטיבת ביניים אז אני לא מבין או שאני הטיפש?

ובקיצור הוא חתיכת פוץ אידיוט

והיא שמה עליו זין בינתיים זה רק שופינג ואולי זה יתדרדר ליותר והוא ימשיך לילל

הדס...

חחחחח את לא נורמלית...הבנאדם בסרטים ואת יורדת עליו
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר