בן זוג קמצן מה עושים ????

אני ובן זוגי 4.5 שנים מתוכן 3 שנים גרים יחד בדירתי.הבחור לא משלם שכירות ומשתתף שווה בשווה במיסים ובכל ההיטלים השונים.דירתי מרוהטת בריהוט שהיה עוד מקודם והוספנו דברים חדשים שנקנו יחד חצי וחצי. בן זוגי אדם שעובד בעבודה מכובדת ומרוויח משכורת יפה, יש לו פלאפון ורכב מהעבודה והוא מחזיק בחיסכון מכובד לגילו(32) הבעיה מתחילה כשצריך לקנות לבית (לא דברי סופר אלא דברים גדולים כגון מקרר , תנור,מימון שיפוצים)ואז הבחור עושה לי תמוות , הוא מתקמצן ומסרב לשלם- הוא טוען שלדעתו ההוצאה לא הכרחית וממציא תירוצים . במילים עדינות נשבר לי מזה - הוא מוציא המון על עצמו אבל ממש המון ובכל מה שקשור לבית הוא מתנהג כמו אדם קמצן ועני. מה עושים ?דיברתי איתו המון וביקשתי שיסמוך עלי שאני בודקת ומשווה (אני לא לעומתו יותר עם רגלים על הדופק ולא מרבה לבזבז - רוב ההוצאות שלי על הבית ) אבל פשוט פשוט נשבר לי - הריבים האלה מיאשים אותי וגורמים לרצות לעוף מהקשר (למרות שאנחנו מאורסים- אפילו על טבעת הנישואין הוא רב איתי ומקציב לי קיצבה כי הוא משלם כדבריו ) אני בחורה לרגית בת 29 ולא קמצנית , אני בעלת אמצעים ומרוויחה טוב תודה לאל ויש לי אפילו דירה ונמאס לי לחיות בדוחק ועל כל קניה שעולה על 500 ש"ח לנמק ולהסביר. חוץ מריבים אלו אני מתה עליו (הבעיה שהריבים האלו הרסנים ברגע שהם מתחילים וגורמים לי להרבה כאב ותסכול שבא לי להיפרד )

תשבי ותדברי איתו.

אבל לפני כן תביני שיש הבדל בין גבר לאישה בראיית הדברים האלו.אשה עושה קניות לפעמים מתוך אמוציות - מתוך חשק ורגשות וגבר הוא הרבה יותר ריאלי וקצר בסבלנות. לכן כשמבינים שיש הבדלים בגישה צריך לראות איך כל אחד מתקרב קלות להבנה של האחר ומוצאים את דרך המלך. את יכולה להשיב אותו לשיחה ולהתחיל בטוב..ולא ב-"אמרתי לך" ועצבים וכו'.. לדוגמה: חשבתי על הנושא רבות והבנתי שאני יכולה ללמוד מדרך החשיבה שלך בתכנון קניות כמה דברים ואני שמחה שאתה כאן ומדי פעם מונע ממני לקנות ולחשוב שוב אם אנו צריכים את זה,אך יחד עם זאת אשמח אם גם אתה תבין אותי ותשחרר קצת לחץ ,נכון שאני לפעמים קונה מתוך רגש וחשק - אני אישה..ותחייכי חיוך אוהב וביישן,תבטיח לי רק שתחשוב על זה...תני לו בוסה ותפסיקי לחפור.משם תראי איך דברים יתגלגלו.

אילו היית בתי.........

הייתי מציעה לך במלוא הכנות לחתוך. קמצנות בעיני זו מחלה. והיא לא עוברת אלא מחמירה. והייתי מציעה לחתוך עכשיו כי אחרת תסבלי יותר אחר כך.

אולי בעיניו הוא לא קמצן ויש לו הסבר לדרך שלו..

לכן קודם כל צריך להקשיב ולהבין את הראש שלו בראיה שלו ולא מתוך ההשערות של משהו אחר.לחתוך תמיד אפשר..אבל יש בו תכונות טובות ויפות ..סימן שמאחורי ההתנהגות הזו יש איזשהו "סיפור".

אני ובן זוגי 4.5 שנים מתוכן 3 שנים גרים יחד בדירתי.הבחור לא משלם שכירות ומשתתף שווה בשווה במיסים ובכל ההיטלים השונים.דירתי מרוהטת בריהוט שהיה עוד מקודם והוספנו דברים חדשים שנקנו יחד חצי וחצי. בן זוגי אדם שעובד בעבודה מכובדת ומרוויח משכורת יפה, יש לו פלאפון ורכב מהעבודה והוא מחזיק בחיסכון מכובד לגילו(32) הבעיה מתחילה כשצריך לקנות לבית (לא דברי סופר אלא דברים גדולים כגון מקרר , תנור,מימון שיפוצים)ואז הבחור עושה לי תמוות , הוא מתקמצן ומסרב לשלם- הוא טוען שלדעתו ההוצאה לא הכרחית וממציא תירוצים . במילים עדינות נשבר לי מזה - הוא מוציא המון על עצמו אבל ממש המון ובכל מה שקשור לבית הוא מתנהג כמו אדם קמצן ועני. מה עושים ?דיברתי איתו המון וביקשתי שיסמוך עלי שאני בודקת ומשווה (אני לא לעומתו יותר עם רגלים על הדופק ולא מרבה לבזבז - רוב ההוצאות שלי על הבית ) אבל פשוט פשוט נשבר לי - הריבים האלה מיאשים אותי וגורמים לרצות לעוף מהקשר (למרות שאנחנו מאורסים- אפילו על טבעת הנישואין הוא רב איתי ומקציב לי קיצבה כי הוא משלם כדבריו ) אני בחורה לרגית בת 29 ולא קמצנית , אני בעלת אמצעים ומרוויחה טוב תודה לאל ויש לי אפילו דירה ונמאס לי לחיות בדוחק ועל כל קניה שעולה על 500 ש"ח לנמק ולהסביר. חוץ מריבים אלו אני מתה עליו (הבעיה שהריבים האלו הרסנים ברגע שהם מתחילים וגורמים לי להרבה כאב ותסכול שבא לי להיפרד )

זה לא נשמע לי כמו קמצנות, אלא משהו הרבה יותר מדאיג

קמצנות היא אכן תכונה לא נעימה. אלא שלדעתי, מי שמבזבז על עצמו איננו קמצן! מה שנשמע לי זה שהבחור לא מוכן להשקיע כסף בזוגיות שלכם. וזה הרבה הרבה יותר גרוע. כי כסף הוא לא כסף - אל אגם סמל לנתינה, מחוייבות, דאגה. אני שואל את עצמי האם יש את כל אלו בקשר שלכם: - האם הוא מקדיש לך זמן, כשאת זקוקה לכך, וגם כשלא, על חשבון זמנו הפרטי ותחביביו? - האם הוא דואג לך כשאת במצוקה? - האם הוא מקשיב לך, עוזר לך, מעודד אותך? אם על כל אלו ענית "כן", אולי הבעיה היא רק כספית. אבל אם לא, יש לך בעיה גדולה בהרבה. מריוס

זה כל כך נחמד שאתם פה ועניתם לי

בפירוש לבחור יש צדדים חיוביים וחיוביים פחות.כמו לכל זוג אחרי תקופת החיזור יש עליות וירידות אבל אצלנו בפירוש כל ענין הריבים והויכוחים נעים על עניין הכסף.בגדול הבחור אוהב ויודע להעניק ולפנק- אבל לעיתים ענין הכסף כבר נכנס לעניין של אגו ו" מילה " והוא פשוט נאטם ולא מוכן לשמוע דבר. אני אוהבת אותה אבל אני אהבה זה לא הכל- ובפירוש לא מעונינת לסבול ולבזבז כוחות מיותרים על ויכוחים .איפה שאני טועה אני יודעת להודות ומרכינה את הראש ומוותרת אבל אצלו זה אחרת ומכאיב לי. בטיפול זוגי היינו ואין לי כוחות להיכנס שוב האם אפשר לפתור את הבעיה בינינו בלי לערב גורם זר ?

כן, אבל זה מאוד לא קל

הדרך היא שאת תחליטי מה הגבולות שלך מבחינה עניינית, ותעמדי עליהם בצורה עקבית, אסרטיבית ולא מבקרת. בשביל זה את צריכה לחשוב טוב טוב על מה את עומדת, ולא לעמוד על שטויות; את צריכה יכולת הכלה גדולה כשהוא מתנגד. זה קצת שם אותך בתפקיד המטפלת (ועוד בגישה ההתנהגותית ;-)) כאמור, זה לא פשוט. השאלה היא האם הוא שווה את זה. אם כן, ואם את מרגישה מסוגלת, אז קדימה. מריוס

תשבי ותדברי איתו.

אבל לפני כן תביני שיש הבדל בין גבר לאישה בראיית הדברים האלו.אשה עושה קניות לפעמים מתוך אמוציות - מתוך חשק ורגשות וגבר הוא הרבה יותר ריאלי וקצר בסבלנות. לכן כשמבינים שיש הבדלים בגישה צריך לראות איך כל אחד מתקרב קלות להבנה של האחר ומוצאים את דרך המלך. את יכולה להשיב אותו לשיחה ולהתחיל בטוב..ולא ב-"אמרתי לך" ועצבים וכו'.. לדוגמה: חשבתי על הנושא רבות והבנתי שאני יכולה ללמוד מדרך החשיבה שלך בתכנון קניות כמה דברים ואני שמחה שאתה כאן ומדי פעם מונע ממני לקנות ולחשוב שוב אם אנו צריכים את זה,אך יחד עם זאת אשמח אם גם אתה תבין אותי ותשחרר קצת לחץ ,נכון שאני לפעמים קונה מתוך רגש וחשק - אני אישה..ותחייכי חיוך אוהב וביישן,תבטיח לי רק שתחשוב על זה...תני לו בוסה ותפסיקי לחפור.משם תראי איך דברים יתגלגלו.

בתגובה

בפירוש לבחור יש צדדים חיוביים וחיוביים פחות.כמו לכל זוג אחרי תקופת החיזור יש עליות וירידות אבל אצלנו בפירוש כל ענין הריבים והויכוחים נעים על עניין הכסף.בגדול הבחור אוהב ויודע להעניק ולפנק- אבל לעיתים ענין הכסף כבר נכנס לעניין של אגו ו" מילה " והוא פשוט נאטם ולא מוכן לשמוע דבר. אני אוהבת אותה אבל אני אהבה זה לא הכל- ובפירוש לא מעונינת לסבול ולבזבז כוחות מיותרים על ויכוחים .איפה שאני טועה אני יודעת להודות ומרכינה את הראש ומוותרת אבל אצלו זה אחרת ומכאיב לי. בטיפול זוגי היינו ואין לי כוחות להיכנס שוב האם אפשר לפתור את הבעיה בינינו בלי לערב גורם זר ?

אולי בעיניו הוא לא קמצן ויש לו הסבר לדרך שלו..

לכן קודם כל צריך להקשיב ולהבין את הראש שלו בראיה שלו ולא מתוך ההשערות של משהו אחר.לחתוך תמיד אפשר..אבל יש בו תכונות טובות ויפות ..סימן שמאחורי ההתנהגות הזו יש איזשהו "סיפור".

במלוא הכבוד........

בת זוג היא לא מטפלת. ולא צריכה להיות מטפלת. להבין את הראש שלו? תמיד טוב להבין את הראש שלו אבל זה לא שייך לטעמי לעניין. אם יש בעיה, אם יש אחד שעובד ואחד שרואה את ייעודו בזוגיות לדאוג שהכסף יבוזבז עד הפרוטה האחרונה על שטויות זה עניין אחד. אם שני בני הזוג עובדים ומתפרנסים ואחד מחליט שהוא שווה יותר זה עניין אחר. ואין ספק ביעילותו של טיפול זוגי למגוון רחב מאד של עניינים אבל מכאן ועד להיות על תקן של מטפלת.......

אללה יוסטור ולהקתו ......

מעבר לעובדה שהוא קמצן הוא גם טפיל ..... מה זאת אומרת לא לשלם שכירות במקום שהוא גר ?? יש לו עבודה מכובדת והוא שומר את כל הכסף לעצמו ונותן לך לשאת בנטל לבד ?? יקירתי, חבל על הזמן. תברחי לאתמול כי זאת מחלה שלא עוברת וכל החיים שלך יהיו סיוט אחד גדול.... אלא אם כן תצליחי להיות כמוהו :(( ואני בספק. בהצלחה

לעניות דעתי

ואם הבנתי נכון אז אתם הולכים להתחתן ולחיות כזוג.אני במקומך הייתי קונה את מה שברצוני לקנות (במידה ויש לך אפשרות כזו).לגברים ממש לא מעניין לא מהרהיט ולא ממה שמסביב חוץ מאוכל ולאכול וכמובן סקס.אז יש אפשרות שאת אומרת לו שגם את שכר הדירה אתם צריכים לשלם במשותף ואת מה שתחסכי מהיתרה קני מה שמתחשק לך (גם זה בהנחה שאלו דברים שימושיים והכרחיים).

לעניות דעתך

"לגברים ממש לא מעניין לא מהרהיט ולא ממה שמסביב חוץ מאוכל ולאכול וכמובן סקס" מאיזה כוכב נפלת? מריוס

מה זה כאב ? :) אני מהכוכב הנכון.: אל תיקח את זה אישית.זה היה קצת בציניות אבל תסכים איתי שלרוב האישה מראה הרבה יותר עניין בכל הקשור לבית וסביבתו.

אני לא נעלב מכל שטות. אגב: גברים פחות מתעניינים בריהוט? אני ממש לא בטוח.

תעזבי אותו מהר

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר