ש...שו..שוקקקקקקקקקקק כנס הופפפפ

הנה המייל שלי pozita1@walla.com באשר לורד..שאל את פי הגברת

זה לא אתה חמודי שמעייף, אבל ?

ערב טוב, הנה המייל שלי:

ursvursv@walla.com מעדיף לשתף אותנו בפרטי? לילה טוב ורגוע...

שבוע לאחר החתונה ויש בלאגן - עזרה דחופה.

שלום, אני נמצא בבעיה וזקוק לדעתכם! חייתי עם חברתי שנתיים והחלטנו להתחתן.התחתנו לפני שבוע וחצי. שנה מנתוך החיים שלנו כחברים חייתי אצלה בבית ( יש לה קוטג די גדול ). הנושא איך לא כסף - ולא מהצד שלי והסבר מתחיל: רקע: אבא שלה נחשב בעיניה לכל יכול פותר בעיות ענייני כספים והוא גם יושב טוב תזרים גדול בחודש. אנחנו משפחה ממוצעת לגמרי עם אמצעים לא רבים אך עם אמצעים. הרמזים החלו לפני כשנה ואיך לא שמעתי לאבי אני לא יודע. כשסיכמנו להשכיר דירה ולבוא לבעל הבית עם שיקים אבא שלי כמו שעון הוציא פנקס חדש ובא ואילו אביה הגיע עם ידיים ריקות. אבא שלי נתן את כל השיקים ז"א אביה בצד הבטוח. אבא התעצבן אבל אמרתי לו שישמור את זה בבטן .לא פחדנו מהתשלום שהגיע יום לאחר ירידת השיק בתורה לשלם. בחתונה, סוכם על מקדמה של 13000 שח. אבא שלי כמו שעון יום למחרת העברה בנקאית 6500 שח אביה לא שילם עד שבועיים לפני החתונה ששיגעו אותו מהאולם ואז שילמנו על 300 אורחים חצי וחצי.כפי שסוכם. יום לפני החתונה אני ואבי ישבנו 3 ימים במחשב עם רשימות אקסל ויצא לנו 420 איש.אביה לא רצה לבוא לאולם. היינו שם מ10 עד 18.לאבא שלי לא היה אכפת אם יגיעו פחות אמר כפרה אבל אביה סירב ואמר לעשות כוכביות. כל שולחן ניקח 2 ונעשה כאילו לא מגיע. בסוף התחייבנו על 385. ביקשו מאבי שיק כפול מנות וכפול בר אקטיבי 10000 שח ועיצוב 3500 ואבא שלי נתן שיק בלי כיסוי 35000 שח לאולם ליומיים אחרי. אביה לא רצה לשלם ואמר כי היו לו בדיוק 150 איש. אפילו לא על הבר אקטיבי והעיצוב שכלולים ב35000 ואפילו לא על החברים שלי שזה המינימום בחצי חצי. אבא שלי שבר תוכנית אני יכול לחלום על רכב עכשיו וההורים שלי הרגישו מרומים ופגועים ואבא שלי כעס על עצמו כי זה היה ממקודם עוד האזהרות. היה ריב ביני לבין אישתי שהצדיקה את אביה שאמר לכם היו יותר אורחים תשלמו אתם כפי ששילמתי לבני שלנו היו יותר אורחים. אבא שלי אמר סבבה למה לא אמרת מקודם ? אם כך לא היינו עושים את החתונה איפה שעשינו ולא היינו מזמינים כמות אורחים זו. לא רציתי טובות ולבוא לירח דבש שאבעיה שילם אבל לאחר שהיא בכתה כאב לי הלב והלכתי וגם הלכתי אליהם הביתה כאילו שום דבר לא קרה. מה ששבר את גב הגמל - סבא שלי שגידל אותי ועכשיו לא במצב בריאותי טוב ( שילם ד" א לרב 3000 ש"ח ) נתן לי 4000 דולר במזומן. האדם הזה חי מהיד לפה.אני בתור גבר ובתור לא חמדן אמרתי לאישה אני מחזיר לו בלי שיידע 1000 דולר . עשתה קצת פרצוף לפני החתונה. סבא שלה שהינו מליונר בעל שטחים רבים ( שוב לא מעניין אותי כסף) נתן שיק 10000 שח לנו ואביה הפקיד זאת בחשבונה. כשדברנו אמרתי לה בואי נשים את ה10000 של סבא שלך אצלנו בחן המשותף שלא ישכב אצלך ואז אמרה אבא שלי החליט לא להעביר אלא רק 6000 כי אתה החזרת לסבא שלך 1000 דולר. פה התפוצצתי. 4000 "יחזיר"לסבתא שלה ולסבא שלה המליונר כי אני החלטתי להחזיר לסבא שלי. נמאס לי שאבא שלה מושך בחוטים היא מגבה אותו ובאמת אם היא תעביר 6000 שח אני חותך הכל. שוב זה לא הכסף, זו ההתנהגות אני כבר השלמתי שאני בא אליהם בשביל השלום בית אבל עכשיו זהו. נ.ב. מס' פעמים אמרתי לה בואי ניתן מהכסף של החתונה לכל הורה מה ששילם יקחו יקחו לא יקחו ידימו אצלם בצד ויתנו יותר מאוחר לדירה אבל לא הסכימה בכלל ואמרה שאבא שלה ייתן בדיוק מה אבא שלי ייתן. ההתנהלות מסריחה פה. אני חושב קדימה על החיים וחושש מאוד אבל גם מאוד מאוד אוהב אותה. מה לעשות? באמת תשובה דחופה אני צריך פה.

תברח כל עוד נשמתך בך .אם תחכה עוד קצת תצא משם באמבולנס

לא קראתי את כל התגובות ובכ"ז

לעולם לא אשכח שכשאבי דיבר פעם עם איזה חבר שבהובי שלו זה לשדך, הוא אמר לו, לא משנה מי הבחורה העיקר שלא תהיה עשירה... די נידהמתי, כי אנחנו משפחה לא עשירה אך מבוססת ברוך השם. אותו שדכן שאל את אבי "למה?!" אבי ענה לו לאקונית, "תחשוב על כך לבד" כעבור כרבע שעה הוא חזר ואמר כי אינו מבין ואז אבי אמר לו:"דע לך, בחורה מבית עשיר, הוריה ינהלו את חיי בני...הוא לא בנוי לכך וע"כ אין טעם להכניס ראש בריא למיטה חולה שכזו..." אמר וצדק במאה אחוזים. אם שני הצדדים מגיעים מרקע סוציואקונומי זהה פחות או יותר, לא נוצרת תופעת השליטה ההשתלטות ו/או ההתערבות. אך כאשר יש צד שידו על העליונה בכך, שם זהו פתח לצרות...וכך אף עולה ממצבךSHUK3. לצערך אתה חווה זאת עוד מוקדם...אגלה לך סוד קטנטן...המצב עוד יחמיר... אא"כ תיטול יוזמה ותנסה לפרק את החבילה כל עוד אין משכנתא, ילדים וכו' וכו'. תרחיק עצמך ממקום הסכנה ובנה לך חיים חדשים נטולי חישובים והתחשבנויות. מאחל לך הצלחה ככל האפשר ואל תמשיך להתחפר רק בגלל סטיגמות חברתיות, מאחר ואתה חי את חייך ולא כל סובביך. עוד דבר קט .... דע לך, ככל שלאדם יש יותר ממון, בד"כ כך הוא חס עליו ונוטה לקמצנות אובססיבית. להזכירך, מכניסי האורחים הגדולים ביותר מצויים בעיירות פיתוח, בדווים, ובשכונות מצוקה.....נסה להתקבל פעם בשכונות יוקרה כאשר נתקעה מכוניתך או לחילופין כאשר אין לך מה ואיפה לאכול...

תשובה לבלגן

במידה ואין לכם חובות בגין החתונה תחזירו להורים את הכסף הרי קבלתם מתנות בכסף ותגירו להורים כאשר תסתדרו ביניכם תחזרו אלינו."אנו מוחלים על הטובות שלכם" במידה ויש חוב מסוים תכסו את החוב והשאר תחזירו. אני מתאר באם הייתם חיים יחד לפני כנראה נושא הכסף היה סיבת הריב "וחבל" אבל את הנעשה אין להשיב לכן תמשיכו לחיות יחד ותסלקו מעל עיניכם את כל הנושא הכספי. בהצלחה

לא קראתי את כל התגובות ובכ"ז

לעולם לא אשכח שכשאבי דיבר פעם עם איזה חבר שבהובי שלו זה לשדך, הוא אמר לו, לא משנה מי הבחורה העיקר שלא תהיה עשירה... די נידהמתי, כי אנחנו משפחה לא עשירה אך מבוססת ברוך השם. אותו שדכן שאל את אבי "למה?!" אבי ענה לו לאקונית, "תחשוב על כך לבד" כעבור כרבע שעה הוא חזר ואמר כי אינו מבין ואז אבי אמר לו:"דע לך, בחורה מבית עשיר, הוריה ינהלו את חיי בני...הוא לא בנוי לכך וע"כ אין טעם להכניס ראש בריא למיטה חולה שכזו..." אמר וצדק במאה אחוזים. אם שני הצדדים מגיעים מרקע סוציואקונומי זהה פחות או יותר, לא נוצרת תופעת השליטה ההשתלטות ו/או ההתערבות. אך כאשר יש צד שידו על העליונה בכך, שם זהו פתח לצרות...וכך אף עולה ממצבךSHUK3. לצערך אתה חווה זאת עוד מוקדם...אגלה לך סוד קטנטן...המצב עוד יחמיר... אא"כ תיטול יוזמה ותנסה לפרק את החבילה כל עוד אין משכנתא, ילדים וכו' וכו'. תרחיק עצמך ממקום הסכנה ובנה לך חיים חדשים נטולי חישובים והתחשבנויות. מאחל לך הצלחה ככל האפשר ואל תמשיך להתחפר רק בגלל סטיגמות חברתיות, מאחר ואתה חי את חייך ולא כל סובביך. עוד דבר קט .... דע לך, ככל שלאדם יש יותר ממון, בד"כ כך הוא חס עליו ונוטה לקמצנות אובססיבית. להזכירך, מכניסי האורחים הגדולים ביותר מצויים בעיירות פיתוח, בדווים, ובשכונות מצוקה.....נסה להתקבל פעם בשכונות יוקרה כאשר נתקעה מכוניתך או לחילופין כאשר אין לך מה ואיפה לאכול...

היבט אחד למה שאמרת........

בהנחה שהיום הצעירים אינם משתדכים והכלה אינה נבחרת הגיונית אלא רגשית, הטיעון הזה אולי יכול להיות נכון הגיונית אבל אינו מעוגן במציאות. שליטה זה עניין של אופי. הורים רוצים להיות מעורבים בחיי ילדיהם. שאלת המינון ואופי המעורבות זה סיפור נפרד. לדעת להחליט מה חשוב יותר זה עניין של בגרות. הכסף כמו שכולנו יודעים חשוב ונוח ומקל על החיים מאד אבל כמו כל דבר הוא בא עם תג מחיר. הורים מנהלים את חיי ילדיהם במידה בה הילדים מאפשרים זאת. וזו אינה הנחה בעלמא אלא מציאות מנסיון חיים. וההבדל בגישותינו הוא שאתה מניח הנחה כללית גורפת ואני אומרת שזה תלוי באופיו ואישיותו של כל אחד ואחד. וביחס לעניין הכנסת האורחים והמשוואה של ריבוי ממון - קמצנות, שוב, אני מציעה לא להכליל. יש כאלה ויש כאלה, הכל הוא תלוי חינוך וערכים מבית.

ההשראה לסיפורו של ח.נ. ביאליק. "אגדת שלושה וארבעה"

הסיפור על בתו היפה של שלמה המלך: לשלמה המלך, החכם מכל אדם היתה בת יפה וחכמה. וכמו לכל הנסיכות היפות, היו גם לה מחזרים רבים. נסיכים חשובים שבאו לבקש את ידה. וכמו נסיכות רבות אחרות היא סירבה לכולם. המלך שלמה הצטער ודאג. מה יהיה? מי הוא זיווגה של בתו היקרה? החליט שלמה המלך לבדוק בכוכבים. עלה בלילה לגג והביט בכוכבים. והנה לא מלך ולא בן מלך. כי אם איש עני וחסר כל ? זה הזיווג שיועד לבתו היפה והחכמה של שלמה המלך החכם והעשיר מכל. החליט המלך להתחכם ולהחביא את בתו עד שתפוג הגזירה.. הוא מצא אי בודד. רחוק ונטוש ובנה שם מגדל גבוה, עם חדרים רבים. שם בקומה הגבוהה שיכן את בתו ושם 70 סריסים, שומרים זקנים לשרת אותה ולשמור ולהשגיח שאיש לא יתקרב למגדל. סביב המגדל בנה שלמה המלך חומה בצורה, נעל את השערים והדלתות בבריחי ברזל ואת המפתח מסר בידי הזקנים. ויאמר שלמה: "עתה אראה פועל אלוקים ומעשהו, התקום עצת הכוכבים או לא". כך חיה לה הנסיכה במגדל כשהזקנים דואגים למחסורה ולכל מבוקשה. אך דבר אחד לא יכלו לתת לה: את מפתח המגדל החוצה. מידי פעם כשצר היה לה, קצת חונק, יצאה אל הגג, נשענה על המעקה, הביטה בים התכול והיפה, האזינה לקולות הגלים ורווח לה. הקשר היחיד שלה עם העולם החיצון היה ע"י סירה שהגיעה ודמות אדם בתוך הסירה נופפה לעבר המגדל לאמור: "השלום לבת המלך"? והצופה במגדל נופף חזרה "שלום". והסירה נעלמה לה. ובאותו זמן, נער בן טובים, בן למשפחת סופרים, יצא מעירו עכו כי נפשו שאפה למרחקים. יצא הוא לדרכו וכל מה שהיה לו זה מקל נדודים וגופו שלו. אבל הנער היה מלא כוח נעורים ושמחת חיים. והוא יצא לדרכו בנפש מתרוננת. בדרכו הביט בכל נפלאות הבריאה ונהנה ממרא העיניו: צפורים מנתרות, על שפן בסלע ... כך עבר בין כפרים ואכל ממה שנתנו לו וממה שליקט. עד שהגיעו ימי קור וצינה. העלם שהיה חסר כל חיפש מקום לנוח ולהתחמם. והנה מצא שלד של בהמה. שמח ונשכב בתוכו לנוח. מהקור ומהעייפות נרדם מיד. בלילה עבר נשר במקום נשא את השלד עימו והביאו אל מרפסת המגדל ליד חדרה של בת המלך. בבוקר כשקמה הנסיכה משנתה נבהלה כשראתה את העלם הזר. אבל הוא נראה מסכן כל כך. היא נתנה לו לרחוץ עצמו ולאכול והנה חזרו אליו מאור פניו והיא ראתה כי נעים וטוב לב הוא. הם שוחחו והכירו ומאוד מצא חן בעיניה הבחור והיא שאלה אותו: "האם תסכים לשאת אותי לאשה?" ענה לה העלם: "אני? הרי אני עבד לרגלייך". כרתו השניים ברית בדם והוא ארש לו אותה לאישה כדין ואמר: "עדי ה' ושני מלאכיו מיכאל וגבריאל" כשעבר מועד הגזירה שראה שלמה המלך בכוכבים, בא לבקר את ביתו ולהחזירה אליו. כשהגיע, ראה את העלם וכעס מאוד על השומרים. סיפרה לו הבת את השתלשלות המקרים וגם כי כבר מאורשת היא לבחור כדת. גם סיפרה כי הבחור טוב מאוד הוא והראתה לאביה את ברית הדמים שחתמו. הבין שלמה המלך שזהו העלם העני שראה בכוכבים שיהיה זיווגה של ביתו ואמר: "עתה ידעתי כי אין חכמה, אין עצה ואין תבונה נגד ה'" ראו הזקנים שאין הוא כועס עליהם עוד, נשאו ידיהם לשמים ובירכו: "ברוך אלוקים הנותן אישה לאיש". לקח אותם שלמה לירושלים ועשה להם משתה גדול. ועל כך נאמר במשליו: "שלושה המה נפלאו ממני וארבעה לא ידעתים: דרך הנשר בשמים, דרך נחש עלי צור, דרך אניה בלב ים ודרך גבר בעלמה."

מחפשים מתנות לחתונה לאורחים מקוריים? כאן תמצאו את הרעיונות המקוריים ביותר שיש.

עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
זוגיות ונישואין
בחר
בחר