צריכה עזרה בבקשה

הסיפור שלי קצת ארוך ורציתי להתייעץ עם אנשים יותר בוגרים ממני, אני בת 23 בן זוגי בן 28, אנחנו יחד שנתיים, וגרים ביחד כבר 9 חודשים. חברי מגיע ממשפחה מאוד פרמטיבית והוא עוד יותר פרמטיבי, ברגע שחבר שלי מתחיל להתנהג כאדם פרמטיבי מתחילות כל המריבות שלנו כי הרבה דברים אני לא מקבלת, ואצלו זה נורמלי וטבעי. הבעיות שלנו החלו לפני שנה תמיד בזמן החגים, מתקרבים החגים וחברי לא מוכן לשמוע ולא מוכן לעשות חגים יחד איתי ועם משפחתו, אני מרגישה מוכנה ובשלה אני אוהבת אותו ורוצה לבלות איתו ועם משפחתו את החגים אך זה צריך להיות הדדי גם אני רוצה שיצטרך אליי ולמשפחה שלי בחגים, אני כעיקרון נורא פוחדת מהגישה הזאת מכיוון שהוא אומר אחרי החתונה עושים חגים יחד, ואני לא מצליחה להבין את זה מה שונה אחרי החתונה יש לנו כל כך הרבה ריבים וויכוחים לפני החתונה אז לאחר החתונה פתאום הוא ירצה לעשות חגים איתי? ומה יקרה אם נתחתן ואח"כ יאמר לי עזבי אם אתה רוצה לעשות איתי חגים תבואי להוריי ואם לא אז לא נורא ניפרד רק לחגים כי אתה נורא רוצה לעשות עם הורייך (כמו שהוא אומר כעת: הוא לא מכריח אותי ולא דורש ממני שאעשה אצלו חגים אך גם לא רוצה לעשות איתי חגים אצל הוריי) כאילו אם אני רוצה להיות איתו בחגים אני צריכה לבוא להוריו כמו בשנה שעברה שלאחר המון ויכוחים ובכי על החגים בסוף ויתרתי ועשיתי אצלו חגים למרות שלא ביקש ממני, בסה"כ הוא רצה לעשות עם הוריו, בי זה מאוד פוגע מכיוון שאני מרגישה נורא רע עם הנושא הזה, שאני אולי טובה למגורים איתי, טובה להכין לו אוכל, לנקות את הבית (למרות שגם הוא עוזר במטלות הבית) אני טובה בכל דבר שהוא בקשר אבל לא טובה כבת זוג לעשות איתה חגים. אני פוחדת שזאת רק דרך התחמקות שלו הנושא שלאחרי החתונה כי אני לא מבינה את הנושא אם כרגע לפני חתונה הוא עושה לי בעיות מריבות ויכוחים בכי וכו'...מה ישתנה אחרי החתונה פתאום הוא ירצה לעשות איתי חגים אצל משפחתי? או שיגיד לי שוב אם אתה רוצה להיות איתי בחגים תבואי להוריי ואם לא תלכי לבד להורייך אני לא רוצה להגיע למצב שאני נשואה, וצריכה ללכת לבד להוריי לחגים. אני נורא פוחדת!!!לדעתם אני מגזימה? מישהו/מישהי מכיר את המצב הזה? מה אני אמורה לעשות להבליג ולוותר?לחכות אחרי החתונה? או להציב כרגע גבולות! אם אני ינסה להציב גבולות הקשר בינינו יגמר כי ניסיתי והוא לא הניד עפעף כשאיימתי בפרידה, אמר שאם בגלל דבר כזה אני מוכנה להיפרד אז אולי זה מה שצריך והיה צריך לקרות. הוא אפילו לא מנסה לחשוב שאולי ההתנהגות שלו שגויה אולי הוא פוגע בי כך? הוא חשוב שזה לגיטימי שרק אחרי חתונה עושים חגים יחד. מה אני אמורה לעשות? אני כבר יומיים בוכה כי לפני שנה אמרתי אוקיי לא גרנו יחד אולי מוקדם לעשות חגים יחד, אבל כרגע אנחנו כבר שנתיים יחד וגרים ביחד 9 חודשים, מה לא הגיע הזמן לעשות חגים יחד? לא הגיע הזמן להתקדם בקשר? ולאו דווקא לקראת חתונה כי אני לא ממהרת כשזה יקרה זה יקרה אני מדברת על החגים. בבקשה אני צריכה עצות ודעות כנות ואמיתיות. תודה מראש לכולם!!!

ככה זה כשיש חבר פרימיטיבי

תקשיבי, אם את קוראת לו "פרימיטיבי", וגם למשפחה שלו, אז שום דבר טוב לא יצא מזה. את לא יכולה גם לבחור בו כבן זוג, וגם לתייג אותו במילת גנאי כל כך קשה וגורפת, ולכלול בתוך זה גם את משפחתו. מילא, אם היית מונה פגמים ספציפיים (לטעמך, כמובן), אפשר היה להתייחס לגופו של עניין. אבל במקרה שלך, המסקנה שלי חדה וברורה: הבעיה היא בך ובחוסר הקבלה שלך את החבר ואת משפחתו. אני אישית לא יודע מה זה "פרימיטיבי". מה, הם הולכים עם חגורי עור, פנים צבועות ונוצות של נשר בראש? הם עורכים ריקודי גשם סביב המדורה בחנייה של הבניין? הם צדים חיות בחץ וקשת? אם זה האדם שבחרת, נא לכבד אותו ואת משפחתו. ואם את לא יכולה - נא לשחרר אותו חזרה לספארי.

.

אולי יש לו פוביה ממשפחתך :) מה בקשר לימים רגילים?

איפה הפרמטיביות?

את מספרת על בעיה שאין לה שום קשר לתגית הגדולה שהדבקת על חברך ומשפחתו. זאת הבעיה היחידה שלכם? מה קורה ביום יום? חוץ מהחגים הכל מתנהל על מיי מנוחות? אי אפשר לשפוט קשר עפ"י בעיה אחת בודדת.אולי תתני את כל המכלול.האם בדברים אחרים הוא כן מסכים איתך?או שהוא קובע הכל?

בכדי שנוכל שתוכלי לקבל יעוץ אולי שונה

ממה שנכתב כבר, אולי תפרטי יותר אילו עוד דברים ביניכם לא מסתדרים שבגינם הוא או משפחתו פרמטיבים,תני חמשה דוגמאות כתבת שיש הרבה תתחילי להיזכר.

חבר פרימיטיבי?

אם את אוהבת אנשים פרימיטיביים, תדעי לך שהכל בא בחבילה אחת.

עכשיו זה בדוק: חיים רק פעם אחת.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר