מתי לדעתכם אישה צריכה לחזור לביתה מבילוי לילי?

שלום לכולם, אנחנו זוג נשואים דתיים בני 27 הורים ל2, בחצי שנה האחרונה חלה תפנית בחיינו, אשתי החלה לצאת עם חברות בשעות מואחרות לבילויים בחופי ת"א כשהשעה הממוצעת היא יציאה בשעה 22:00 וחזרה בשעה 04:00 בבוקר, אופי היציאות הן ברים על החוף בת"א וכדו', המצב הפך לבלתי נסבל מבחינתי כאשר אני מבקש מאשתי פעם אחר פעם לחזור בשעות יותר שפויות אך פעם אחר פעם אני נענה בשלילה וללא התחשבות מצידה, המצב רק החמיר והחמיר עד שהחלטתי להיות החלטי יותר והבהרתי לה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך כמו שהוא ושהיא חייבת לצאת בשעות יותר מוקדמות 18:00 עד השעה 12:00, אשתי אמרה שהיא מבינה אותי ושהיא קצת נסחפה אבל לא מסכימה לקבל את בקשתי לחזור בשעה 12:00 ולטענתה אין לי זכות לעמוד עם "סטופר"... אני חושב שזה מאוד מתחשב מצידי להסכים לאשתי לחזור עד השעה 12:00 וזה לא נחשב ככבילה של האישה ויש לה זמן מכובד לבלות ככל שהיא רוצה, חשוב לציין שהעובדה שאנחנו דתיים לא מוסיפה ולא מורידה מבחינתי כלום והשיקול שלי הוא אם מתאים שאישה נשואה תחזור בשעות מאוחרות בלילה ואם לאו ואין כל קשר להיותנו דתיים... ביקשתי מאשתי גם למתן את אופי הבילוי כשבקשתי היא לבלות במקומות יותר סולידיים כגון מסעדות וכדו', אשתי לא מעוניינת לוותר על בילוי בחוף תל אביבי בלילה. יש לציין שאני אדם מאוד פתוח וגם אני בעבר הייתי יוצא לבלות פעם בשבוע עד מאוחר בלילה וכשהגעתי למסקנה שזה לא מכובד ולא לעניין לצאת לבלות לבד עד מאוחר בלילה החלטתי שמהיום ואילך אני יוצא רק עם אשתי וככה אני נוהג כבר כמעט שנה, ציפיתי שאשמש מודל לחיקוי אך המצב רק הלך והחמיר,,, בבקשה מכם, גם אם אין לכם כוח להגיב, עשו זאת למעננו. 1. עד איזו שעה אישה נשואה צריכה לבלות בלילה עם חברות (אחות) 2. האם בקשתי למתן את אופי הבילוי היא לגיטימית? תודה מראש לכל אלה שמתאמצים להגיב

תגובה

ברור שקורה משהו לא טוב ביניכם. יש בעיה רצינית בתקשורת ובאמון. עם כל זה שאני מבין ממה אתה מוטרד, אני לא רואה לנכון לבדוק את הבעיה מכיוון המספרים - מאיזה שעה, עד איזה שעה, כמה פעמים בשבוע. הבעיה היא לא במספרים. הבעיה היא בזה שהיא עושה משהו שבברור מקומם אותך (ואני לגמרי מבין את זה), היא לא מספקת הסבר מניח את הדעת, וגם - ופה הבעיה - לא ממש אכפת לה מהעניין. מהצד השני, היא צודקת בדבר אחד - לעניות דעתי: אדם בוגר הוא אדון לעצמו, ולא סביר שמישהו אחר ישים לו גבולות של זמן. במלים אחרות: לאשתך הזכות לצאת מתי שהיא רוצה, לחזור מתי שהיא רוצה, ולבלות איפה שהיא רוצה. ולך יש הזכות להיעלב מכך עמוקות, ולראות בזה פגיעה בקשר. מכאן תבין למה אני לא עונה לך "12 בלילה" או "2 בבוקר" או "אחת וחצי". זה ממש לא העניין. יחד עם זאת, יש גם סיכוי שכל העניין בא לעשות לך "דווקא", ושהוא חלק ממאבק כח ביניכם - שגם אתה שותף לו. כלומר, אני בטוח שרשימת התלונות שלה עליך לא קצרה מהרשימה שלך עליה. ככה זה בכל קשר. אני מציע לך, בשלב ראשון, לנהל איתה שיחה רגועה באמת, ולשאול אותה לא על שעות היציאה, אלא על הקשר שלכם: מה לא עובד בשבילה, מה הייתה רוצה לשנות. אם תביע בה עניין, יש סיכוי שהיא תפתח ותגלה לך קצת יותר ממה שהיא מגלה כרגע. בקיצור: עזוב את השעון, ושים דגש על תקשורת. בשלב שני, וודאי שיש מקום לייעוץ זוגי, ויש לקוות שהיא תסכים ללכת. עד אז, אולי תנסה קודם כל למצוא לך יועץ אישי - פסיכולוג, רב, איד מבוגר שאתה סומך עליו - שלא תהיה לבד במשבר הזה. זכור שחברים, אמא ואבא אינם בהכרח היועצים האידיאליים, מהיותם לעתים קרובות מונעים ממניעים שהם לא לגמרי ניטרליים. מצא לך יועץ נייטרלי, רצוי איש מקצוע.

הבעיה החמורה היא

הבעיה היותר חמורה היא שהחברה שהיא יוצאת איתה בכל שבוע הינה אחותה הגדולה ורק איתה היא יוצאת כבר שנה וחצי והיא זו ש"גוררת" אותה עד השעות הקטנות של הלילה, היא גרה קרוב אלינו ואין לה גבולות ולא בעל שמעניין אותו מתי אשתו בבית והיא מצליחה פעם אחר פעם לגרור את אשתי עמה, אשתי אף פעם לא יוצאת עם מישהי אחרת מלבד אחותה...

קודם כל זה קצת מקל על המצב

כי יכול להיות שלתפיסתה היא נמצאת שם בשביל אחותה. עדיין, זו בעיה משפחתית, ויש לפתור אותה בהסכמה. אין לי ספק שיש רקע של מחלוקות בינך לבין אשתך, בינך לבין האחות, ואולי עוד, שאינך מפרט. הרי המצב הזה לא נולד ככה משום מקום. אולי אם תפרט יותר, תקבל עצות יותר טובות. כרגע - זה נראה כאילו שאתה רק מעוניין לקבל גיבוי שאתה צודק - ואני לא חושב שזה הכיוון הנכון בשבילכם.

שלום לכולם, אנחנו זוג נשואים דתיים בני 27 הורים ל2, בחצי שנה האחרונה חלה תפנית בחיינו, אשתי החלה לצאת עם חברות בשעות מואחרות לבילויים בחופי ת"א כשהשעה הממוצעת היא יציאה בשעה 22:00 וחזרה בשעה 04:00 בבוקר, אופי היציאות הן ברים על החוף בת"א וכדו', המצב הפך לבלתי נסבל מבחינתי כאשר אני מבקש מאשתי פעם אחר פעם לחזור בשעות יותר שפויות אך פעם אחר פעם אני נענה בשלילה וללא התחשבות מצידה, המצב רק החמיר והחמיר עד שהחלטתי להיות החלטי יותר והבהרתי לה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך כמו שהוא ושהיא חייבת לצאת בשעות יותר מוקדמות 18:00 עד השעה 12:00, אשתי אמרה שהיא מבינה אותי ושהיא קצת נסחפה אבל לא מסכימה לקבל את בקשתי לחזור בשעה 12:00 ולטענתה אין לי זכות לעמוד עם "סטופר"... אני חושב שזה מאוד מתחשב מצידי להסכים לאשתי לחזור עד השעה 12:00 וזה לא נחשב ככבילה של האישה ויש לה זמן מכובד לבלות ככל שהיא רוצה, חשוב לציין שהעובדה שאנחנו דתיים לא מוסיפה ולא מורידה מבחינתי כלום והשיקול שלי הוא אם מתאים שאישה נשואה תחזור בשעות מאוחרות בלילה ואם לאו ואין כל קשר להיותנו דתיים... ביקשתי מאשתי גם למתן את אופי הבילוי כשבקשתי היא לבלות במקומות יותר סולידיים כגון מסעדות וכדו', אשתי לא מעוניינת לוותר על בילוי בחוף תל אביבי בלילה. יש לציין שאני אדם מאוד פתוח וגם אני בעבר הייתי יוצא לבלות פעם בשבוע עד מאוחר בלילה וכשהגעתי למסקנה שזה לא מכובד ולא לעניין לצאת לבלות לבד עד מאוחר בלילה החלטתי שמהיום ואילך אני יוצא רק עם אשתי וככה אני נוהג כבר כמעט שנה, ציפיתי שאשמש מודל לחיקוי אך המצב רק הלך והחמיר,,, בבקשה מכם, גם אם אין לכם כוח להגיב, עשו זאת למעננו. 1. עד איזו שעה אישה נשואה צריכה לבלות בלילה עם חברות (אחות) 2. האם בקשתי למתן את אופי הבילוי היא לגיטימית? תודה מראש לכל אלה שמתאמצים להגיב

כנראה נפקחו עיניה

היא גילתה שאפשר להינות ובגדול. עצתי לך תפקח עין ותהיה ערני. כי זה מתחיל בבילויים עד שעות הבוקר.. ומשם המרחק קטן [אתה יודע למה אני מתכוון]

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

לא נעים להגיד

אבל אולי אחותה היא האליבי שלה

.

1.אם אתה שואל אותי אז היא לא צריכה לצאת בכלל. 2.בקשתך לגיטימית. להלן ההסבר: לא לכולם אותה המדיניות בחיי הנישואין.אמנם המדיניות היא בהעברת ציפיות גלויות או סמויות והן מושפעת מהגבולות שלנו עצמנו.כלומר,איני מרשה לעצמי לצאת ואין לי שום אינטרס לצאת בלי הבן זוג שלי עד השעות הקטנות.זה גם מענה לסעיף 2. מסכימה עם מריוס בקשר לשיחה ,כיון שהשיטה של הצבת גבול מסויים (שפוי יותר),לא עבד וזה רק מוכיח את חוסר הבגרות או אם תרצה מרד כלשהו לעצמאות ו/או השפעה שלילית מהסביבה הקרובה ו/או חיקוי של מודל (אחותה)- אם היא יכולה גם אני יכולה.ישנם גם שיקולים של לצאת לעבודה לאחר יום כזה אלא אם זה בסופי שבוע- דתיים? אבל זה לא ממש עוזר לך נכון? שכן לא כולנו נוהגים אותו דבר.מכיוון שאתם זוג צעיר - ואתה מרגיש שמשהו לא בסדר או לא צריך להיות כפי שהוא ,נהג על פי עצתו של מריוס וזכור שזו המדיניות שהעברת שפירושו חופש.

כנראה נפקחו עיניה

היא גילתה שאפשר להינות ובגדול. עצתי לך תפקח עין ותהיה ערני. כי זה מתחיל בבילויים עד שעות הבוקר.. ומשם המרחק קטן [אתה יודע למה אני מתכוון]

אני

"מריחה" תרחיש לא נעים. אופן התנהלותה במערכת הזוגית תמוהה, ובמיוחד כאמא לשני ילדים רכים, מתפרפרת בשעות הלילה המאוחרות? בבקשה קרא גם את שתי התגובות מעליי, יש בהן חומר למחשבה!

כל התגובות חוץ מבני נכונות

ברור שיש לכם בעיה בזוגיות.ובכלל אני לא מצפה מבני זוג ומדתיים בפרט לצאת ביחידות עד שעות מאוחרות מאוד.מדוע שלא תצאו יחד הרי אתם לא רווקים.רק לסבר לך את האוזן אני גרוש והיתה לי בת זוג תקופה ארוכה מאוד ואף אחד מאיתנו לא יצא לבד תמיד יחד.אם זה ימשך ככה אצלכם אתם הולכים לפרוק ייעוץ דחוף.

שימי.

למה אישה לא יכולה לבלות עם חברות לבד?ואותו דבר הבעל? מי אמר שתמיד צריך ביחד?תסלח לי אבל זה קשקוש. הנה אתה לדוגמא.אתה ואישתך יצאתם תמיד יחד.ולבסוף התגרשתם. חיי נישואים הם מכלול גדול.לא רק מי יוצא עם מי.

אפשרי ומקובל, זה

אינדיוידואלי לגבי כל זוג וזוג. לדעתי שימי התייחס למקרה המסויים הזה, שבו הגברת באמת "איבדה את הראש", תדירויות הבילוי, כמו כן השעות המאוד מאוחרות, זה ממש מוגזם ולא לעניין. וכאן זה מתכון לצרות..

אני לא מדברת על

המקרה הספציפי הזה. שימי כתב שלא מקובל עליו שבזוגיות בכלל אפשר לצאת לבד. וזה לא מקובל עלי. לא תמיד חייב לצאת יחד.

כל עוד

זה לא מזיק למערכת הזוגית, בהחלט מותר ואפשרי..

שימי.

למה אישה לא יכולה לבלות עם חברות לבד?ואותו דבר הבעל? מי אמר שתמיד צריך ביחד?תסלח לי אבל זה קשקוש. הנה אתה לדוגמא.אתה ואישתך יצאתם תמיד יחד.ולבסוף התגרשתם. חיי נישואים הם מכלול גדול.לא רק מי יוצא עם מי.

סימה היקרה קודם כל הכוונה היתה

לאנשים מהמגזר הדתי.אני מסכים שגם זוג נשוי יכול לצאת פעם בשבוע היא עם חברות והוא עם חברים מבלי לפזול לצדדים ולחזור הביתה בשעה סבירה ולא כמה פעמים בשבוע.לחזור בשעה ארבע לפנות בוקר זה משדר לא טוב אף על פי שמי שרוצה לבגוד היא יכולה גם במשך היום לעשות זאת. עכשיו אני אולי יותר ברור.

אפשרי ומקובל, זה

אינדיוידואלי לגבי כל זוג וזוג. לדעתי שימי התייחס למקרה המסויים הזה, שבו הגברת באמת "איבדה את הראש", תדירויות הבילוי, כמו כן השעות המאוד מאוחרות, זה ממש מוגזם ולא לעניין. וכאן זה מתכון לצרות..

אבישג לך אני לא צריך להסביר

את תמיד מבינה אותי
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר