חשבון בנק משותף

בן זוגי ואני רבים המון רק על עניין אחד - כסף!! האם זה כל כך נורא שאני מעוניינת בחשבון בנק נפרד משלי?

חשבון בנק

תכני טבלת הוצאות שוטפות ובה כל ההוצאות המשותפות כגון מיסים/תשלומי ארנונה,מים,חשמל,גז,טלפונים,כבלים,וועד בית,משכנתא,ביטוחים,החזקת רכב, מתנות והוצאות חד פעמיות.. ,כלכלה,ביגוד,החזרי הלוואות, ה.ק לתוכניות השקעה,ילדים(חוגים טיולים וכדומה). טבלה שנייה הכנסות. במידה ותתקיים יתרה זכותית /לאחר כל ההוצאות מהכנסתך אזי פיתחי חשבון ניפרד רק אל תשכחי שיש לו מעט עמלות בכל ניהול חשבון בנק!

סליחה שאני אומר - אבל זאת שאלה מיתממת

ברור שאתם לא רבים על פתיחת חשבון בנק נפרד. הרי את יכולה להיכנס בבוקר אחד בחמישה בנקים ולפתוח חמישה חשבונות על שמך, והוא אפילו לא צריך לדעת מזה. מן הסתם אתם רבים על משהו הרבה יותר מהותי שקשור בניהול התקציב המשפחתי, מי מכניס ומי מוציא וכמה ולמה. ואם כך, למה להציג זאת בצורה כל כך מיתממת?

ממש לא.................

הגם שמריבות על כסף לא נובעות מהרצון לחשבון נפרד אלא הרצון לחשבון נפרד מגיע ממריבות על כסף, מה שאומר שהחשבון הנפרד לא יפתור את הבעייה אלא רק יחריף אותה וייצור בעיות נוספות.

חשבון בנק

תכני טבלת הוצאות שוטפות ובה כל ההוצאות המשותפות כגון מיסים/תשלומי ארנונה,מים,חשמל,גז,טלפונים,כבלים,וועד בית,משכנתא,ביטוחים,החזקת רכב, מתנות והוצאות חד פעמיות.. ,כלכלה,ביגוד,החזרי הלוואות, ה.ק לתוכניות השקעה,ילדים(חוגים טיולים וכדומה). טבלה שנייה הכנסות. במידה ותתקיים יתרה זכותית /לאחר כל ההוצאות מהכנסתך אזי פיתחי חשבון ניפרד רק אל תשכחי שיש לו מעט עמלות בכל ניהול חשבון בנק!

האם אתם באמת רבים על הכסף?

(אולי זה רק תופעת לוואי למשהו אחר?..) בכל מקרה, לי יש חברה שיש לה חשבון בנק שהיא השאירה שהיה לה עוד מלפני החתונה, היא רוצה להרגיש בטוחה ואני מבינה אותה. אגב, חשבת שאולי החשבון שלכם לא מנוהל כראוי וזה מה שגורם לכל המריבות? גם לזה יש פיתרון.

חשבון בנק משותף

המריבות שלנו הן גם באמת על ניהול לא נכון של התקציב המשותף, אבל הן גם על הבנק עצמו שאני לא סובלת את היחס בו ורוצה לעבור לבנק אחר ובן זוגי מתעצל ואומר שבכל מקום זה כך, וגם שאני רוצה חשבון נפרד ואני לא חושבת שיש רע בזה, אני לא אעשה את זה מאחורי גבו כי זו פגיעה באמון אבל אותי לימדה אמא (ואולי זה ישמע רע..) שאישה צריכה לדאוג לעצמה למקרה ו..

המון סתירות במעט מילים..........

ראשית, אין כל רע בחשבונות נפרדים. אבל - יש אלמנט של הסתרה. כי אם אמא לימדה אותך, ולא רק אותך אגב, שאישה צריכה לדאוג לעצמה למקרה ו... ואת מתרגמת את זה לחשבון נפרד, המשמעות היא שאת לא בדיוק הולכת לשתף את בן זוגך במה שיתנהל בחשבונך, כך שמה זה חשוב אם הוא יידע על כך או לא? האם את מוכנה שגם הוא יפתח חשבון נפרד משלו ושתהיו שותפים רק בניהול התקציב המשותף? כי חשבונות נפרדים לא פותרים את בעיית הניהול הכושל של התקציב המשותף. כדי לפתור את בעיית ניהול התקציב עובדים אחרת, בצורה של איזון הכנסות לעומת הוצאות. והסיבות בגללן עוברים מבנק לבנק לא אמורות לגעת באופן בו מחייך הפקיד אלא לדברים משמעותיים שעוסקים בגובה עמלות/הטבות/ריביות ומה נותן בנק א' לעומת בנק ב'.

האם זה הכסף או יותר מזה?

תדברו בניכם תיראו אם חשבון נפרד הוא באמת הפתרון לבעיות או שבאמת זה לא קשור לבנק ויש לכם הרבה חילוקי דעות על כל מיני דברים, כמו האיזור שבו אתם גרים, המכולת שאליה אתם הולכים, תיראו אם זה משהו עמוק יותר מזה. בנוגע למה שכתבה ela grey אני לא מסכים אני חושב ששירות הוא חלק בלתי נפרד ממה שבנק צריך לספק, לא רק הלוואות, עמלות ותנאים כספיים

חשבון בנק משותף

בן זוגי ואני רבים המון רק על עניין אחד - כסף!! האם זה כל כך נורא שאני מעוניינת בחשבון בנק נפרד משלי?

תגובה לחשבון בנק משותף

חמודה שלי אני נשואה ורק לאחרונה החשבונות שלנו התאחדו ואני מוצאת את עצמי במצב שאני כל הזמן צריכה להתחנן לכסף למרות שגם אני עובדת לפי הבנתי את עדיין לא נשואה אז אל תמהרי לאחד חשבונות

ממש לא.................

הגם שמריבות על כסף לא נובעות מהרצון לחשבון נפרד אלא הרצון לחשבון נפרד מגיע ממריבות על כסף, מה שאומר שהחשבון הנפרד לא יפתור את הבעייה אלא רק יחריף אותה וייצור בעיות נוספות.

חשבון בנק משותף

אני חושבת שחשבון בנק משותף חשוב , כי אז יש יותר מעורבות ושיתוף ואחריות משותפת. הרבה יותר קל להתנהל בנפרד זה מה שקורה אצלנו , אבל לפחות מבחינתי זה גם מה שעוזר לריחוק ביננו . חשבון משותף זה לא רק כסף זה שיתוף, רגישות לבן זוג, שיחות וכו'

המון סתירות במעט מילים..........

ראשית, אין כל רע בחשבונות נפרדים. אבל - יש אלמנט של הסתרה. כי אם אמא לימדה אותך, ולא רק אותך אגב, שאישה צריכה לדאוג לעצמה למקרה ו... ואת מתרגמת את זה לחשבון נפרד, המשמעות היא שאת לא בדיוק הולכת לשתף את בן זוגך במה שיתנהל בחשבונך, כך שמה זה חשוב אם הוא יידע על כך או לא? האם את מוכנה שגם הוא יפתח חשבון נפרד משלו ושתהיו שותפים רק בניהול התקציב המשותף? כי חשבונות נפרדים לא פותרים את בעיית הניהול הכושל של התקציב המשותף. כדי לפתור את בעיית ניהול התקציב עובדים אחרת, בצורה של איזון הכנסות לעומת הוצאות. והסיבות בגללן עוברים מבנק לבנק לא אמורות לגעת באופן בו מחייך הפקיד אלא לדברים משמעותיים שעוסקים בגובה עמלות/הטבות/ריביות ומה נותן בנק א' לעומת בנק ב'.

חשבון בנק נפרד

ראשית ela grey אין שום אלמנט של הסתרה אלא רק אלמנט של "שלי", בן זוגי יידע בדיוק כמה יכנס לחשבון בכל חודש וזה יהיה בהסכמה, למעט שזה יהיה שלי. וכן, אני מוכנה שגם לו יהיה חשבון נפרד ושגם הוא יזרים כסף לשם. אני לא רואה בזה שום פסול ואת לא חייבת להסכים איתי. לגבי בעיות ניהול התקציב המשפחתי זה באמת משהו שצריך לעבוד עליו. והסיבות לעבור מבנק לבנק ועוד איך יכולות להיות קשורות ליחס הפקידים אלי כי במדינה שלנו אין מודעות שירות והפקידים בבנק צריכים לדעת שהם עובדים בשבילי ולא אני בשבילם ואני לא צריכה חיוך אני צריכה אדיבות וסבלנות וכן - ברור שגם התנאים חשובים באותה מידה ואף טיפה יותר.

לגבי השירות בבנקים

חוץ מזה שפה ושם יש פקיד נחמד, לגמרי במקרה, הפקידים הם אותו דבר בכל הבנקים. הבנקאות האישית נעלמת, או אולי יותר נכון לומר, נשמרת לעשירים, כי הבנקים כולם כבר מזמן הבינו שסניפים הם דבר יקר. הם מנסים לדחוף את כולנו אל האינטרנט או לאוטומטים. זה פשוט משתלם להם, לכן סוגרים סניפים, מקטינים צוותים, וכן הלאה. גם לי הייתה הרבה שנים פקידת בנק "מיתולוגית" שסגרה אתי דברים (בעיקר אוברדרפטים ;-) בשיחת טלפון. היום החבר הכי טוב שלי הוא המחשב... ככה זה, ואל תקני את השטויות בטלויזיה על "בנקאים רגישים". הדבר היחיד שרגיש זה התחת שלי, שרגיש לפרסומות האלה.

חשבון בנק משותף

צריך לחשוב טוב לפני שעושים מהלכיםבניגוד לרצון בן הזוג

בלי קשר לחשבון הבנק, לפקידים, לעמלות וניהול התקציב, בשביל לשמור על הזוגיות אני חושבת שצריך ללכת בדרך משותפת, ואם הוא מתנגד אז לא כדאי ללכת בניגוד לרצונו. יחד עם זאת, אם את חושבת שלפתוח חשבון נפרד זה הדבר הנכון לעשות ושזה יתרום לשניכם אני בטוחה שתוכלי לשכנע אותו שזה כדאי:)

חשבון בנק נפרד

ראשית ela grey אין שום אלמנט של הסתרה אלא רק אלמנט של "שלי", בן זוגי יידע בדיוק כמה יכנס לחשבון בכל חודש וזה יהיה בהסכמה, למעט שזה יהיה שלי. וכן, אני מוכנה שגם לו יהיה חשבון נפרד ושגם הוא יזרים כסף לשם. אני לא רואה בזה שום פסול ואת לא חייבת להסכים איתי. לגבי בעיות ניהול התקציב המשפחתי זה באמת משהו שצריך לעבוד עליו. והסיבות לעבור מבנק לבנק ועוד איך יכולות להיות קשורות ליחס הפקידים אלי כי במדינה שלנו אין מודעות שירות והפקידים בבנק צריכים לדעת שהם עובדים בשבילי ולא אני בשבילם ואני לא צריכה חיוך אני צריכה אדיבות וסבלנות וכן - ברור שגם התנאים חשובים באותה מידה ואף טיפה יותר.

bonita919

לידיעה:כל הבנקים "אותה גברת בשינוי אדרת" מודעות ליחס ושרות משתנים מאדם לאדם מה גם -יחס גורר יחס..אם את באה בגישה מתנשאת של : "הם עובדים בשבילי ולא אני בשבילם"בספק אם תיזכי לשרות אדיב ...ולעצם העניין רצוי חשבון אחד משותף שישמש להכנסות והוצאות שתקבעו מראש ..בנוסף אין כל פסול בחשבונות פרטיים

בשביל מה צריך כמה חשבונות?

לא חבל על הכסף? הבנקים האלה גם ככה גנבים. ובאמת היחס בכל הבנקים הוא אותו היחס, הכי טוב כמו שאמר כאן ידיד לפתח יחסים טובים עם המחשב, לפעמים הוא נתקע אבל בשאר הזמן הוא עושה את העבודה בלי לעשות טובות. גם השירות הטלפוני ברוב הבנקים עונה על רוב הצרכים.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר