אני לא יודע אם זה הפורום הנכון אבל....

אני צריך עצה קטנה בנושא זוגיות שנראית כבעייתית. אני במערכת יחסים עם גרושה+2. שנינו מאוד אוהבים ורוצים שהזוגיות תצליח. הבעיה היא האמונה הדתית. בת-זוגתי שומרת מצוות מתונה [שבת, נרות, קידוש] ואילו אני חילוני גמור. כמובן שהיא רוצה שילדיה יגדלו על ערכי הדת וישמרו שבת וכו'. אין לי כל כוונה לשנות או לגרום לשינוי באמונתה, אך מצד שני טוב לי גם כחילוני. מן הסתם מצב זה יגרום להתנגשויות בעתיד. יש לציין שסופ"ש השבוע הוא הזמן היחיד שיש לי לעיסוק בתחביב שלי שעיקרו עבודה מול מחשב, בנוסף אני מעשן. השאלה שלי אחרי כל הסיפור, האם יש מכם המכירים משפחות או זוגות במצב דומה החיים ביחד בשלום? איך הם הגיעו לעמק השווה? אשמח לקבל ולשמוע הצעות כי אנחנו באמת רוצים לחיות ביחד. אם תצטרכו פרטים נוספים פשוט תשאלו. תודה מראש!

לא בטוחה שאענה לך באופן משביע רצון, אבל............

יש לי נסיון במשפחה עם כגון זה וממה שראיתי במבחן הזמן אלוהים לוקח. בגדול. הבט, היה בזמנו רב חביב מאד, אורתודוקסי, שבימי עליונותו של הערוץ הראשון היתה לו פינה ביום שישי בערב, לפני החדשות, ושמו הרב אבידור הכהן. הוא סיפר שזוגתו חילונית למהדרין והוא לא מפריע לה לשמור על חילוניותה באדיקות והיא אינה מפריעה לו באדיקותו הדתית. כמוהו היתה סבתי ע"ה שלא הזיזה לה למשל טלויזיה פתוחה בשבת ובלבד שהדליקו אותה לפני כניסת השבת. היא לא צפתה אבל לא אכפת היה לה שאחרים צפו אם רצו. סבי ע"ה היה כזה גם. הוא כיבד את זכותו של כל אחד לאמונתו האישית. אבל אלה בבחינת היוצאים מן הכלל שמעידים על הכלל. כי הרוב מגיע בסופו של יום להתנגשות על עקרונות. יש לך כמה עניינים לחשוב עליהם לדעתי. האחד - בנותיה. היא רוצה שהן תגדלנה על ערכי הדת. ערכי הדת כפי שהם נלמדים כוללים עשייה ואורח חיים מסויים. וכשהן תרצינה שהבית יישמר על פי כללים אלה אתה עלול למצוא את עצמך בבעייה. השני - שיטת הסלמי. לא סתם קיים המונח "התחזקות" בהקשר לדת. במשפחתי היתה שומרת מצוות מתונה שהפכה להיות חרדית וסחפה אחריה את בן זוגה, כי לאורך זמן קשה מאד להיות חילוני גמור לצד דתייה. זה לא הויכוחים, זה אורח חיים. מה תעשה אם תרצה לצאת להיפגש עם חברים ביום שישי והיא לא תוכל מכיוון שהיא מנועה מלנסוע בשבת? מה תעשה אם תרצה לצאת לטיול של סופשבוע? כמה אתה מוכן לוותר למען שלום בית? אז כן, אני מכירה זוגות במצב דומה, בסופו של יום זה תלוי אישיות של הצדדים, והאופי בו מחליטים לתת לבית, וממה שאני מכירה, האופי נוטה לכיוון הדתי. וסתם הערה אישית. אני מחשיבה את עצמי לחילונית גמורה אבל גם אני אוהבת את השבת, מדליקה נרות ואוהבת את הקידוש וההבדלה כי הם מחזירים אותי לבית סבי. ואני חוגגת את החגים כהלכתם, וזה מרצוני החופשי. ברגע שמגיעה אלי בת משפחתי שהיא דתיה מאד כל חילוניותי מתעוררת ובועטת, מעין יצר "דווקאי". ומתוך אהבת החירות החילונית אני הייתי מציעה לך להציף את כל הקושיות הכרוכות בחיים משותפים לזוגתך כדי לראות האם ועד היכן מגעת הפשרה.

צהרא טבא

בבית הורי בילדותי אבי היה חילוני ואימי שומרת מסורת שבאה מבית מאוד אותודוקסי וחיו הם להם באושר רב והרבה אהבה לימים אימי לפחות בארץ החלה גם לנסוע בשבת למעט כשאמא היתה מגיעה לארץ ואז כל המשפחה מפאת כבוד הסבתא נהגנו כדרכה לדעתי כל עוד אתה לא כופה עליה את דרכך ואין היא כופה אליך את דרכה אתם יכולים לנהל מערכת זוגית לתפארת

תודה על תשובתך המפורטת והעניינית

הבה אוסיף כמה פרטים קטנים. בת זוגתי כל שנות חייה היית שומרת מצוות מתונה וכאשר אני אומר שומרת מצוות הכוונה לשבתות, חגי ישראל וזהו. ז"א, שנושא הלבוש הצנוע ושאר הדברים מעולם לא קויימו. לא שאני אומר שהיא מתלבשת חשוף, אך עפ"י צו האופנה. אני מאמין שאת ילדיה היא רוצה לגדל כפי שהיא גדלה, אם הם ירצו להתחזק עם הזמן זו תהיה זכותם ולא אמנע זאת בשום דרך. נכון, חלק מהבעיות הן מפגש עם חברים, סופ"שים לטייל ואורח החיים שאליו אני הורגלתי. אני מוכן לוותר על חלק מדברים אלו או לפחות למתן אותם רבות כדי לחיות עימה. בנוסף, העלתי את רעיון בכדי להקטין את ההפרעה של מעשי בשבת בכך שאעשה זאת רק בחדר העבודה שלי [מחשב, עידון טלוויזיה]. בגדול רציתי לדעת אם זה אפשרי.... ושמחתי לשמוע שאכן כך, אם כי זה מאוד תלוי בבני הזוג. אשמח לשמוע עוד דעות של אנשים שמגיעים מאותו מקום או שיודעים כדי שיוכלו לייעץ כיצד ניתן ליצור מקום טוב לחיות בו לכולם.

צהרא טבא

בבית הורי בילדותי אבי היה חילוני ואימי שומרת מסורת שבאה מבית מאוד אותודוקסי וחיו הם להם באושר רב והרבה אהבה לימים אימי לפחות בארץ החלה גם לנסוע בשבת למעט כשאמא היתה מגיעה לארץ ואז כל המשפחה מפאת כבוד הסבתא נהגנו כדרכה לדעתי כל עוד אתה לא כופה עליה את דרכך ואין היא כופה אליך את דרכה אתם יכולים לנהל מערכת זוגית לתפארת

מבחינתי זה יהיה המצב האולטמטיבי אם נוכל לחיות כך

למרות שכמו שכבר הבהרתי בתגובתי לפני כן שאני מוכן להקריב חלק מהדברים. תודה על התגובה

אל תקרא לזה להקריב

ראה מה יותר חשוב לך בסולם הערכים שלך כאדם כבוד הזולת הזוגיות ההתאמה לא צריך להקריב ולוותר זה לא קיים בזוגיות אמיתית צריל ללכת יד ביד ובשביל כשיש מכשול מותחים ידיים וכל אחד עובר את המכשול מצד אחר או שתיקח אותה שק קמח מעבר למכשול אל תעשה את חייך קשים שלבו את דרככם יחד זה ניתן בהצלחה רבה לך

אני צריך עצה קטנה בנושא זוגיות שנראית כבעייתית. אני במערכת יחסים עם גרושה+2. שנינו מאוד אוהבים ורוצים שהזוגיות תצליח. הבעיה היא האמונה הדתית. בת-זוגתי שומרת מצוות מתונה [שבת, נרות, קידוש] ואילו אני חילוני גמור. כמובן שהיא רוצה שילדיה יגדלו על ערכי הדת וישמרו שבת וכו'. אין לי כל כוונה לשנות או לגרום לשינוי באמונתה, אך מצד שני טוב לי גם כחילוני. מן הסתם מצב זה יגרום להתנגשויות בעתיד. יש לציין שסופ"ש השבוע הוא הזמן היחיד שיש לי לעיסוק בתחביב שלי שעיקרו עבודה מול מחשב, בנוסף אני מעשן. השאלה שלי אחרי כל הסיפור, האם יש מכם המכירים משפחות או זוגות במצב דומה החיים ביחד בשלום? איך הם הגיעו לעמק השווה? אשמח לקבל ולשמוע הצעות כי אנחנו באמת רוצים לחיות ביחד. אם תצטרכו פרטים נוספים פשוט תשאלו. תודה מראש!

זוג מעורב

סיכויי ההצלחה הם גבוהים כאשר האשה היא דתיה. לפי תיאורך היא דתייה לייט. אני חושב שהדת מוסיפה עומק לזוגיות, ע"פ הדת אשתך מקודשת לך , דהיינו אתה והיא חיים בבית מקדש. צריך להתפשר בנושא מאכלות (בית כשר) וכן בעניין חילול שבת.וכמובן בהילכות נידה. אם אתה אוהב את אשתך אני מאמין שהזוגיות שלכם תעלה מדרגה ברמה הרוחנית ותהיה השלכה גם על החלק הפיזי. בנוגע לחינוך יש לאפשר לילדים להכיר את שני העולמות ושיחליטו לבד כשיגדלו. לך על זה עם כבוד לאשה בד בבד עם שמירה על האני מאמין שלך ותבדוק שלא שוטפים לה את המוח. בהצלחה

לא בטוחה שאענה לך באופן משביע רצון, אבל............

יש לי נסיון במשפחה עם כגון זה וממה שראיתי במבחן הזמן אלוהים לוקח. בגדול. הבט, היה בזמנו רב חביב מאד, אורתודוקסי, שבימי עליונותו של הערוץ הראשון היתה לו פינה ביום שישי בערב, לפני החדשות, ושמו הרב אבידור הכהן. הוא סיפר שזוגתו חילונית למהדרין והוא לא מפריע לה לשמור על חילוניותה באדיקות והיא אינה מפריעה לו באדיקותו הדתית. כמוהו היתה סבתי ע"ה שלא הזיזה לה למשל טלויזיה פתוחה בשבת ובלבד שהדליקו אותה לפני כניסת השבת. היא לא צפתה אבל לא אכפת היה לה שאחרים צפו אם רצו. סבי ע"ה היה כזה גם. הוא כיבד את זכותו של כל אחד לאמונתו האישית. אבל אלה בבחינת היוצאים מן הכלל שמעידים על הכלל. כי הרוב מגיע בסופו של יום להתנגשות על עקרונות. יש לך כמה עניינים לחשוב עליהם לדעתי. האחד - בנותיה. היא רוצה שהן תגדלנה על ערכי הדת. ערכי הדת כפי שהם נלמדים כוללים עשייה ואורח חיים מסויים. וכשהן תרצינה שהבית יישמר על פי כללים אלה אתה עלול למצוא את עצמך בבעייה. השני - שיטת הסלמי. לא סתם קיים המונח "התחזקות" בהקשר לדת. במשפחתי היתה שומרת מצוות מתונה שהפכה להיות חרדית וסחפה אחריה את בן זוגה, כי לאורך זמן קשה מאד להיות חילוני גמור לצד דתייה. זה לא הויכוחים, זה אורח חיים. מה תעשה אם תרצה לצאת להיפגש עם חברים ביום שישי והיא לא תוכל מכיוון שהיא מנועה מלנסוע בשבת? מה תעשה אם תרצה לצאת לטיול של סופשבוע? כמה אתה מוכן לוותר למען שלום בית? אז כן, אני מכירה זוגות במצב דומה, בסופו של יום זה תלוי אישיות של הצדדים, והאופי בו מחליטים לתת לבית, וממה שאני מכירה, האופי נוטה לכיוון הדתי. וסתם הערה אישית. אני מחשיבה את עצמי לחילונית גמורה אבל גם אני אוהבת את השבת, מדליקה נרות ואוהבת את הקידוש וההבדלה כי הם מחזירים אותי לבית סבי. ואני חוגגת את החגים כהלכתם, וזה מרצוני החופשי. ברגע שמגיעה אלי בת משפחתי שהיא דתיה מאד כל חילוניותי מתעוררת ובועטת, מעין יצר "דווקאי". ומתוך אהבת החירות החילונית אני הייתי מציעה לך להציף את כל הקושיות הכרוכות בחיים משותפים לזוגתך כדי לראות האם ועד היכן מגעת הפשרה.

אני מכריה אותו ...

את הייצר "הדווקאי" הזה ..... לאחרונה הוא הולך וגובר ככל שמנסים להחדיר בי קצת דת

פלומה בלנקה ערב טוב

שחור ולבן

אני גרוש לאישה דתיה . אני חילוני גרושתי דתיה ההינו נשואים 11 שנים ורק בגלל שאני ויתרתי על חירותי, גרושתי במשך השנים הלכה והתחזקה בדת ולאט לאט קיבלה את הצבעה השחור [חרדי] אני לבן [חילוני] זה קשה וקשה מאוד. מישהו צריך לותר. חינוך הילדים ,הם לא יודעים לאיזה כיון ללכת אבא או אמא? הצבע השחור מנצח את הלבן זה לא שח מת אלה פת

פלומה בלנקה ערב טוב

פספסתי .. אז שיהיה בוקר טוב ..

יש לי תשובה בשבילך...

צירפתי קישור שיתן לך "פוש" לפה או לפה.. סמוך עלי וצפה עד הסוף. http://www.sodot.tv/site/ProDetile.asp?id=861&CategoryID=1&SubID=4&PageView=1#player

מכיר..

נשואים+ 4 ילדים עם כבוד הדדי..בשבת לא מעשן בבית , יורד לחצר מעשן תמיד בחצר.

כול הכבוד

לך , התשובה ישר לעיניין .
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר