החבר שפוי?!!

* לפני הכל, פרסמתי את אותה הודעה זו בפורומים אחרים, אז אם מישהו נתקל בה פה שוב, נא להתעלם, ואילו שלא, אשמח גם מצידכם לדעת את תגובתכם בנושא הזה שמשום מה מוציא אותי 'טמבלית' כאשר כולם מסכימים עם החבר...עד פה ההבהרה.. לעניין עצמו: אז ככה: יש לי מספר שאלות... אז בקצרה שתי שאלות ברשותכם: 1. מה אתם אומרים על גבר שמתכנן לקנות ספר שמדריך איך להיות הורה ואיך לחנך טוב ברגע שהאישה/החברה נקלטת להיריון? שמעתם על זה פעם במקרה על גבר שקונה ספר הדרכה איך לחנך ילדים ואיך לגדל תינוקות? 2. עוד שאלה קצת מוזרה, מה הייתם אומרים אם חבר/חברה (במקרה שלי - חבר) שלכם בא ואומר/ת ככה: ``לדעתי צריך לעשות חוק של מי רשאי להיות הורה``? אני שואלת את השאלות האלה מפנה שהחבר שלי ``קצת`` מתחרפן לי ורציתי לקבל דעות על המקרה הזה... לגבי שאלה ראשונה, שאלתי אותו למה הוא חושב/צריך לקנות ספר כזה, הוא ענה לי: ``למה שאנשים יקנו ספר תיאוריה וילמדו כדי לנהוג? אז אני גם את הקטע של הורות, רוצה ללמוד ולהתעמק ולהיות מוכן``. לגבי השאלה השנייה הוא ענה כאשר שאלתי אותו, למה לדעתו צריך רישיון להיות הורה?.. ככה: ``היום בגלל שיש חוק יסוד של זכות האדם, אז בני האדם מרשים לעצמם לזלזל בזכות הזה ומולידים ילדים רק בשביל לנטוש ובשביל להכותם ולהתעלל, אז לדעתי צריך שיהיה חוק כזה שיחייב את כל מי שרוצה להיות הורה לעבור בדיקה מעמיקה ואז בכך לאפשר לו להיות הורה`` אני הגבתי לדברים הנ``ל לא מי יודע מה, פעם ראשונה אני שומעת הצעה כזו, ובכלל, דעה של מישהו...אני לא יודעת איך לאכול את זה האמת. מה אתם הייתם אומרים לבן אדם כזה? פשוט החוק היסוד הזה שנקרא (המצווה): ``פרו ורבו ומלאו את הארץ ככוכבי השמיים`` גרם לי לשנוא אותו באותו רגע שהתווכח איתי על הנושא הזה של הורות. כל כך הרבה אנשים וכל כך הרבה צרות יש בגלל החוק יסוד הזה... הוא מצידו אמר לי את זה נחרצות: ``אם יהיה חוק שיהיה נוקשה לאנשים בעולם התעללות וכל מה שיש על הורים לא טובים אפשר היה להימנע``... אני התווכחתי איתו על שזה לא בסדר שחושב ככה אבל הוא היה בשלו.... סליחה על האורך, פשוט חשוב לי שתבינו אותי טוב טוב... כל טוב

לא מבינה איפה הבעיה ?!

אלא אם כן גם אני נכנסת לקטגוריה של לא שפוייה בעיני , זה אדיר שהוא רוצה ללמד ולדעת כמה שיותר בכדי לא לעשות טעויות עם הילד שלו (למרות שלעולם לא ניתן להיות חפים לגמרי מטעויות). לגבי החוק, אני מסכימה איתו במידה מסויימת למרות שזה נשמע נוקשה. יש אנשים שלא ראויים לגדל ילדים. הם עושים להם כאלו נזקים נפשיים, שאחר כך הם הופכים להיות לא שפויים ויוצאים להוציא זאת החוצה .. לעולם. על הילדים שלהם, על נשים שלהם ועל חפים מפשע.

יש צדק מסוים בדבריו יש הרבה מאד ילדים..

בסיכון ועם חיים קשים. הייתי אומר שזה היה חכם עם הורים היו עוברים קורס הורות לפני הבאת הילדים. תראי באתר הידברות הרצאות של נחום דיאמנט ותביני הרבה דברים.

הרבה רעיונות טובים

1-ספר שמדריך איך להיות הורה שונה ממדריך איך לחנך טוב . הראשון,אמור ללמד גבר איך לספק את הצרכים הביולוגים הנחוצים בו בזמן "לחנך" זה סיפור מאוד מורכב... תלוי בנורמה חברתית או דת, בה חיים . לחנך ילדים זה לא דומה ללמד מטמטיקה. תורת המטמטיקה היא בסין או באפריקה אותה תורה.

כן הוא שפוי!

אולי לך זה נשמע "לא נורמלי" אבל להביא ילדים לעולם זה הדבר הכי קל - לגדל אותם זה מאוד קשה. היום המון זוגות צעירים שמתכוונים להביא ילד לעולם קונים ספרים ומנסים ללמוד על גידול ילדים זה ממש לא פשע. מתוך נסיון לכל גיל יש את הבעיות שלו ולכן טוב להיעזר. נכון שאין אפשרות לחוקק חוק נגד הבאת ילדים לעולם, לצערי הרב יש הרבה מאוד הורים שפשוט לא היו צריכים להביא ילדים ולאמלל אותם נכון?

קראי מה שאחד בשם מוטי חברותי כותב

בכל הפורומים ואז תביני כי בהחלט יש לסרס אנשים מסוגו על מנת שלא יקום להם המשך בצלמם ודמותם אז תביני כי הורות אינה דבר מובן מעליו... לאיזה דור המשך אפשר לצפות מאחד שכמותו? לו מוטי היה לומד להיות הורה או לחילופין הייתה שיטה למנוע ממנו להביא ילדים לעולם, העולם היה טוב יותר חברך צודק. נקודה

הלואי על כל הגברים

חמודה יש בעל לענין הוא מבין מזה להביא ילדים זה לא דברים של מה בכך זה דורש המון ואני מציע לך לשתף איתו פעולה ולא לפספס את זה יש לך מושג מזה לחנך ילד הלואי והספרים האלה יענינו את בעלי ..הלואי על בעלי..

הובנת טוב טוב ולכן

במלוא הרצינות והכבוד יש לך חבר עם ראש טוב מאד על הכתפיים. הורות זה נושא כבד מאד והיחיד שלא נלמד. לגדל ילד זה הפרוייקט החשוב ביותר שיש בחיים. וקלות הראש והדעת בה לוקחים את הנושא הזה מובילה להרבה מאד צרות, להרבה מאד התעללויות בילדים, להרבה מאד ילדים נטושים. "פרו ורבו ומלאו את הארץ" חשוב מאד אבל לא פחות חשוב זו איכותם של הממלאים את הארץ וזו נקבעת ע"י המגדלים אותם, כלומר הורים. והורות צריכה להיות טובה במידת היכולת. מה שקוראים "הורות מספיק טובה", וכזו צריכה להילמד בצד האינסטינקטים שיש לכל אחד ואחת. ילדים הם העתיד, הם הבסיס, הם התקווה ואם אנחנו מרשים לעצמנו לפשל ולחפף בהם אנחנו יורים בעצמנו. ולכן החבר שלך נשמע מאד רציני, מאד אכפתי, מאד מחושב, ואני לו הייתי במקומך לא הייתי רבה אתו אלא מקשיבה היטב לדעותיו ומנסה להבין אותו היטב כי יש הרבה מאד הגיון בדבריו, לטעמי.

הלואי על כל הגברים

חמודה יש בעל לענין הוא מבין מזה להביא ילדים זה לא דברים של מה בכך זה דורש המון ואני מציע לך לשתף איתו פעולה ולא לפספס את זה יש לך מושג מזה לחנך ילד הלואי והספרים האלה יענינו את בעלי ..הלואי על בעלי..

תודה לכם, כולם פה אחד מסכימים איתו

לא משנה באיזה פורום אני שואלת... תודה שהבהרתם לי את הנקודות החשובות שבנידון...

הובנת טוב טוב ולכן

במלוא הרצינות והכבוד יש לך חבר עם ראש טוב מאד על הכתפיים. הורות זה נושא כבד מאד והיחיד שלא נלמד. לגדל ילד זה הפרוייקט החשוב ביותר שיש בחיים. וקלות הראש והדעת בה לוקחים את הנושא הזה מובילה להרבה מאד צרות, להרבה מאד התעללויות בילדים, להרבה מאד ילדים נטושים. "פרו ורבו ומלאו את הארץ" חשוב מאד אבל לא פחות חשוב זו איכותם של הממלאים את הארץ וזו נקבעת ע"י המגדלים אותם, כלומר הורים. והורות צריכה להיות טובה במידת היכולת. מה שקוראים "הורות מספיק טובה", וכזו צריכה להילמד בצד האינסטינקטים שיש לכל אחד ואחת. ילדים הם העתיד, הם הבסיס, הם התקווה ואם אנחנו מרשים לעצמנו לפשל ולחפף בהם אנחנו יורים בעצמנו. ולכן החבר שלך נשמע מאד רציני, מאד אכפתי, מאד מחושב, ואני לו הייתי במקומך לא הייתי רבה אתו אלא מקשיבה היטב לדעותיו ומנסה להבין אותו היטב כי יש הרבה מאד הגיון בדבריו, לטעמי.

ענית יפה,התנסחות מצויינת,

בהתרשמות שטחית,הזוג הזה נראה כמו מפגש תרבויות שאינו מנבא טובות בלשון המעטה. דומה שחסר מאד לצעירים היום יותר מבעבר,זאת הדרכה א. לבחירת בן/בת זוג לחיים ב. הדרכה לזוגיות על מלוא משמעויותיה. ג.הדרכה להתנהלות כלכלית רציונאלית. כל אלה לא נלמדים באופן שיטתי והבורות חוגגת כל אחד/אחת מאמץ מה שקלט בבית הוריו או מסביבתו והתוצאה היא הרת אסון ברמה האישית: ריבוי גרושין, אמהות חד הוריות שננטשו לאחר שהתעברו,לחץ כלכלי בגלל קפיצה מעבר ליכולת,הסתבכויות מיותרות כלכליות או בפלירטים חולפים כך שגם רבים שאינם מגיעים להליך הפורמלי של גירושין חיים בלחץ ו/או בסבל. חומר למחשבה.

בשורה תחתונה מה אתה רוצה למסור???

החבר שפוי?!!

* לפני הכל, פרסמתי את אותה הודעה זו בפורומים אחרים, אז אם מישהו נתקל בה פה שוב, נא להתעלם, ואילו שלא, אשמח גם מצידכם לדעת את תגובתכם בנושא הזה שמשום מה מוציא אותי 'טמבלית' כאשר כולם מסכימים עם החבר...עד פה ההבהרה.. לעניין עצמו: אז ככה: יש לי מספר שאלות... אז בקצרה שתי שאלות ברשותכם: 1. מה אתם אומרים על גבר שמתכנן לקנות ספר שמדריך איך להיות הורה ואיך לחנך טוב ברגע שהאישה/החברה נקלטת להיריון? שמעתם על זה פעם במקרה על גבר שקונה ספר הדרכה איך לחנך ילדים ואיך לגדל תינוקות? 2. עוד שאלה קצת מוזרה, מה הייתם אומרים אם חבר/חברה (במקרה שלי - חבר) שלכם בא ואומר/ת ככה: ``לדעתי צריך לעשות חוק של מי רשאי להיות הורה``? אני שואלת את השאלות האלה מפנה שהחבר שלי ``קצת`` מתחרפן לי ורציתי לקבל דעות על המקרה הזה... לגבי שאלה ראשונה, שאלתי אותו למה הוא חושב/צריך לקנות ספר כזה, הוא ענה לי: ``למה שאנשים יקנו ספר תיאוריה וילמדו כדי לנהוג? אז אני גם את הקטע של הורות, רוצה ללמוד ולהתעמק ולהיות מוכן``. לגבי השאלה השנייה הוא ענה כאשר שאלתי אותו, למה לדעתו צריך רישיון להיות הורה?.. ככה: ``היום בגלל שיש חוק יסוד של זכות האדם, אז בני האדם מרשים לעצמם לזלזל בזכות הזה ומולידים ילדים רק בשביל לנטוש ובשביל להכותם ולהתעלל, אז לדעתי צריך שיהיה חוק כזה שיחייב את כל מי שרוצה להיות הורה לעבור בדיקה מעמיקה ואז בכך לאפשר לו להיות הורה`` אני הגבתי לדברים הנ``ל לא מי יודע מה, פעם ראשונה אני שומעת הצעה כזו, ובכלל, דעה של מישהו...אני לא יודעת איך לאכול את זה האמת. מה אתם הייתם אומרים לבן אדם כזה? פשוט החוק היסוד הזה שנקרא (המצווה): ``פרו ורבו ומלאו את הארץ ככוכבי השמיים`` גרם לי לשנוא אותו באותו רגע שהתווכח איתי על הנושא הזה של הורות. כל כך הרבה אנשים וכל כך הרבה צרות יש בגלל החוק יסוד הזה... הוא מצידו אמר לי את זה נחרצות: ``אם יהיה חוק שיהיה נוקשה לאנשים בעולם התעללות וכל מה שיש על הורים לא טובים אפשר היה להימנע``... אני התווכחתי איתו על שזה לא בסדר שחושב ככה אבל הוא היה בשלו.... סליחה על האורך, פשוט חשוב לי שתבינו אותי טוב טוב... כל טוב

-מזל טוב. שתזכי לולד בריא ומשגשג. אושר, נחת, והורות מוצלחת

ענית יפה,התנסחות מצויינת,

בהתרשמות שטחית,הזוג הזה נראה כמו מפגש תרבויות שאינו מנבא טובות בלשון המעטה. דומה שחסר מאד לצעירים היום יותר מבעבר,זאת הדרכה א. לבחירת בן/בת זוג לחיים ב. הדרכה לזוגיות על מלוא משמעויותיה. ג.הדרכה להתנהלות כלכלית רציונאלית. כל אלה לא נלמדים באופן שיטתי והבורות חוגגת כל אחד/אחת מאמץ מה שקלט בבית הוריו או מסביבתו והתוצאה היא הרת אסון ברמה האישית: ריבוי גרושין, אמהות חד הוריות שננטשו לאחר שהתעברו,לחץ כלכלי בגלל קפיצה מעבר ליכולת,הסתבכויות מיותרות כלכליות או בפלירטים חולפים כך שגם רבים שאינם מגיעים להליך הפורמלי של גירושין חיים בלחץ ו/או בסבל. חומר למחשבה.

אוסיף משהו קטן שראוי להרהר עליו לטעמי.....

מהילדים הפרטיים שלי הבנתי משהו מאד חשוב והוא משמעותה של שאלת ה"למה". הדבר היפה והחשוב ביותר הוא סירובם של הצעירים לקלוט ולבלוע כל מה שנאמר להם בבחינת "תורה מסיני" והם רוצים הסבר. הם רוצים להבין את ההגיון, את הרציונל למעשה, שמוביל לחשיבה מסויימת ומדוע היא עדיפה על חשיבה אחרת. הם בוחנים כל דבר כאילו היתה זו הנחת מחקר ומנסים לתקוף אותה מכל הזויות האפשריות כדי לבדוק את חזקה/חולשתה. וזה מעמיד לא אחת את כל התיזות ואת כל המשפטים שאנחנו משננים במבחן ההגיון. ולכן לא כל מה שאנו קולטים בבית הורינו או בסביבתנו אכן נכון ועומד במבחן המעשה/מבחן המציאות. ומכאן הלימוד ומכאן הנסיון לדעת יותר ולהבין יותר. לא כדי לצמצם את השגיאות כמו להציף את אפשרויות הטעות לרמת המודעות העצמית ולהיות מודעים לכך שאנו נדונים לטעויות ולכן חובה עלינו להתנהל ביחס לכל דבר בראש פתוח וחף מקבעונות. ודוקא אני לא רואה שהמפגש אינו מבשר טובות. אני דוקא רואה ברצון של הבחורה לבדוק האם היא טועה והיכן ואולי לנסות לתקף את עמדתה פתיחות ואפשרות שאולי יש משהו מעבר שהיא לא רואה....

בשורה תחתונה מה אתה רוצה למסור???

תגובתי ברורה ובעברית צחה,ובהקשר אליך גבירתי הצעירה אוסיף

קראתי כמה מתגובותיך בנושאים שונים על מנת ללמוד יותר מי הגברת לפני שאשיב לך. 1.אמנם רכשת לך כלי ביטוי חיוני השפה שמאפשרת לך להתערות טוב יותר בחברה הישראלית אך הפער המנטלי הוא עדיין עמוק וב16 השנים שאת הארץ לא גישרת עליו.ועצם הצגת השאלות שהצגת במקור לגביי התמיהה על עמדות חברך מלמדות על כך יותר מכל. 2.הנוסטלגייה "לכפר היפה" באתיופיה בראייה של בת 7 והגישה האוטופית לגביי הצפוי בישראל מול המציאות שאת/אתם נתקלים בה והמסקנות הנחפזות...שבגלל שהבריות הסתכלים עלייך ועל חברך כאשר אתם מטיילים ברחוב את מתביישת ביהדותך מלמדים על חוסר בגרות במקרה הטוב (על האפשרויות האחרות החליטי לבד.) 3.מהגרים,בכל מקום בעולם ובכל זמן ובמיוחד אלה שבאו מרקע תרבותי שונה ועוד הוסף לכך דבר בולט כמו צבע עור שונה ועוד הוסף לכך מצב סוציואקונומי נמוך (ועוד מיניי סטיגמות מוצדקות או לא)צפויים לתקופת הסתגלות ארוכה ותהליך הסינכרוניזצייה שלהם יתמשך לעיתים 2-3 דורות...ואת חביבתי מנסה לגשר על עשרות שנים במחי יד.כל העליות עברו תהליך דומה בארץ וכיום הםהBACKBONE של החברה הישראלית,אז סבלנות וסובלנות. 4. לסיום ראיתי סרט בערוץ 8 על קורות משפחה אתיופית וקליטתה,המרשים ביותר היתה אם המשפחה המתפקדת באופן מופלא וברגישות בין 2 העולמות זה המודרני שבמקום עבודתה לבין זה המסורתי שבבית על כל קודי ההתנהגות שלו וקבלת המרות המסורתית. ראוי לך ללמוד ספור עד 10 לפני שאת יוצאת בהצהרות."הפזיזות היא מהשטן" וצניעות בהתבטאות מידה נאה היא.כל יתר דבריי נכונים לגביי כלל הצעירים לטעמי לפחות.

לא הבנתייי כלום!!!!

מישהו הבין במקרה ויכול לנתח את נאמר???
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר