אם ככה הנה טיפ קטן

מאחר ואני מבין שאת בכל זאת מתלבטת, האם להשאר אתו או לא, הטיפ שלי הוא: להחליט החלטה סופית לכאן או לכאן. השאלה המכרעת היא לא איזו החלטה נכונה יותר (כי אין כזו), אלא עם איזו החלטה את יותר שלמה. כי מה שבאמת חשוב הוא לא הבחירה, אלא היכולת לעמוד אחריה באש ובמים. זה מה שהופך את הבחירה לטובה.

כל כך הרבה משתנים קשורים בדבר...

הלואי שהייתי יכולה פשוט ללכת

אני יכולה להבין

בהחלט לא קל, במיוחד כשיש 2 ילדים קטנים. ייעוץ זוגי ניסיתם?

אם ככה הנה טיפ קטן

מאחר ואני מבין שאת בכל זאת מתלבטת, האם להשאר אתו או לא, הטיפ שלי הוא: להחליט החלטה סופית לכאן או לכאן. השאלה המכרעת היא לא איזו החלטה נכונה יותר (כי אין כזו), אלא עם איזו החלטה את יותר שלמה. כי מה שבאמת חשוב הוא לא הבחירה, אלא היכולת לעמוד אחריה באש ובמים. זה מה שהופך את הבחירה לטובה.

העולם הוא דינמי

ישנם שינויי נסיבות וגורמים נוספים שניכנסים, ולכן לומר שעדיף להגיע להחלטה גם אם היא שגויה וללכת באש ובמים איתה - זו טעות. צריכה להיות גמישות גם לאחר קבלת החלטה.

לא חושבת שגירושין זה "הכל ורוד"

אני יכולה רק לשער כמה קשה זה...ועוד עם בעל כמו שלי שלא יעשה לי חיים קלים... אז מה עליי לעשות ? להשאר במצבי הקיים?? אני מאמינה שיהיה קשה , אולי קשה מאוד אבל אני חזקה יפה ומוכשרת , מאמינה שאצליח. בינתיים אני עדיין בבית מנסה לשקם משהו שאני לא מאמינה בו .. אולי בשביל שבעלי יבין שניסינו הכל - אנחנו לא מתאימים!

גם בשבילך זה חשוב

שתדעי שניסית לעשות הכל לפני שפירקת את החבילה. מה שכן, בסופו של דבר אנחנו מתרגלים להכל, ואם תחליטי ללכת על זה ולהתגרש זה ברור שאחרי תקופת הסתגלות תמצאו כולכם את מקומכם, ואולי אפילו תזכי לסבב ב' מוצלח! הלוואיי...

העולם הוא דינמי

ישנם שינויי נסיבות וגורמים נוספים שניכנסים, ולכן לומר שעדיף להגיע להחלטה גם אם היא שגויה וללכת באש ובמים איתה - זו טעות. צריכה להיות גמישות גם לאחר קבלת החלטה.

לא הבנתי...

איך גמישות אחרי קבלת ההחלטה? אם היא מתגרשת - אז אחר כך לחזור אליו? אם היא נשארת איתו - להמשיך לחיות בלבטים? גמישות זה דבר מצוין, אבל יש מצבים שדורשים החלטה.

אם ככה הנה טיפ קטן

אני חושבת..

אני רוצה ללכת לייעוץ כי אולי שם הוא יבין כמה אין התאמה ואולי אז הו אישחרר אותי עם יותר הבנה ולא בתחושה של קורבן..

אמנם הגעתי להחלטה..

אבל כולם מונעים בעדי לבצע אותה , כולם (ההורים הבעל האחיות)רוצים שנלך לייעוץ וננסה בכל זאת. אני יושבת עם עצמי ובוכה , אני לא רוצה להמשיך לחיות איתו , אני כבר לא אוהבת וההחלטה שלי נחרצת אני כבר מדמיינת חיים שלמים בלעדיו והרבה יותר טובים - הוא לא נותן לי ללכת ומאיים שיעשה לי את המוות אם אלך , מצד אחד, מצד שני הוא אומר שהוא לא יעצור בעדי אבל אני עושה את טעות חיי כי אני ילדה קטנה וטיפשה שמתלהבת מכך שאשוב להיות רווקה (שוב הטקטיקה שלו להשפיל וכו'..), כיאילו שאני יכולה לשוב להיות רווקה עם שני ילדים קטנים... אמרתי להורי שאנסה למרות שאני ממש לא רוצה , אמרתי להם שאני עושה את זה רק בשביל להרגיע אותם והם היו מרוצים.. אבא שלי אמר לי להיות איתו לפחות שנה עד שאבסס עצמי כלכלית ורק אז אעשה צעד (רק עכשיו יצאתי למעגל העבודה ואני עדיין לומדת פעמיים בשבוע) , אותי זה מגעיל שאני צריכה להעמיד פנים עם בעלי שהכל בסדר רק בשביל לבסס את את עצמי, אני יעשה זאת בחוץ - אגור אצל הורי לא תהיה לי ברירה בהתחלה ... בקיצר אני חוזרת הביתה הערב (אני אצל ההורים עם הילדים שישישבת לחשוב עם עצמי) בכדי לנסות לשקם , בכדי לרצות את כולם , בכדי שאני לא אגיד שלא ניסיתי הכל , אפילו שאני לא מסוגלת שבעלי ינשק אותי או יחבק אותי (ואין אף גבר אחר בחיי אם היה למישהו ספק) ... עזרה..

:(

הי לדעתי הרצון שלך לרצות את ההורים וכו,לא יעבוד במקרה של ייעוץ זוגי - ואכן בהמשך את כותבת שזה בעצם לא עובד.(ברור לך שעל מנת שזה בכלל יצליח עלייך בעצמך לרצות ). לא אוכל לייעץ כיון שאת ההחלטה כבר קיבלת.באופן כללי אוסיף הערה לגבי האמירה שלך כלפי בן הזוג "להשפיל" : במקרים כמו אלה (רצון חד צדדי להיפרד ולסיים את הקשר) יוצרים מצבים לא נעימים ומשפילים.נסי גישור כפי שיעצה לך אלה.

ליאת מספר דברים למחשבה...

1. אני תוהה מדוע להקריב כל כך הרבה בשביל לרצות את הסביבה. האם לרצות את עצמך איננו מספיק, אינו חשוב דיו? 2. המחשבה של: להתבסס כלכלית עד ש... כפי שאביך מציע ממחיש בדיוק את המצב בו את נמצאת כרגע והוא להישאר על שפת הבריכה.התבססות כלכלית לא תקרה תוך שנה אלא אם כן תצרי צעד משמעותי ותהפכי לאשת קריירה ( מה שלא אפשרי מאוד בהתחשב בנסיבות) , או כאשר תמלאי טופס לוטו ותזכי (גם קלוש לעניות דעתי:)). כלומר : זה אינו צריך להיות שיקול. 3. אף אחד לא מחזיקך בכוח (מקווה)"ומונע ממך לבצע החלטה" , ההימנעות היא שלך ומובנת שכן הפחד פעמים רבות מנהל אותנו. עשי דברים מתוך רצון אישי שלך , בהצלחה

וברוכה השבה למחוזותינו!

אמנם הגעתי להחלטה..

אבל כולם מונעים בעדי לבצע אותה , כולם (ההורים הבעל האחיות)רוצים שנלך לייעוץ וננסה בכל זאת. אני יושבת עם עצמי ובוכה , אני לא רוצה להמשיך לחיות איתו , אני כבר לא אוהבת וההחלטה שלי נחרצת אני כבר מדמיינת חיים שלמים בלעדיו והרבה יותר טובים - הוא לא נותן לי ללכת ומאיים שיעשה לי את המוות אם אלך , מצד אחד, מצד שני הוא אומר שהוא לא יעצור בעדי אבל אני עושה את טעות חיי כי אני ילדה קטנה וטיפשה שמתלהבת מכך שאשוב להיות רווקה (שוב הטקטיקה שלו להשפיל וכו'..), כיאילו שאני יכולה לשוב להיות רווקה עם שני ילדים קטנים... אמרתי להורי שאנסה למרות שאני ממש לא רוצה , אמרתי להם שאני עושה את זה רק בשביל להרגיע אותם והם היו מרוצים.. אבא שלי אמר לי להיות איתו לפחות שנה עד שאבסס עצמי כלכלית ורק אז אעשה צעד (רק עכשיו יצאתי למעגל העבודה ואני עדיין לומדת פעמיים בשבוע) , אותי זה מגעיל שאני צריכה להעמיד פנים עם בעלי שהכל בסדר רק בשביל לבסס את את עצמי, אני יעשה זאת בחוץ - אגור אצל הורי לא תהיה לי ברירה בהתחלה ... בקיצר אני חוזרת הביתה הערב (אני אצל ההורים עם הילדים שישישבת לחשוב עם עצמי) בכדי לנסות לשקם , בכדי לרצות את כולם , בכדי שאני לא אגיד שלא ניסיתי הכל , אפילו שאני לא מסוגלת שבעלי ינשק אותי או יחבק אותי (ואין אף גבר אחר בחיי אם היה למישהו ספק) ... עזרה..

אני כבר מדמיינת חיים שלמים בלעדיו והרבה יותר טובים

זה בדרך כלל הבעיה של הרבה אנשים מציירים לעצמם עולם יפה אשר מתאים להם במציאות-זה שונה לחלוטין יוסי

המלצה

לפני פירוק חממה כדאי להתייעץ עם המומחים בנושא לא להיות פזיזים כי בדרך כלל על טעויות מתחרטים והנועץ בחכם אינו נכשל

בענין היעוץ....

יש בדיחה על יהודי שחיפש דרך להתפרנס. מה עשה ? לקח חרה ומכר אותו בשוק כתרופה נגד טיפשות. בא יהודי אחד, קנה, טעם והריח ואז התחיל לצעוק עליו שהוא מכר לו חרה. אתה רואה... אמר לו המוכר בחיוך - אם אתה כבר יודע מה זה, סימן שאתה לא טיפש וזה עובד. בקיצור - היעוץ לא יגלה לך שום דבר שלא ידעת רק עכשיו, רק ידלל את חשבון הבנק שלך בהרבה מאות של שקלים. הייתי בסרט הזה ואני מדבר מתוך ניסיון. עשי מה שתעשי - מקווה שיהיה לך ולבני ביתך רק טוב !!!

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

וברוכה השבה למחוזותינו!

ברוכים הנמצאים

אמנם הגעתי להחלטה..

תנסי לשחק אותה ותהני ממה שאפשר

אל תודיעי על העתיד תני לו להתבשל ותורידי מינון בהדרגה לא חייבים לחתוך מייד למרות שקשה לך אל תשכחי שככול שיותר אוהבים כך רבים יותר
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר