הבנת האישה

אני צריך את עזרת הנשים או הגברים שחושבים שהם מבינים בעניין. בקיצור, כל מי שיכול לעזור. אשתי אומרת שהיא לא מקבלת ממני את היחס שהיא רוצה וצריכה. אני לא נותן לך להרגיש טוב עם עצמה, לא מעריך אותה, לא מחמיא לה, לא עושה מחוות קטנות שיגרמו לה להרגיש נחשקת ואהובה בקשר שלנו. על מתנות קטנות שאני קונה או מכין היא אומרת שהן חומריות ולא זה מה שהיא צריכה, מחמאות שאני נותן הן לא מהסוג הנכון, פשוטות כאלה (נניח אם אני מחמיא לה שהיא חכמה, אז זה לא קשור למשהו שאני אוהב אצלה, זה לא משהו שהיא עשתה ובזכותו אני מעריך אותה). מיציתי את כל אפשרויות התקשורת לי איתה, היא לא יכולה להאכיל אותי בכפית לגבי מה שהיא צריכה, וכל הכוונות הטובות שלי מביאות אותי למבוי סתום. אשמח לשמוע מנשים אחרות (ואנשים אחרים) מה לפי דעתם נותן לבחורה להרגיש מלכת העולם (במובן הטוב של המילה, לא בהתנשאות), מוערכת ונחשקת, מתוך הנחה שהבחורה שלי היא לא היחידה במינה מהבחינה הזו. תודה מראש!

אולי אתה בעלי

לא אין מצב הוא לא היה טורח לכתוב מכתב לבקש עצה חה חה חה גם מזמן לא התלוננתי מזמן כבר התייאשתי ותקרא את היסטורית ההודעות שלי הקצרה נקודה למחשבה ... דחוף דחוף קבל עצה ושיהיה לך בהצלחה

הבנת הנקרא

הדברים שאתה מצטט מפיה של אישתך נאמרו כבר על ידי כמה מיליוני נשים, וגם אולי כמה גברים. ולמרות זאת, אי אפשר להסיק מזה שאשתך זקוקה לאותו דבר שכל האחרות זקוקות לו. רוב האנשים לא מצליחים לתאר במדויק את מה שהם צריכים, ולפעמים הם עצמם לא יודעים, ולכן הרבה פעמים מצטטים משפטים מוכרים, בתקווה שזה יפגע מספיק קרוב למטרה. אז מבחינה זו השורה התחתונה היא שאי אפשר לנחש מה בדיוק היא רוצה. --- אז אחרי שאמרתי שאי אפשר לנחש, בוא אני בכל זאת אנסה ניחוש. אני חושב שמה שגורם שאישה להרגיש באמת מיוחדת הוא משהו פנימי בחינוך שלה, שלא תלוי בשום גבר. הנשים שמרגישות באמת מיוחדות לא זקוקות לשום מחמאות וקישקושים, כי החיים מוכיחים להן שוב ושוב שהן צודקות... [ הדברים, אגב, אמורים בשני המינים ] אבל כשזה לא בא לה באופן טבעי מבפנים, אז היא צריכה שיגידו לה כל מיני דברים כדי להרגיש מיוחדת. והבעיה היא שככל שהיא מרגישה פחות מיוחדת, ככה יש לך מראש פחות סיכוי להצליח במשימה!!! ולכן זו לא אשמתך... ובכל זאת יש טריק אחד: אישה תרגיש מיוחדת אם גבר חזק ונחשק ירצה אותה. הגבר החזק והנחשק, אם לא הבנת, זה אתה. והבעיה שלך, לדעתי, היא שאתה יותר מדי מנסה - וזה הופך אותך לפחות חזק ונחשק, ומכאן יוצא שכל מה שתגיד שווה פחות, או למעשה, אפילו מרגיז, כי זה רק מחזק את החולשה שלך בעיניה, ובכך מקטין את הסיכוי שתיתן לה מה שהיא רוצה. אז העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך: אל תתן לה לשלוט בך!!! כמובן, גם אתה אל תשלוט בה [ למרות שאחרים יציעו שכן תעשה זאת ]. אבל אל תהיה נשלט. תרשה לעצמך לאכזב אותה. כשהיא דורשת מחמאה, מותר לך להגיד משפט כמו "אני לא מכונת מחמאות.". זה אמנם ירגיז ויאכזב אותה, אבל כם אם תגיד לה במקום זה "את חכמה", תרגיז ותאכזב. כך שאני מציע לך בהזדמנות זו לשקם קצת את העמדה הגברית שלך. ובנוסף: אני מציע לך לעולם לא להחמיא מחמאות משום סוג. במקום זה, כשאתה רואה שהיא עושה משהו שמוצא חן בעיניך, תגיד לה ספציפית: "אהבתי איך שעשית את זה". זו לא מחמאה. זה משוב אמיתי, והסיבה שזה הרבה יותר יעיל היא שזה אמיתי וספציפי [בניגוד למחמאה, שהיא בדרך כלל אמירה כללית וחלולה]. וברור שטיפול הוא תמיד אופציה טובה, אבל את זה ידעת כבר בעצמך.

למריוס

ברור שהיא רוצה משוב ולא מחמאה חלולה, לא? והאם לדעתך משוב זה משהו שלא לגיטימי לתת מדי פעם ? לא כל אחד זקוק לכך מדי פעם ? גם גברים וגם נשים ? אולי זה מה שהיא צריכה ולא מקבלת בכלל, כמוני ... אם כך החלק הראשון של התשובה שלך לא ממש רלוונטי כל מה שקשור לשיקום מעמדו הגברי וכדומה ... וכל העניין של החינוך שלה ... והחלק האחרון מאוד מאוד רלוונטי משוב זה דבר שקשה לתת ודורש מאמץ אם זה לא בא מהלב או אם אותו אדם לא קיבל גם הוא את החינוך המתאים מהבית, לחלק משובים באופן טבעי, כמו בעלי ... . אבל מצד שני הוא אלוף בלהעביר בקורת ... אז לעשות שינוי זה דורש הרבה אנרגיות ולמה שיעשה שינוי מה רע לא בחיים ? הוא מאושר ...

הבנת האישה

אני צריך את עזרת הנשים או הגברים שחושבים שהם מבינים בעניין. בקיצור, כל מי שיכול לעזור. אשתי אומרת שהיא לא מקבלת ממני את היחס שהיא רוצה וצריכה. אני לא נותן לך להרגיש טוב עם עצמה, לא מעריך אותה, לא מחמיא לה, לא עושה מחוות קטנות שיגרמו לה להרגיש נחשקת ואהובה בקשר שלנו. על מתנות קטנות שאני קונה או מכין היא אומרת שהן חומריות ולא זה מה שהיא צריכה, מחמאות שאני נותן הן לא מהסוג הנכון, פשוטות כאלה (נניח אם אני מחמיא לה שהיא חכמה, אז זה לא קשור למשהו שאני אוהב אצלה, זה לא משהו שהיא עשתה ובזכותו אני מעריך אותה). מיציתי את כל אפשרויות התקשורת לי איתה, היא לא יכולה להאכיל אותי בכפית לגבי מה שהיא צריכה, וכל הכוונות הטובות שלי מביאות אותי למבוי סתום. אשמח לשמוע מנשים אחרות (ואנשים אחרים) מה לפי דעתם נותן לבחורה להרגיש מלכת העולם (במובן הטוב של המילה, לא בהתנשאות), מוערכת ונחשקת, מתוך הנחה שהבחורה שלי היא לא היחידה במינה מהבחינה הזו. תודה מראש!

אתה מכיר את הסיפור על ההוא שאלוהים הבטיח לו להגשים משאלה אחת?

למריוס

ברור שהיא רוצה משוב ולא מחמאה חלולה, לא? והאם לדעתך משוב זה משהו שלא לגיטימי לתת מדי פעם ? לא כל אחד זקוק לכך מדי פעם ? גם גברים וגם נשים ? אולי זה מה שהיא צריכה ולא מקבלת בכלל, כמוני ... אם כך החלק הראשון של התשובה שלך לא ממש רלוונטי כל מה שקשור לשיקום מעמדו הגברי וכדומה ... וכל העניין של החינוך שלה ... והחלק האחרון מאוד מאוד רלוונטי משוב זה דבר שקשה לתת ודורש מאמץ אם זה לא בא מהלב או אם אותו אדם לא קיבל גם הוא את החינוך המתאים מהבית, לחלק משובים באופן טבעי, כמו בעלי ... . אבל מצד שני הוא אלוף בלהעביר בקורת ... אז לעשות שינוי זה דורש הרבה אנרגיות ולמה שיעשה שינוי מה רע לא בחיים ? הוא מאושר ...

הוא זה הוא ובעלך זה בעלך

קודם כל, אני בהחלט ממליץ לתת משוב בזמן אמת. משוב אמיתי וספציפי שבא מהלב. אין בכלל ויכוח. מצד שני, לא כולם בנויים לזה, וביחוד אחרי שהעניין הפך לנושא למלחמה - גם אין סיכוי שהוא "יכנע" ויתך לך/לה משאת/היא מבקשת. לגבי בעלך: אני לא בטוח שהוא מאושר, כי החוק הוא שאם אחד מבני הזוג לא מאושר, לא יתכן שהשני כן. הבעיה היא שהפכת את זה למאבק, ובמאבק, אף צד לא יתן לשני לנצח... את יכולה להגיד עד מחרתיים ש"מגיע לך" מחמאות, אבל מסתבר שגם לצד השני יש תמיד שמהו ש"מגיע לו" והוא לא מקבל. וכך המאבק נמשך ונמשך. [ נראה לי שאת כבר כל כך רגילה להיאבק, שגם בי את נאבקת בפוסט שלך...]

אתה מכיר את הסיפור על ההוא שאלוהים הבטיח לו להגשים משאלה אחת?

לא מכיר (ותניח שגם השואל לא מכיר)

הוא זה הוא ובעלך זה בעלך

קודם כל, אני בהחלט ממליץ לתת משוב בזמן אמת. משוב אמיתי וספציפי שבא מהלב. אין בכלל ויכוח. מצד שני, לא כולם בנויים לזה, וביחוד אחרי שהעניין הפך לנושא למלחמה - גם אין סיכוי שהוא "יכנע" ויתך לך/לה משאת/היא מבקשת. לגבי בעלך: אני לא בטוח שהוא מאושר, כי החוק הוא שאם אחד מבני הזוג לא מאושר, לא יתכן שהשני כן. הבעיה היא שהפכת את זה למאבק, ובמאבק, אף צד לא יתן לשני לנצח... את יכולה להגיד עד מחרתיים ש"מגיע לך" מחמאות, אבל מסתבר שגם לצד השני יש תמיד שמהו ש"מגיע לו" והוא לא מקבל. וכך המאבק נמשך ונמשך. [ נראה לי שאת כבר כל כך רגילה להיאבק, שגם בי את נאבקת בפוסט שלך...]

דווקא פה טעית בגדול

קודם כל לא נאבקתי איתו אף פעם תמיד קבלתי אותו כמו שהוא פעם זה הספיק עכשיו כבר לא ואיתך אני גם לא נאבקת דווקא עזרת לי מאוד מאוד להבין יותר את הדברים דווקא שחשבתי שכבר הבנתי הכל פתאום אני מבינה יותר

מה הבנת? שתפי...

את המקור האמיתי

לבעיות שלי עם בעלי הסיבה האמיתית לכך שהוא לא מספיק לי

נו...... אני במתח.

לא מכיר (ותניח שגם השואל לא מכיר)

היה איזה צדיק אחד שבגלל המעשים שלו אלוהים הבטיח לו להגשים כל משאלה שירצה, אבל רק אחת

אז הוא אמר: אני רוצה אוטוסטרדה שאני אוכל להגיע בה מישראל עד הוואי.. אז אלוהים אומר לו "טוב תשמע, זה מאוד קשה, זה רחוק, וצריך לבנות עמודים מאוד גבוהים, ויש המון גלים, וצריך הרבה בטון, אולי תבקש משהו אחר?" אז האיש אומר לו: טוב, אני רוצה להבין איך נשים חושבות... אז אלוהים חושב שניה ואומר לו "אתה רוצה את האוטוסטרדה עם 4 או 6 מסלולים?"

נו...... אני במתח.

מה מתח מה ?

מה יש להבין כל אחד זקוק למשוב לפעמים אני אלופה בלעשות את מי שאני איתו מלך אבל הפוך...לא ... לא קבלתי ממנו משוב אף פעם רק בקורת כי ככה הוא בנוי זה האופי שלו ויש לו גם הרבה הרבה צדדים טובים אבל שנים של אי מתן משוב מינימלי כשממני הוא קיבל הכל וזו לא תחרות כי נתתי מכל הלב וקבלתצי אותו כמו שהוא אבל שנים של רק בקורת ובקורת ושום משוב דיי פג הקסם כמה שהייתי מאוהבת בו שהתחתנתי איתו אני כבר כמה שנים,לא ... וחשבתי שזה קשור לשחיקה כמו אצל כולם אבל כנראה שזה יותר עמוק מזה לא מגיע לי כזה יחס ...

עכשיו הבנתי.

הקטע עם ביקורת הוא באמת חינוך מהבית [ נדמה לי שציינת את זה גם. ] ביקורת באמת יכולה להיות דבר מתסכל, ואפילו מסרס. את לא יכולה לשנות אותו, אבל את יכולה כן לשנות את הרגשות שלך לביקורת, ולסבול ממנה פחות. כי לא נראה שווה בגלל ביקורתיות לפרק קשר זוגי שאולי מבחינות אחרות הוא מוצלח. השינוי הזה אפשרי. מצד שני, אני מתאר לעצמי שאחרי הרבה שנות קשר פנטזיה על גבר אחר, שישלים כל מה שבעלך מחסיר, היא מאוד מפתה. הבעיה היא שבמימוש מקבלים כל מיני עסקות חבילה, והעסקות האלה לא בהכרח טובות יותר מהקיימת [ אם כי כמובן שגם חידוש שווה משהו...].

היה איזה צדיק אחד שבגלל המעשים שלו אלוהים הבטיח לו להגשים כל משאלה שירצה, אבל רק אחת

אז הוא אמר: אני רוצה אוטוסטרדה שאני אוכל להגיע בה מישראל עד הוואי.. אז אלוהים אומר לו "טוב תשמע, זה מאוד קשה, זה רחוק, וצריך לבנות עמודים מאוד גבוהים, ויש המון גלים, וצריך הרבה בטון, אולי תבקש משהו אחר?" אז האיש אומר לו: טוב, אני רוצה להבין איך נשים חושבות... אז אלוהים חושב שניה ואומר לו "אתה רוצה את האוטוסטרדה עם 4 או 6 מסלולים?"

וואלה, הזכרת לי נשכחות...

אבל תכל'ס - זה לא נכון. אולי אני אכתוב פעם מדריך לגבר המבולבל: "איך נשים חושבות". אגב, עד שיצא הרב מכר שלי, אפשר להתחיל מספר צנוע יותר בשם "גברים ממאדים, נשים מנגה".
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר