תוהה

תוהה

שלום כבר הרבה זמן שאני תוהה, בעיקר עם עצמי אך לא רק,בבעיה שיש לי ומסתבר שאני ממש אבל ממש לא היחיד. אז אני בן 28 ונשוי 3 שנים בלי ילדים בשלב זה.אנחנו אקדמאים עם מקצועות טובים וחיים טוב.אני אוהב אותה, אין לי מילה רעה להגיד עליה ואני חושב שזה הדדי. הבעיה היא בשגרה ובשיעמום ואני חושב שאנשים שזה פונה יותר לבני גילי פחות או יותר כי... יש תחושה שבשנים האחרונות הכל קורה יותר מהר, הכל נגיש יותר, קל יותר ומתירני יותר. ההליכה על הקצה, המעשה האסור, הריגוש והחיפוש הם עינין מדהים וכשנכנסים לתוכו מגלים שאני ממש, אבל ממש ממש לא לבד בזה. יצא לי להפגש כמה פעמים והיה פשוט מדהים. ולא רק מה שאתם חושבים. גם הסקס היה חלומי אבל האוירה, השיחה, הריגוש הכל... חויה מסעירה. בהנחה שהכל מחושב ונעשה בצורה "בטוחה" עד כמה שניתן... מה דעתכם?

אתה צודק

קצת צורם לי שכבר אחרי 3 שנות נישואין אתה כבר בכיוון היחסים ה "לא חוקיים" אבל באופן כללי זה קורה וקורה הרבה. זה נפלא, זה מרגש, זה מדליק ומגרה. אבל ליחסים כאלה יש מגבלות שנובעות בעיקר מהעובדה שיש את החיים ה "רגילים" שלהם יש עדיפות על הכל. המשפחה, העבודה וכדומה. והקשר "האסור" לשיטתי צריך להשתלב בכל זה. להשתלב ולא לפגוע או להרוס את הקיים. הבעיה שיש אנשים שמבינים את זה עם השכל אבל בקטע של הרגש זה לא מתחבר להם כך והתוצאה יכולה להיות לא מעט תיסכולים וטענות למיניהן כשלא מתאפשר להפגש בתכיפות הרצויה. וכשזה כך, כשהציפיות מאחד הצדדים גוברות הרבה מעבר למה שהצד השני יכול לספק, הקשר בסופו של דבר מתפורר. חוק טבע.

עכשיו זה בדוק: חיים רק פעם אחת.

דעתי

קודם כל, אני מניח את העניין המוסרי בצד, מתוך הנחה שבענייני מוסר כל אחד מחזיק בדעות שלו, ויתן דין וחשבון לעצמו בלבד. אני חושב שהשעשוע שמצאת הוא ללא ספק מרתק ומהנה מאוד, ויכול להפיג את שיעמום החיים ותחושת חוסר המשמעות. שים לב: אינני מדבר על "שיעמום חיי הנישואין", אלא על "שיעמום החיים". כלומר, לדעתי, הנישואין לא משעממים. הבעיה היא שיש אנשים רבים שחייהם משעממים וחסרי משמעות או תכלית, ואז דרוש משהו כדי לברוח מהתחושה הזאת. זה יכול להיות בגידה, סמים או רדיפה אחרי כסף. מכאן תבין שאינני מת על סגנון החיים הזה, ואני מעדיף להתעסק ישירות בשאלה של "איך אני עושה את מיי מענינים ובעלי משמעות". ואם אתה חושב "מה זה קשור - אני סתם נהנה מהריגושים, זה לא קשור לכלום" - אז אני אומר שאתה טועה.

נראה לי שהתחושות והתהיות שלך אינן נגזרות של הכלל ,

הנה לך עוד כמה נקודות למחשבה : האם אתה רואה בנישואיך כמטרה שיש להשקיע בה או כאמצעי להפיג את השיעמום ? האם היית 'מעז' לשתף במחשבותיך את אישתך ?

מאוד

תמוה!, שיעמום ושחיקה אינם מתאימים לוותק כזה של נישואים. תחושתי שמשהו אצלכם בזוגיות השתבש... פנו דחוף לייעוץ זוגי, לפני שיגיע התינוק לאויר העולם...

תמוה

אבישג הפתעת אותי חזרת למוטב? אבל את צודקת חלקית לדעתי לפחות. לדעתי הבחור לא מתאים כרגע לקשר קבוע וטוב שאין לו ילדים.כשיבוא הילד אחרי זמן קצר כנראה גם זה ישחוק אותו.כרגע הם כמו זוג רווקים שאמורים לחיות בכייף שום דבר לא מפריע להם להנות יחד,אני חושב שגם יעוץ זוגי לא יעזור לו.

בכלל לא תמוה

יש טענה שגנטית ואבולוציונית אנחנו מתוכנתים לקשר בן 4 שנים שהיה אופטימלי להולדת ילד וגידולו ביחד עד שהוא כבר יכול היה לשרוד במסגרת השבט או החמולה ולאו דווקא היה זקוק למשפחה הגרעינית. אז נעשה חשבון: בטח הם יצאו לפחות שנה עד שהתחתנו? + 3 שנות נישואים? אצל רוב הזוגות הולדת ילדים, משכנתא ושאר בישין מחברת לתקופה ארוכה הרבה יותר. אבל להם אין ילדים.

יש בזה משהוא מצחיק

אני בעד לצחוק אבל שתהייה סיבה לפחות...

תוהה

שלום כבר הרבה זמן שאני תוהה, בעיקר עם עצמי אך לא רק,בבעיה שיש לי ומסתבר שאני ממש אבל ממש לא היחיד. אז אני בן 28 ונשוי 3 שנים בלי ילדים בשלב זה.אנחנו אקדמאים עם מקצועות טובים וחיים טוב.אני אוהב אותה, אין לי מילה רעה להגיד עליה ואני חושב שזה הדדי. הבעיה היא בשגרה ובשיעמום ואני חושב שאנשים שזה פונה יותר לבני גילי פחות או יותר כי... יש תחושה שבשנים האחרונות הכל קורה יותר מהר, הכל נגיש יותר, קל יותר ומתירני יותר. ההליכה על הקצה, המעשה האסור, הריגוש והחיפוש הם עינין מדהים וכשנכנסים לתוכו מגלים שאני ממש, אבל ממש ממש לא לבד בזה. יצא לי להפגש כמה פעמים והיה פשוט מדהים. ולא רק מה שאתם חושבים. גם הסקס היה חלומי אבל האוירה, השיחה, הריגוש הכל... חויה מסעירה. בהנחה שהכל מחושב ונעשה בצורה "בטוחה" עד כמה שניתן... מה דעתכם?

אתה תוהה....אתה טועה!!!

הבעיה לדעתי היא שאתה לא אותנטי, אתה מנסה להיות חלק מעדר.... אתה מנסה להיות "לא היחיד...ממש ממש לא...."משתמש בהכללות:"הכל נגיש....הכל מתירני..." תסתכל על עצמך...לרגע...אל תחפש צידוקים....אל תסחב איתך את כל בני גילך.... תעמוד לבד מול האמת....בגדת באישתך...עם אישה אחרת אתה מפר את האימון של מי שהתחייבת בפניה רק לפני 3 שנים,גם אם לא סיפרת לה... בשביל ריגוש.ככה אתה רוצה לבנות את חיי המשפחה שלך?נעים לך עם עצמך? נוח לך???אז לך על זה...

.

אויאוי :) כבר בתחילת משפט אמרת שיש לך בעיה :)

אממממ.תשמע

היי, מצד אחד מבינה אותך,בא לך ריגושים,אתגר,המתח לשמור בסודיות שזה מוסיף פילפל,הפרי האסור,בקיצור זה נותן לך את המרץ,ומילוי. מצד שני,הייתי רוצה שתתבין ותהיה אמיתי עם עצמך מה הסיבה האמיתית לריגושים שאתה מחפש בחוץ. האם חסר לך ריגוש,עם אישתך?בטח הכל שיגרתי והשגרה שוחקת ומכניסה לאווירה של מתח וכבר אין חשק,ואפילו אין חשק לפתוח את מה שכואב עדיף לחייך ולסגור הכל כאילו הכל פנאן ובתכלס בפנים ההרגשה של חוסר סיפוק.לכן אתה מחפש לברוח ,לעצום עיניים,להשאיר מאחורי הגב את הזוגיות,כי משהו לא עובד שם,משהו חסר לך בזוגיות וקשה לבצע שינוי בזוגיות אז יותר קל לברוח ולשכוח. השאלה היא עד כמה חשובה לך הזוגיות הנוכחית,כי הרי ברור שמי שהולך ימינה או שמאלה פעם אחת ויטעם את הפרי האסור אז תמיד ימצא את עצמו בורח שוב ושוב לכיוונים האלה.אתה בורח ממשהו,שלא נוח לך איתו לכן מחפש מילוי בצד.אבל אם אישתך חשובה לך ואם אתה רוצה לבנות מערכת יחסים אוהבת,שתמיד תרצה לחזור לבית שלך ותרגיש שם הכי נוח וטוב ומסופק,אז כגבר עדיף שתגבש החלטה מה באמת חשוב לך וממה אתה בורח ואם תמצא שזוגיות שלך חשובה לך אז עדיף שתפנה את עצמך לשינוי בזוגיות. ואם לא,אז תמשיך להינות מהיחסים מזדמנים,אבל לדעתי גםמזה תתיאש בשלב מסויים ותרצה בית חם ואישה אוהבת ומפנקת,והכי חשוב שתמיד תהיה שם לצידך. אבל אז תמצא את עצמך מלא ברגשות אשמה כלפיה וכבר מערכת יחסים לא תהיה נקייה ותקינה,לכן עדיף שתחשוב ממה אתה בורח,ומה באמת בא לך. הרבה פעמים אנחנו עושים טעויות שנכון לעכשיו מספקות אותנו אבל עדיין אנו מודעיים שעושים טעות ואחר כך צריך לשלם עליה...

פיתוי קטלני

שלום לך, איש יקר ! אני לא אספר את סיפורי הזוגות האומללים שאיבדו ברגע קט אמון בבני זוגם בגלל מעשה שטות והחליטו לפרק את החבילה עם כל המשתמע מכך... אני רק רוצה להגיד שעליך להיות מודע קצת יותר לאגו ההרסני-הרי הוא זה שמפרק כל זוגיות טובה, בכך שדוחף אותנו לספק את הרצונות האישיים שלנו בלבד. הבעיה של כולנו היא שההכרה באגו כשורש כל הרע נשכחת מיד כשעומדים מול פיתויים שכאלה, ולכן על שניכם מוטלת האחריות לשמור על ערנות מתמדת,כדי להתמודד באופן קבוע עם האגו הערמומי רק כך תבטיחו לעצמכם חיי זוגיות מאושרים שמתבססים על אמון הדדי, אמון ויושר. בהצלחה!!!

דעתי

קודם כל, אני מניח את העניין המוסרי בצד, מתוך הנחה שבענייני מוסר כל אחד מחזיק בדעות שלו, ויתן דין וחשבון לעצמו בלבד. אני חושב שהשעשוע שמצאת הוא ללא ספק מרתק ומהנה מאוד, ויכול להפיג את שיעמום החיים ותחושת חוסר המשמעות. שים לב: אינני מדבר על "שיעמום חיי הנישואין", אלא על "שיעמום החיים". כלומר, לדעתי, הנישואין לא משעממים. הבעיה היא שיש אנשים רבים שחייהם משעממים וחסרי משמעות או תכלית, ואז דרוש משהו כדי לברוח מהתחושה הזאת. זה יכול להיות בגידה, סמים או רדיפה אחרי כסף. מכאן תבין שאינני מת על סגנון החיים הזה, ואני מעדיף להתעסק ישירות בשאלה של "איך אני עושה את מיי מענינים ובעלי משמעות". ואם אתה חושב "מה זה קשור - אני סתם נהנה מהריגושים, זה לא קשור לכלום" - אז אני אומר שאתה טועה.

מריוס, עוררת את סקרנותי

אני ממש מתחברת למה שכתבת ומבינה שאנחנו נוטים להפיג את שעמום החיים על ידי תענוגים מזדמנים,כמו סטוצים,אלכוהול,סמים וכו', אבל כשאתה כותב על תכלית החיים, לא ברור לי למה בדיוק אתה מתכוון-האם אתה עצמך מצאת תכלית לחיים? ..ואם כן, מהי

לא מגלה ולא מגלה!!!

האמת - כל אחד ימצא לעצמו. לא מצאתי עדיין שיש אחת שמתאימה לכולם.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר