יחסי ילדים מבוגרים/הורים

איך הייתם נוהגים? 25 שנה אנו מארחים את הילדים שבינתיים בגרו ונישאו וילדו ילדי, בארוחת ליל הסדר ומועדי ישראל האחרים, אנו היינו ברוב המיקרים המארחים הקבועים,אנו כבר לא צעירים, האישה 50+ והבעל 60+ השנה אמרתי "רבותי ליל הסדר אצלכם"! הם? עיקמו את האף, לא הסכימו ומצאו אכסניה לחג אצל המחותנים/קרובי משפחה אחרים, איך הייתם נוהגים?

להנות היום מה שתפסידו למחר

נהנים מהלבד!

הולכים לבית מלון שחוגג את הסדר. ונותנים להם להבין שזאת התנהגות לא נאותה.למעשה כפיות טובה.

נוהגים בזהירות זהו כוחו של הרגל .

נהנים מהלבד!

הולכים לבית מלון שחוגג את הסדר. ונותנים להם להבין שזאת התנהגות לא נאותה.למעשה כפיות טובה.

קודם תודה לתגובות , גם אני חשבתי כך

אבל לא נרוץ לבית מלון, למרות שאחי מאוד רוצה שנחגוג אצלו באופן עקרוני ביתי הינו מבצרי, נשאר בבית בכיף, מאומה לא יקרה חג שמח

להנות היום מה שתפסידו למחר

יחסי ילדים מבוגרים/הורים

איך הייתם נוהגים? 25 שנה אנו מארחים את הילדים שבינתיים בגרו ונישאו וילדו ילדי, בארוחת ליל הסדר ומועדי ישראל האחרים, אנו היינו ברוב המיקרים המארחים הקבועים,אנו כבר לא צעירים, האישה 50+ והבעל 60+ השנה אמרתי "רבותי ליל הסדר אצלכם"! הם? עיקמו את האף, לא הסכימו ומצאו אכסניה לחג אצל המחותנים/קרובי משפחה אחרים, איך הייתם נוהגים?

מה עם לדבר על זה, ולא להודיע חד צדדית מה עושים השנה?

אם יורשה לי כהתחלה, אני רואה כמה בעיות במה שעשיתם, ובתגובה שלכם. ראשית: זכותכם לא לארח בחג! אבל! לא זכותכם להודיע לילדיכם שהם מארחים! אולי גם הם לא רוצים? זו זכותם! לכן טוב יותר היה אילו אמרתם: "השנה אנחנו לא מארחים. בואו נדבר יחד מה עושים השנה". למעשה, אתה (או את?) מתאר סגנון תקשורת של הנחתות. ואם במשפחה שלכם מתנהלים בהנחתות, אז למה אתה מתפלא שגם ילדיכם מנחיתים חזרה? אני מציע לחזור לדבר יחד באווירה של קירבה על מה שעושים בחג. -- דבר שני - זכרו שהרבה זוגות רבים ביניהם להורים של מי הולכים השנה? הוא רוצה להורים שלו, והיא רוצה להורים שלה! כך שאם צד אחד "מותר על הזכות", באופן טבעי, בצד השני מאוד ישמחו לארח את ה"ילדים". לכן, זה לא אומר שהם עושים לכם דווקא. אולי זה אומר שזה פותר להם מריבה של "איפה עושים פסח השנה". ולכן, שוב, אילו דיברתם על זה, יתכן שהמחותנים ישמחו לארח אותכם? יש עוד המון פתרונות - אבל רק בדיאלוג. חג שמח!

קודם תודה לתגובות , גם אני חשבתי כך

אבל לא נרוץ לבית מלון, למרות שאחי מאוד רוצה שנחגוג אצלו באופן עקרוני ביתי הינו מבצרי, נשאר בבית בכיף, מאומה לא יקרה חג שמח

אבל אם

יש לכם הזדמנות להתארח הפעם, אז בעצם למה לא? נחמד לגוון ולשנות אוירה לפעמים. פסח כשר ושמח..

יחסי ילדים מבוגרים/הורים

מריוס,פשוט הרסת אותי עם "החישובים" :)) לה' - נהגתם כפי שנהגתם וזה ממש לא משנה מה אנחנו היינו עושים.כל אחד והחישוב שלו :) חג כשר ושמח

בלה -

כדי לחשב חישובי "איפה עושים את הפסח השנה", דרוש מחשב-על, מה שנקרא "קריי", וגם אז התוכנה כל הזמן נתקעת והחישובים משתבשים.

:)

אני דווקא ראיתי את היכולת שלך לראות מנקודת מבט של האחר בהיקף נרחב מה דעתך על כך שבקירבה ראשונה אפשר להנחית (אם מרגישים קרובים קרובים),וזה אפילו יכול להיות מאתגר למונחת ? לי הייתה מורה שאין כמותה - אמי.למדתי ממנה את רזי הבישול וגם כאשר אבי (שהיה מאצו),הנחית עליי חגים,אורחים,וכו זה היה מאתגר והרמתי את הכפפה.טוב,היתה לי גם מורה נהדרת אחרת - חמותי שנחתנו עליה לפעמים בקיצור,עניין של השקפה ותרבות.אצלנו מנחיתים ומונחתים. לפעמים גם ממריאים

יש הנחתה ויש הנחתה

ויש משפחה ויש משפחה. יכול להיות שבמשפחה שלך היו יחסים טובים, וההנחתות באו תמיד בפרופורציה ומתוך אווירה טובה. אבל לא הייתי מסיק מכאן שלהנחית דברים על קרובינו הוא דבר טוב. ואם את מדברת על אתגר: הורים טובים הם אלו שמאתגרים את ילדיהם במינון שמתאים לגיל וליכולת שלהם, ומקפידים שזה יהיה ביחסים טובים ולא תנאי לקבלה או אהבה. ויש הורים עם ציפיות גבוהות, או הורים שחושבים שרק הם יודעים את האמת, שמנחיתים על הילדים בלי רחמים, ומתאכזבים או כועסים כשהילד לא קפץ לפי הפקודה. כשאנשים הם כבר מבוגרים, נראה לי שנגמרו הסיבות לאתגר את בני המשפחה. החינוך הסתיים, ומערכת היחסים מתנהלת על פי העקרונות שבנו אותה כל השנים: משפחה של יחסים טובים ממשיכה ביחסים טובים, וההיפך. נשמע לי שבמשפחה שלך לא היה קורה מצב כמו זה שמר ה' מתאר פה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר