אחי.....

כתבו פה.....

תציע/תדרוש/תאיים  בגט....

ואולי זה ייתן את השוס...שהזוגה שלך צריכה להתניע מחדש...

לא מתאים לכל אחד...

השאלה מה באמת אתה עושה ומה אתה רוצה שיקרה....

דיברתם  ?

אחרי עשרים שנים או שלושים צריכים להכניס גיוון לחיי הנישואין (אילו הייתה ביניכם הערכה ופירגון),לא היית צריך להכניס אהבה כזו ללא הסכמה מבת הזוג ובסתר.

חשוב מאוד להיפתח ולשתף את בת הזוג או בן הזוג בתסכולים ,זה נותן לך אפשרויות שלא חשבת עליהם אפילו בחלומות..:))

צריך לעבוד על זה..מנסיון :)

בלה.....

כל הזמן.....מניסיון...מניסיון...מניסיון..

אם זה כל כך טוב....ואת בעלת חסד ידועה פה...

אז אולי סוף כל סוף נזכה לטעום מהניסיון המדובר  ?

תזרקי כמה פירורים לצעירים....

את הרי לא חוששת..

emo_04.pngemo_05.png

ומציע שתפתחי פוסט.....כמו אלה...

"הניסיון הנשי שלי.."

"מיומנה של אישה שעברה כמה וכמה בחיים.."

"לידיעת הגברים : הסודות השמורים של נשים"..

הבנת...

ילה...

חחח

אני מציעה שתתאפס על עצמך!

כל אחד לומד מנסיון שלו עצמו.

אני לבטח לא גיליתי את אמריקה.להגיע לקירבה /אינטימיות עם בן/ת זוג לאחר הרבה שנים של יחד בהכל ,לשתף בתסכול כזה או אחר ולא להתקל בהתנגדות אלא ברצון לרצות את הצד השני זו לא תורה מסיני.

להעריך את כל מה שעושה כל אחד בתוך הזוגיות כחבר,כהורה,כשותף להכל בטוב וברע.

ועדיין להרגיש שהבעל חושק באשתו באותו אופן - על זה אין לי תשובה.רק הדת מעמיקה את ההבנה.

הכל היה בעברית 'סבירה'....ודי קל להסכים.....

רק  5  המילים האחרונות  דורשות הסבר...

למה הכוונה  ?

יקירתי 

אני התאום הזכרי שלך נשוי 20 שנה ורק עובד ובא הבית ועוזר הרבה בבית ואין שום הערכה ותמיד פרצוף חמוץ בגלל זה התחלתי לחפש בפורומים משהו מעבר אולי איזה אהבה חדשה בלי לפרק מסגרת בינתיים לא מצליח אבל מנסה  וכן תמצאי לך משהו שלך חוג ספורט או משהו זה מכניס אדרנלין שעושה מצב רוח.

ובכן, כמה דברים באמת שוליים ולא ממש נחשבים.

אם אתה נשוי - אתה שותף ולא "עוזר".

אם אתה שותף - על מה אתה רוצה הערכה? על כך שאתה עושה למען שלך?

אם אתה מחפש הערכה - האם אתה גם יודע להביע הערכה לשותפה שלך?

אם אתה "רק עובד" - איך תרצה הערכה אם אינך פותח את עצמך לעוד מעבר לעבודה?

אם אתה פותח עצמך לאהבה חדשה - מדוע שלא תשקיע קמצוץ מהאנרגיה הזו באהבה הישנה?

יקירי,

כל עוד לא תשנה את גישתך תמשיך לקבל פרצוף חמוץ.

כל עוד לא תבין שמי ש"רק עובד", בא הביתה ו"עוזר הרבה בבית" ומצפה להערכה ולא מבין שהפרצוף החמוץ שאתה מקבל נובע מהגישה הזו שלך שמגיע לך פרס ישראל על עשיית המובן מאליו במסגרת של משפחה וזוגיות, כל עוד תמשיך לחשוב שכשאתה משקיע בחומר אתה פטור מלהשקיע ברוח - תמשיך לקבל פרצוף חמוץ.

במקום לשלוח את זוגתך לחפש משהו "שלה" שיכניס לה אדרנלין ויעשה לה מצב רוח אני מציעה לך לחפש עם זוגתך משהו משותף שיכניס לשניכם אדרנלין ויעשה לשניכם מצב רוח.

אתה בכיוון הלא נכון ועל המסלול המהיר להתרסקות, אבל כמו בנג'י - יש כאלה שזה מה שעושה להם את זה, לראות מתי ואם בכלל יוכלו לעצור.......

אלה ישנן הרבה נשים חמוצות שרואות את החצי כוס הריקה בלי שום קשר (וכאלה שאי אפשר אפילו לרצות אותן)..

לפעמים הן צריכות לקבל איזשהי הארה ואו הבנה שלא הכל מובן מאליו.

נכון שהוא מרגיש שהוא ״מקריב״ ,אבל התחושה הזו יכולה לנבוע רק כשהצד השני באמת חמוץ ולא מעריך.

אז לא יודעת מה עם הצד השני אבל יש להם הרבה על מה לעבוד.

אני נמנית עם הנשים הפסימיות שרואות באופן תמידי את חצי הכוס הריקה ואי אפשר לרצות אותי בשום צורה ודרך emo_07.png, ועדיין אני אכסח את בן זוגי אם הוא "יעזור" כי הוא לא עוזר - הוא שותף, ואם הוא חושב שהוא עוזר ומרגיש מלאכי בשל כך אני מייד אעזור לו לרדת מהענן שעליו הוא מתיישב ומרגיש עליון ומקופח בשל הפרצוף החמוץ שהוא מקבל רק בשל המחשבה שלו שהוא "עוזר".

כל אחד "מקריב" בזוגיות, קוראים לזה "פשרה". ואחרי 20 שנה נכנסים למעין שיגרה וכמו שחלב מחמיץ אחרי כמה ימים במקרר כך עובדת השיגרה - מחמיצה. אז במקום להרגיש קורבן - קומה התנערה עם חילך ו.........כמו שאמר פלאטו הגדול: אל תשאל מה המדינה עושה למענך - תשאל מה אתה עשית בשביל מדינה.......

חחחח

אבל מה עם מילה טובה?

חיבוק או אפילו משהו בלי מילים...

אני כזו רוחנית :))

הכל היה בעברית 'סבירה'....ודי קל להסכים.....

רק  5  המילים האחרונות  דורשות הסבר...

למה הכוונה  ?

היי D חחח

קיבלת שני כוכבים !

מכירה את האישה שאמרה לבן זוגה: אתה אף פעם לא אומר לי מילה חמה.......

אז הוא אמר לה.......... שתישרפי.......

גמני רוחנית ולכן אני חייבת מזגן ואוהבת חורף.........

חחחחח אני לעומתך חמימה מתה על קיץ :)

זה אומר ״להישרף״ ? חחח

אמרתי בפירוש שאני פסימית שאי אפשר לרצותה בשום דבר ועניין........... emo_15.png

שלום מזל,

אין מה לכעוס כלל עליך, את מתארת מצב מאוד מתסכל בו נשארו בקשר המשפחתי והזוגי רק את המטלות, המחויבויות והעבודות האינסופיות. אם רק אלה קיימים בקשר המשפחתי והזוגי, התסכול ילך ויתגבר. 

על מנת לחוש מלאה ובעלת כוחות לעשות את כל העבודות הללו, חשוב שתחושי שיש משמעות מעבר לכל המטלות האלה. מה שחסר לך זה קשר אמיתי בו ניתן למצוא אהבה, עזרה, שיתוף פעולה והערכה.

חשוב ללפנות למטפל משפחתי זוגי מוסמך על מנת למצוא משמעות מחודשת בתוך הקשר הזוגי והמשפחתי. מצרפת לך כתובת אתר לטיפול זוגי ומשפחתי ובו תוכלי למצוא מטפל זוגי מומסך באיזור מגוריך:

http://www.mishpaha.org.il/

בברכה,

אריאל שער מנדל, רכזת הסברה.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר