קינאה מוגזמת

שלום אני במערכת יחסים כמעט 3 חודשים. יש בינינו אהבה חזקה ואנחנו גורמים אושר אחד לשניה ברוב הזמן. אבל יש בעיה אחת שמציקה לי עד כדי מחשבה לסיים את המערכת (בכאב רב). לאט לאט אני מגלה שהיא קנאית בצורה פנטית; כך למשל אם אני הולך איתה ברחוב ועוברת בחורה, גם אם לא הסתכלתי, היא אומרת למה אתה מסתכל עליה "היא עושה לך את זה"? או למשל לפני שבוע היינו במסיבה של חבר שלי שלא ראיתי 5 שנים ואחותו הקטנה (בת 22) חיבקה אותי. על הדבר הזה עברתי סרט חצי יום; "היא הייתה עם מיני ואתה העיניים שלך על הרגליים שלה" וכו' אני עובד במשרד והיום למשל (שזה כבר בלתי נסבל) דיברתי איתה הטל' ואז נכנסה אחת העובדות במשרד ואמרה(מתוך חיבה) "מה קורה חתיך" כשהיא שמעה את זה היא התחילה שוב "זה עושה לך את זה אההה" ..."אתה מרגיש בעננים שבחורה מדברת אליך ככה" לא הבנתי במה אני אשם שמישהי אמרה לי חתיך. חבל לי על הקשר הזה וחבל לי שהיא לא מבינה שאני רוצה רק אותה ואוהב אותה עד אין סוף ... למרות הכל אני שוקל לסיים את זה כי זה בלתי נסבל עבורי אבל אני חושש למא אני טועה מבקש את עצתכם חברי הפורום תודה מראש

תגובה

שלום, לדעתי נכון זה מוגזם..אבל האם ניסית לדבר איתה על זה? האם אמרת לה שזה מפריע לך? אם כן מה הייתה תגובתה?

קנאה זו רעה חולה

וקנאה מוגזמת הופכת כל קשר לבלתי נסבל וסופו של דבר שהיא מצמיתה כל אהבה, גם הגדולה ביותר. עצתי האישית לך היא לדבר איתה, אבל לא להסתפק בדיבורים כי זה לבד לא יעזור. אם הקשר חשוב לך ואת חושב עליכם ברצינות אני חושבת שאתה צריך להציע לה ללכת לייעוץ ואפילו ללכת יחד איתה.

חשובה לך האהבה?

אתה הראשון שלה? אולי עברה משבר עם חברה הקודם?ואולי זה ההשלכות.דבר שני תדבר איתה כל הזמן ותגיד לה כמה את חשובה לי וכו'.''גם ב3 חודשים.עדין יש קצת פחדים מה שניקרה עדין אין אמון מאה אחוז.עצה תהיה חכם.שאתה איתה.פחות תישמח לקבל מחמאות.ואם יגידו לך מישפטים שיעצבנו אותה.והיא לידך.אז תעיר בעדינות למחווה זו.זה לא בושה.וכך חברתך תירגע.עד שגם לה לא יהיה איכפת.וזה רק בהנחה שאתה אוהב אותה באמת!

להעיר למחמיאים..................

שמחמאות מפריעות? לא לשמוח לקבל מחמאות? עד שגם לה לא יהיה אכפת שהחבר שלה מקבל מחמאות? אני לא כל כך מבינה את הרעיון העומד מאחורי זה אבל............. מנסיוני בחיים בגלגול הזה בלבד למדתי דבר אחד. אי אפשר לקחת על עצמך בעיה של מישהו אחר, ולא משנה מידת האהבה כלפיו. הרי הגיוני יותר הוא שהיא תשמח ותתגאה בכך שהחבר מקבל מחמאות ומוערך ע"י אחרים. הגיוני הוא להנות מכך שהחבר מחוזר ולמרות הכל ראשו אינו מסתחרר ותשומת לבו המלאה והמוחלטת היא אליה................. אין אמון? משבר? אולי. עדיין זו בעיה שהיא צריכה להתמודד עמה ולפתור אותה ולא פותרים בעיה כזו באמצעות יצירת בעיות חדשות והעברת חוסר האמון או מה שלא יהיה למערכת יחסים חדשה.

קינאה מוגזמת

שלום אני במערכת יחסים כמעט 3 חודשים. יש בינינו אהבה חזקה ואנחנו גורמים אושר אחד לשניה ברוב הזמן. אבל יש בעיה אחת שמציקה לי עד כדי מחשבה לסיים את המערכת (בכאב רב). לאט לאט אני מגלה שהיא קנאית בצורה פנטית; כך למשל אם אני הולך איתה ברחוב ועוברת בחורה, גם אם לא הסתכלתי, היא אומרת למה אתה מסתכל עליה "היא עושה לך את זה"? או למשל לפני שבוע היינו במסיבה של חבר שלי שלא ראיתי 5 שנים ואחותו הקטנה (בת 22) חיבקה אותי. על הדבר הזה עברתי סרט חצי יום; "היא הייתה עם מיני ואתה העיניים שלך על הרגליים שלה" וכו' אני עובד במשרד והיום למשל (שזה כבר בלתי נסבל) דיברתי איתה הטל' ואז נכנסה אחת העובדות במשרד ואמרה(מתוך חיבה) "מה קורה חתיך" כשהיא שמעה את זה היא התחילה שוב "זה עושה לך את זה אההה" ..."אתה מרגיש בעננים שבחורה מדברת אליך ככה" לא הבנתי במה אני אשם שמישהי אמרה לי חתיך. חבל לי על הקשר הזה וחבל לי שהיא לא מבינה שאני רוצה רק אותה ואוהב אותה עד אין סוף ... למרות הכל אני שוקל לסיים את זה כי זה בלתי נסבל עבורי אבל אני חושש למא אני טועה מבקש את עצתכם חברי הפורום תודה מראש

הכונה

לא התכונתי שלא יאהב לקבל מחמאות .זה נחרד דוקה לקבל האדם ניבנה ממחמאות.אמרתי גם שאם הוא באמת אוהב אותה אז אם שישהיא אומרת לו היי חתיך או משהו כזה.וחברתו לידו או בטל'אז שיגיד לה ביצחוק או שתבין.אה סליחה אני מבקש רק לחברה שלי מותר ליקרוא לי ככה.אני ניתקלתי בבעיה כזו.וברגע שהבחורה תיראה כך .יהיה לה כבר אימון בו מספיק שזה כבר לא יפריע לה.במידה ומחמאות מעין אלה יגיעו מידי פעם.וגם 3 חודשים זה מעט.בישביל ליצור אימון מוחלט.ולהסיק מסקנות לגבי קשר זה.

טוב.................

כנראה שלגיל ולאופי יש השפעה הרבה יותר גדולה מכפי שאנו נוטים לייחס......... לי אישית קשה עם הדבר הזה מכיוון שקינאה, לדעתי האישית בלבד, קשורה לחוסר בטחון עצמי. אמון צריך להיות מובנה בתוך קשר מתחילתו וכל עוד הוא לא נתן לה סיבה לחוסר אמון כל ההתעסקות הזו אמורה להיות מיותרת. בן זוגי מוחמא, אני מוחמאת, ולאף אחד מאתנו אין ולא היתה בעיה עם זה מעולם. אני נהנית ממחמאות וכך גם הוא, ושנינו נהנים כשהאחר מוחמא. וסצינות קינאה אינן נעלמות כשבעיה נקודתית נפתרת. כי מחר תיווצרנה סצינות חדשות על דברים אחרים. ולכן אני חושבת שבעיה של קנאה היא בעיה, בלי קשר לסיבות שנמצאות כדי להוציא אותה לאור, ולכן היא דורשת טיפול.

קינאה?

ממש לא מראה.על חוסר ביטחון. אין קשר ביכלל.יש בת/בן רגישים יותר שכן איכפת מימצבים כאלה.ולא כולם ישר על ההתחלת הקשר יש בינהם מאה אחוז אימון מוחלט.אם לכם זה לא מפריעה אחלה כמו שאומרים זוג אידיאלי.אבל לא בהכרח כל זוג.ולא בכל מיקרה זה תמיד טוב.מיזה מימחמאות מעין אלו.אחכ.באים גם הבגידות.לכן בחור/ה חכמים. צריכים לדעת מה מענין אותם ביותר.ואת מה צריך לטפח יותר בזוגיותם.ולביי יעוץ.נישמע הגיוני.למרות שלפי דעתי זה מוקדם.ואם הבחור חכם.ורוצה אותה יכול להרגיע אותה לבד.

קנאה זו רעה חולה

וקנאה מוגזמת הופכת כל קשר לבלתי נסבל וסופו של דבר שהיא מצמיתה כל אהבה, גם הגדולה ביותר. עצתי האישית לך היא לדבר איתה, אבל לא להסתפק בדיבורים כי זה לבד לא יעזור. אם הקשר חשוב לך ואת חושב עליכם ברצינות אני חושבת שאתה צריך להציע לה ללכת לייעוץ ואפילו ללכת יחד איתה.

בהמשך לדברייך אלה...

מעבר לייעוץ,זה נשמע לי יותר כמו אובססיה. לא סתם קינאה. קינאה ברמה מסויימת ונשלטת יש אצל מרביתנו. אבל מהתיאור שלו זה נשמע כמו קנאה אובססיבית,סוג של OCD ולכך יש היום פתרונות בפסיכיאטריה. ולא,זה לא אומר שהיא פסיכית.רק שיש לה בעיה והיא צריכה לטפל בה כי אחרת הקשר ייהרס בשלב זה או אחר.

קינאה?

ממש לא מראה.על חוסר ביטחון. אין קשר ביכלל.יש בת/בן רגישים יותר שכן איכפת מימצבים כאלה.ולא כולם ישר על ההתחלת הקשר יש בינהם מאה אחוז אימון מוחלט.אם לכם זה לא מפריעה אחלה כמו שאומרים זוג אידיאלי.אבל לא בהכרח כל זוג.ולא בכל מיקרה זה תמיד טוב.מיזה מימחמאות מעין אלו.אחכ.באים גם הבגידות.לכן בחור/ה חכמים. צריכים לדעת מה מענין אותם ביותר.ואת מה צריך לטפח יותר בזוגיותם.ולביי יעוץ.נישמע הגיוני.למרות שלפי דעתי זה מוקדם.ואם הבחור חכם.ורוצה אותה יכול להרגיע אותה לבד.

קינאה!

יש 2 סוגי קינאה.א.קינאה הורגת.ב.קינאה בונה.מה שניקרא קינאת סופרים תרבה חוכמה.הבחורה לא מקנה בחבר עצמו.היא מקנה שהוא מדבר עם בנות במחמאות וכו.תאמיני לי הבחורה עברה משבר בזוגיות הקודמת.בגידה או משהו.או אולי משהו במישפחה.קינאה כזו לא צצה סתם.כן וזה עדין לא קינאה הורגת.אני אנגן שוב.הם בס.ה. רק 3 חודשים.ואם יש אהבה בינהם זה מיותר לפרק.שיבדוק מה מקור הקינאה שיבהיר לה עד שתבין שהוא רק שלה.ואני מקווה שיסתדרו.עוד דבר .בני כמה הם? חשוב לדעת.אולי הבחור בשלבי סטוצים בילבד.שלא מפריע לו לחתוך את הקשר למרות אהבתם

קינאה מוגזמת

תגובה לאלדד

היי, אם הבחורה מקנאה יכולות להיות שתי סיבות: א. היא לא מרגישה מספיק אהבה מצידך, אתה צריך יותר להראות לה את אהבתך. ב. היא מפחדת שתעזוב אותה. לי יש חבר וגם אני אומרת לו לפעמים כשהוא מסתכל על בחורות ובאמת זה מרגיז אותו. אתה צריך לדבר איתה על העניין, אנחנו דיברנו על זה וכל פעם מחדש הוא אומר לי שהוא אוהב אותי ורוצה רק אותי ועדיין אני מקנאה.... אתה צודק ברגע שזה ממש מפריע לך בחיים אתה צריך לחתוך ולמצוא בחורה פחות אובססיבית.

קינאה כזאת זה כבר מוגזם

יש הבדיל בין לשאול מתוך התעניינות אישית,לבין לחפור ולקדוח... אתם סך הכל כמה חודשים יחד וכבר יש לה התקפי קינאה כאלה? הייתי נוטה במקרה הזה להיות מציאותית ולומר לך שזה יחמיר... כל קנאה שעוברת את גבול הטעם הטוב הורסת את האהבה הכי גדולה שיכולה להיות... בסוף ימאס לך ותזרוק אותה. אם הקשר באמת חשוב לך,תפוס אותה לשיחה,מקווה שזה יועיל לשניכם

כתוב כך

ישנה אימרה "הקנאה והתאוה והכבוד מוציאין את האדם מו העולם" אתה צריך להיזהר ולבדוק טוב טוב האם זה לא מוגזם לפי מה שאתה כותבב יש מקום גדול לחשוש

קינאה?

אז זהו..............

שקנאה מרמה מסויימת מאד מעידה על חוסר בטחון. וממחמאות לא מתחילות בגידות. לא כל מי שמוחמא בוגד ולא כל מי שמחמיא מעוניין לסחוף את המוחמא לבגידה. צאו מהסרט הזה. אנשים בוגרים נמצאים במעגלים מורכבים. חברים, עבודה, לימודים, משפחה, ספורט וכושר, חוגי פנאי - לא בכל אלה הם יחד ומכירים מגוון אנשים מכל מעגל ויוצרים חברויות והכרויות ולעתים בנפרד מבן/בת הזוג ובונים כל אחד לעצמו את עולמו שהוא לעתים נפרד מעולמם המשותף וזה נפלא בעיני. לי אישית הדבר הגרוע ביותר הוא היבלעות האחד בתוך האחר. בחור ובחורה חכמים צריכים להיות בטוחים בעצמם קודם כל ולדעת מה הם מכניסים לקשר ומה הם מקבלים ממנו. וכשמכניסים קנאה אובססיבית לקשר מקבלים בן/בת זוג עם רגליים קרות מאד. בן הזוג אינו מטפל. הוא לא צריך לעשות עבודה של מטפל. הוא צריך להיות בן זוג, ולפי התיאור הוא בן זוג אוהב וחם. ואם זה לא מספיק הרי שיש בעיה, אבל אני לא בטוחה שהיא שלו, אלא אם הוא באמת פלרטטן רציני ובלתי נלאה. ולכן הצעתי ייעוץ משותף.

נכון

לא אמרתי שכל מחמאה מביאה לבגידה.ואני מאמין שאת יודעת איי אלו מחמאות שיכולות כן להביא לבגידה.ולצערנו ממחמאות כאלה כן מידרדרים לבגידה.לא בהכרח.אבל מצוי בהחלט.ואל תהי נעולה שאין דבר כזה.אני לא אומר שאי אפשר להיות בחברה וכו. זה כיף והכרחי גם אבל חשוב שמירת דיסטנט. אני למשל נשוי באושר ב.ה.יש לנו פול חברה.ותמיד בעיניני חברה.אישתי ואני מאוד גובלים בדיסטנט.מילות אהבה חתיך /ה וכאלה רק ביננו לא לידידים/ות הכבוד ביננו והאימון מעל לכול
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר